بین الملل

مسکو: ارتش اوکراین ۴۴۰ هزار کشته داده است/ تانک آمریکایی را منهدم کردیم

وزارت دفاع روسیه ضمن تایید انهدام یک فروند تانک آمریکایی آبرامز در اوکراین، به گزارش‌های منتشرشده مبنی بر قصد ناتو برای اعزام نیرو به اوکراین واکنش نشان داد.

به گزارش نازک نارنجی، وزارت دفاع روسیه انهدام یک تانک آمریکایی «آبرامز» را تایید کرد؛ اتفاقی که از زمان تحویل تانک‌های آمریکایی به کی‌یف بی‌سابقه اما قابل‌پیش‌بینی بوده است.

در پی انتشار گزارش‌هایی توسط بلاگرهای نظامی روسیه مبنی بر انهدام یک تانک آمریکایی، وزارت دفاع روسیه امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد: «دشمن ۲ تانک از دست داد، از جمله یک تانک آمریکایی آبرامز.»

در اواخر سپتامبر، کاخ سفید تایید کرد که تانک‌های آبرامز وارد اوکراین شده‌اند. در مجموع، دولت ایالات متحده متعهد شد که به کیف ۳۱ تانک آبرامز بفرستد. بااین‌حال، «کایریلو بودانوف» رئیس سرویس اطلاعات نظامی اوکراین هشدار داده بود که این تانک‌ها در نبرد با تسلیحاتی ترکیبی «در میدان نبرد عمر چندانی نخواهند داشت.»

همچنین «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه در یک نشست خبری گفت فرماندهی اوکراین آخرین نیروهای ذخیره خود را هم به میدان فرستاده و سعی دارد با تقویت موضع خود، از سقوط خط مقدم جلوگیری کند.

به گفته شویگو از آغاز سال میلادی جدید تا امروز ۳۲۷ کیلومترمربع از خاک اوکراین به کنترل روسیه درآمده و نیروهای مسلح اوکراین متحمل ۴۴۰ هزار تلفات شده‌اند.

شویگو گفت: نیروهای مسلح اوکراین از آغاز سال به طور میانگین روزانه ۸۰۰ سرباز و ۱۲۰ واحد تجهیزات از دست داده‌اند.

وزیر دفاع روسیه با بیان اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و ناتو نیروهای خود را به اوکراین اعزام نخواهند کرد، گفت فرماندهی اوکراین در تلاش است تا این خسارات را با ذخایر باقی‌مانده خود جبران کند.

روز گذشته «رابرت فیتسو» نخست‌وزیر اسلواکی در آستانه نشست سران اتحادیه اروپا و ناتو درباره اوکراین گفت یکی از موضوعاتی که سران اروپا در این نشست بررسی می‌کند، گزینه اعزام نیروهای ناتو به خاک اوکراین است.

همچنین پس از این نشست «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه به خبرنگاران گفت: «امروز هیچ اتفاق‌نظری برای اعزام نیروها، به‌شیوه‌ای رسمی، وجود ندارد. اما از نظر پویایی، ما نمی‌توانیم گزینه‌ای را حذف کنیم. ما هر کاری که لازم است انجام خواهیم داد تا از پیروزی روسیه در این جنگ جلوگیری کنیم.»

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا