بین الملل

نیویورک تایمز: اوکراین پایگاه جاسوسی «سیا» علیه روسیه است

به گزارش نازک نارنجی به نقل از راشاتودی، بنا به افشای یک رسانه آمریکایی، اوکراین به یکی از پایگاه‌های مخفی سازمان جاسوسی «سیا» علیه روسیه تبدیل شده است.

روزنامه نیویورک تایمز روز یکشنبه در مقاله‌ای فاش کرد که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا «سیا» اوکراین را به یکی از دارایی‌های اصلی خود در زمینه جاسوسی از روسیه، در طول یک دهه پس از کودتای سال ۲۰۱۴، تبدیل کرده است.

این روزنامه به نقل از تعداد زیادی از مقامات فعلی و سابق در آمریکا و اوکراین نوشت: متخصصان آمریکایی شبکه ای از پایگاه‌های مخفی را در اوکراین تأمین مالی و سازماندهی کردند و کی یف را تبدیل به بخشی از «ائتلاف مخفی» علیه مسکو کردند.

به گزارش خبرگزاری آنلاین به نوشته راشاتودی اوکراین در حال حاضر میزبان دست کم ۱۲ پایگاه جاسوسی مخفی واقع در نزدیکی مرز روسیه است که انواع اطلاعات در مورد روسیه را گردآوری می‌کنند. این پایگاه‌های جاسوسی همچنین حملات هواپیماهای بدون سرنشین و شبکه ای از مأموران فعال در داخل روسیه، را هماهنگ می‌کنند.

روزنامه نگاران نیویورک تایمز موفق شدند از یکی از این پایگاه‌های عملیاتی پیشرو واقع در یک پناهگاه زیرزمینی اوکراین بازدید کنند. به گفته آنها، از این مکان برای شنود ارتباطات نظامی روسیه و نظارت بر حملات پهپادها در خاک روسیه استفاده می‌شود.

310310

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا