استان ها

نقش جامعه دانشگاهی و نخبگانی در گفتمان مشارکت حداکثری مردم در انتخابات

نازک نارنجی/لرستان سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: در بحث تنویر افکار عمومی در شورای فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان برگزاری نشست بصیرتی با عنوان مشارکت پرشور، رقابت سالم و امنیت پایدار مصوب کردیم به این دلیل که اعتقاد داریم جامعه دانشگاهی و نخبگانی می‌توانند نقش مؤثر و مهمی را در بحث گفتمان مشارکت حداکثری داشته باشد.

محمدرضا جعفری، امروز، یکم اسفندماه در نشست هم اندیشی مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان که با موضوع «رقابت سالم، مشارکت پرشور و امنیت پایدار» در سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در امر برگزاری انتخابات بر چهار کلیدواژه مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت تأکید ویژه دارند.

وی بیان کرد: در بحث تنویر افکار عمومی در شورای فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان برگزاری نشست بصیرتی با عنوان مشارکت پرشور، رقابت سالم و امنیت پایدار مصوب کردیم به این دلیل که اعتقاد داریم جامعه دانشگاهی و نخبگانی می‌توانند نقش مؤثر و مهمی را در بحث گفتمان مشارکت حداکثری داشته باشند.

جعفری با اشاره به اینکه برگزاری انتخابات پرشور و با مشارکت بالا اثرات خیلی خوب سیاسی، اقتصادی و امنیتی می‌تواند داشته باشد، تصریح کرد: مهم‌ترین اثراتی که می‌توان برای حضور پرشور مردم در انتخابات پیش رو بیان کرد این است که افزایش همدلی و یکپارچگی را در بین ملت ایران تجربه خواهیم کرد و نقش و جایگاه مردم سالاری دینی را در مقابل نظام‌های سکولار تقویت می‌کنیم.

سرپرست دانشگاه جامع علمی‌کاربردی لرستان افزود: با حضور پررنگ مردم شاهد افزایش قدرت و وحدت ملی در کشور خواهیم بود و نتیجه آن نیز تشکیل یک مجلس مردمی و قوی خواهد بود که می‌توانیم شاهد یک مجلس قوی و یکپارچه باشیم.

وی افزود: ۱۰ روز تا زمان برگزاری انتخابات زمان داریم که باید گفتمان را در این ایام بیشتر تقویت کنیم تا بتوانیم اثرات لازم را در بدنه جامعه داشته باشیم.

جعفری ادامه داد: نتیجه این انتخابات این خواهد بود که دشمنان دچار یأس و شکست و نظام جمهوری اسلامی قوی‌تر خواهد شد و ما نیز شاهد یک مجلس قوی خواهیم بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا