ورزشی

حق ملت شریف ایران است که قهرمانان خود را بشناسند

امیر سرلشکر موسوی:

حق ملت شریف ایران است که قهرمانان خود را بشناسند

فرمانده کل ارتش در مراسم اکران فیلم سینمایی «آسمان غرب» گفت: ملت شریف ایران حقشان است که قهرمانان واقعی خود را بشناسند و روایت درست از تاریخ را بدانند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم اکران فیلم سینمایی «آسمان غرب» در مجموعه هنری الماس بنیاد تعاون ارتش، با تقدیر از دست اندرکاران تهیه و تولید این فیلم بلند سینمایی که به موضوع رشادت‌های شهید سرلشکر خلبان علی اکبر شیرودی و قهرمانان هوانیروز ارتش در دوران دفاع مقدس پرداخته است، گفت: خانواده بزرگ ارتش اعم از خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، بازنشستگان، شاغلین و نسل جدیدی که تازه به ارتش پیوسته اند، منتظر بودند یک روزی، شخصی، بخشی از فداکاری‌های ارتش ولایتمدار را که در دوران دفاع مقدس انجام گرفته به نمایش بگذارد و این فیلم توانست گوشه‌ای از آن حماسه آفرینی‌ها را به نمایش بگذارد.

سرلشکر موسوی در ادامه از تهیه کننده، کارگردان و دیگر عوامل ساخت فیلم سینمایی «آسمان غرب» صمیمانه تقدیر و تشکر کرد و افزود: لازم است عرض کنم بار سنگین حمایت و پشتیبانی از تولید این فیلم بر روی دوش امیر سرتیپ حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ خلبان یوسف قربانی، فرمانده هوانیروز و امیر سرتیپ طاهری، فرمانده قرارگاه عملیاتی غرب بوده و بنده حداقل سهم را داشته ام.

در ادامه مراسم حبیب الله والی نژاد، تهیه کننده فیلم آسمان غرب، با اشاره به نکات فنی ساخت این فیلم و تعدد تجهیزات و ادوات رزمی به کار رفته در این اثر، گفت: دست تک تک بچه‌های ارتش را می‌بوسم. این فیلم جزو کار‌های سخت سینمای دفاع مقدس بوده که هم تانک و هم بالگرد در آن استفاده شد و همکاری و پشتیبانی‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در آن بسیار ستودنی بوده است. ما سربازی کردیم و این اثر افتخاری برای همه عوامل تولید این فیلم بود.

همچنین در ادامه محمد عسگری، کارگردان فیلم آسمان غرب نیز طی سخنانی تصریح کرد: با خود عهد کرده بودم فیلمی بسازم که سرباز بالای برجک نگهبانی تا فرماندهان، از اینکه در ارتش خدمت می‌کنند به خود افتخار کنند و بسیار ممنونم از همه عزیزان ارتشی که واقعا برای این کار زحمت کشیدند.

فیلم سینمایی «آسمان غرب» با حضور امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسنی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، تعدادی از فرماندهان و مسئولان ارتش جمهوری اسلامی ایران، خانواده‌های کارکنان آجا و عوامل تولید این فیلم در مجموعه هنری الماس بنیاد تعاون ارتش به اکران گذاشته شد.

گروه تحریریه علوم ورزشی

با استفاده از مهارت‌های تحلیلی و تجزیه و تحلیل داده‌ها، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی گزارش‌ها و آمارهای مفید و کاربردی درباره‌ی روند و عملکرد تیم‌ها و بازیکنان در ورزش می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای آمارها و تحلیل‌های جذاب ورزشی همراه شوید.
دکمه بازگشت به بالا