مراکز عرضه مستقیم کالا برای کنترل بازار در پایان سال راه‌اندازی می‌شود

نازک نارنجی/خوزستان استاندار خوزستان از راه‌اندازی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا با هدف حذف واسطه‌ها و کنترل قیمت‌ها در ماه رمضان و ایام پایان سال خبر داد.

علی‌ اکبر حسینی‌ محراب در پایان نشست ستاد تنظیم بازار استان که امروز ۱۵ بهمن ماه برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه امروز در رابطه با قیمت مرغ تبادل نظر شد؛ تولیدکنندگان مرغ با توجه به گرانی جوجه و نهاده‌ها از قیمت مرغ نارضایتی داشتند و خواهان تعدیل قیمت بودند. طبعاً حقوق مصرف کننده و تولیدکننده باید رعایت شود و هر دو طرف سود ببرند.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از استانداری خوزستان، وی افزود: تصمیمات خوبی در این خصوص اتخاذ و بنا شد بخشی از مصرف آینده از مرغداران خریداری شود تا در روند تولید مرغ مشکلی پیش نیاید.

حسینی محراب ادامه داد: در زمینه گوشت قرمز جهاد کشاورزی گزارشی داد که مرکزی در سطح شهر در نظر گرفتند که بتوانند گوشت را از تولید به مصرف با هدف حذف واسطه‌ها و کاهش قیمت در اختیار مردم قرار دهند؛ قبلا نمونه این کار انجام شده بود و رضایت نسبی در این زمینه ایجاد شده بود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: در خصوص نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در ماه رمضان و پایان سال مباحثی مطرح و قرار شد در چهار نقطه در سطح شهرستان اهواز و در کنار آن در سایر شهرستان ها این مراکز برپا شود و کالاها از تولید به مصرف به دست مردم رسیده شود.

رئیس ستاد تنظیم بازار خوزستان افزود: مغازه‌داران، بنک‌داران، تولیدکنندگان و مراکز پخش می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و کالاهای خود را با حذف واسطه‌ها به فروش برسانند.

حسینی محراب عنوان کرد: در خصوص تنظیم بازار توصیه شد گشت‌های مشترک تعزیرات بعلاوه اتحادیه های صنفی و اداره کل صمت با کمک مردم راه‌اندازی شوند و بتوانند قیمت‌ها را در ایام پایان سال کنترل کنند.

استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: امیدواریم با جلسات مستمر و اتخاذ تمهیدات لازم بتوانیم بخشی از مشکلات مردم را در تامین مایحتاج خود در ایام پایانی سال حل کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا