مشارکت همگانی در انتخابات عامل مهم برای پیشرفت و تعالی نظام است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمود مسگریان در جلسه صحن شورا که با حضور فرماندار و به همراه معاون امور عمرانی فرمانداری همدان پیرامون بررسی موضوع نهضت ملی مسکن و انتخابات پیش رو برگزار شد، افزود: حضور و مشارکت مردم در پای صندوق‌های رأی یکی از مؤلفه‌های مهمی است که همه باید برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تمام توان و ظرفیت را به کار گیریم.

مسگریان با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حضور پرشور مردم در انتخابات، اضافه کرد: مشارکت و حضور حداکثری می‌تواند باعث وحدت، انسجام، قدرت و اقتدار ملی شود.

وی اضافه کرد: بر این اساس در پیروی از منویات مقام معظم رهبری همه ما هم پیمان می‌شویم که در راستای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات گام برداشته و کمک کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان عملکرد مسؤلین را یکی از عوامل مهم برای مشارکت حداکثری مردم برشمرد و افزود: امروز تلاش مجموعه دولت و مسؤلین برای تأمین معیشت و رفاه مردم است و مردم قدردان این خدمات بوده و هستند.

مسگریان ادامه داد: مردم همدان هر جا نیاز به حضور پر شور بوده جلوتر از مسؤولان در صحنه حاضر بوده‌اند و حمایت خود را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده‌اند و به امید خداوند متعال در انتخابات پیش رو نیز، حماسه بی‌نظیری را همگام و همزمان با سراسر کشور رقم خواهند زد.

وی ساخت مسکن ملی را از اقدامات ارزشمند دولت برای مردم دانست و اظهار داشت: با توجه به اهمیت مسکن در معیشت مردم، این موضوع در قالب نهضت ملی در دولت انقلابی مورد توجه ویژه‌ای شده و اقدامات خوبی در این زمینه اتفاق افتاده است.

مسگریان با اشاره به ساختن مسکن ملی در شهرک پرواز همدان اظهار داشت: در این راستای مقدمات لازم برای احداث ۱۱ هزار مسکن برای نیازمندان فراهم شده است ضمناً بخشی از اراضی متعلق به شهرداری با تصویب شورا به منظور احداث مسکن در طرح نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده که حاکی از عزم همه مسئولان در رفع مشکل مسکن می‌باشد که این امر با همکاری و همت شورای شهر و شهرداری اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: تأمین مسکن بهترین و مهم‌ترین اقدامی است که رضایتمندی بالایی را در سطح جامعه به وجود خواهد آورد.

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به درخواست دولت از شهرداری برای تخفیفات ویژه جهت پروانه ساختمانی مسکن ملی گفت: اعضای شورای شهر با این درخواست موافقت کرده اما لازم است جوانب کار به طور شفاف مشخص باشد تا کارها و امور به راحتی انجام پذیرد.

وی خطاب به شهردار همدان تاکید کرد: انتظار می‌رود آنچه در بودجه سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده است با دقت اجرایی شود تا بتوانیم رضایت شهروندان را افزایش دهیم.

اقدام شورای شهر و شهرداری در تأمین زمین مسکن ملی شایسته تقدیر است

فرماندار همدان نیز در این جلسه ضمن تشکر از شورای شهر و شهرداری همدان در همکاری و تعامل جهت پیشبرد اهداف نهضت ملی مسکن، گفت: همراهی و کمک شورای شهر و شهرداری همدان در تأمین زمین مورد نیاز برای احداث مسکن ملی شایسته تقدیر است.

مسلم مخفی با بیان اینکه امروز بحث کمبود مسکن یکی از مسائلی است که به معضل اجتماعی تبدیل شده است، افزود: اگر اقدام جهادی در راستای تأمین مسکن صورت نپذیرد متعاقب آن مشکلات دیگری پیش خواهد آمد.

مخفی با بیان اینکه دولت سیزدهم در راستای تأمین مسکن تلاش زیادی کرده است، افزود: تحقق نهضت ملی مسکن همت همه مسئولین مربوطه را می‌طلبد و باید کمک کنیم این مهم به سرعت بالایی به نتیجه برسد تا مشکل مسکن شهروندان حل شود.

فرماندار همدان در ادامه با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، گزارشی از روند تعیین صلاحیت نامزدها داد و گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات؛ لازم است مسئولین در این زمینه اقدام ویژه‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی به دنبال تخریب انتخابات و کاهش مشارکت مردم هستند، اظهار داشت: دشمن در تلاش است تا حضور مردم در انتخابات را کمرنگ نشان دهند که قطعاً حضور حداکثری مردم در انتخابات، نقشه‌های معاندین نظام را خنثی می‌کند که همه باید در راستای حضور حداکثری مردم تلاش کنیم.

دکمه بازگشت به بالا