عمومیمطالب کسب و کار

نکات مهم خرید پیش بند آشپزخانه

یکی از وسایل مهم و ضروری در هر خانه ای پیشبند آشپزخانه می باشد. این وسیله هنگام شستن ظرف به کار شما می آید. یکی از دغدغه های اصلی خانم های خانه دار، هنگام شستشوی ظرف ها خیس شدن لباس است. در واقع شما هر اندازه هم که مراقب لباس های خود باشید باز هم خیس می شوند. تنها راه ممکن استفاده از پیشبند آشپزخانه است.

البته موضوع فقط به خیس شدن لباس ختم نمی شود، گاهی چربی و غذای باقی مانده در کف ظرف ها باعث کثیف شدن لباس شما می شود که کاهی این لکه ها قابل تمیز شدن نیست. این جا است که شما به اهمیت پیشبند آشپزخانه پی میبرید. خوشبختانه قیمت این وسیله خیلی ارزان است به همین علت ارزش آن را دارد که با خرید این وسیله از کثیف و خراب شدن لباس های خود که به طبع گران تر هستند، جلوگیری کنید.

Important tips for buying a kitchen apron

راهنمای خرید انواع پیشبند آشپزخانه

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید پیشبند آشپزخانه را دارید، اما با توجه به تنوع زیاد مدل ها و قیمت ها با خرید این وسیله ارزشمند به مشکل برخورده اید، اصلا نگران نباشید. ما در این مطلب از طوطی کالا شما را با انواع پیشبند آشپزخانه آشنا کرده و به شما یک سری نکات مهم را که هنگام خرید پیشبند آشپزخانه باید به آن توجه داشته باشید را آموزش می دهیم.

پیش بند آشپزخانه چیست و چه کاربردی دارد؟

اندازه آن معمولا از پایین گلو تا امتداد زانو کشیده می شود. در برخی مدل ها از کمر تا مچ پا امتداد پیدا می کند. جنس آن از پارچه ضد آب است، البته برخی مواقع پارچه معمولی بوده که لابه لای آن یک پلاستیک دوخته می شود و آن را به نوعی ضد آب می کند. پیشبند به وسیله چند بند روی لباس پوشیده می شود به همین دلیل به آن پیشبند گفته می شود.

ویژگی های یک پیش بند آشپزخانه

  • یک پیش بند خوب باید جنس مناسبی داشته باشد که با شست و شوی زیاد، رنگ آن از بین نرود. لازم به ذکر است که جنس پیش بند آشپزخانه بسیار مهم است چرا که در آشپزخانه شما با شوینده های قوی سر و کار دارید.
  • سعی کنید رنگ پیش بند آشپزخانه خود را طوری انتخاب کنید که تیره و چرک تاب باشد چرا که پیش بند آشپزخانه بیشتر در معرض حجم زیادی از روغن سرخ کردنی، آلودگی و کثیفی قرار دارد.
  • می توانید از رنگ های شاد و طرح های زیبا پیش بند استفاده کنید تا علاوه بر اینکه شما را برای انجام کار های خانه ترغیب کند، به شما حس خوبی دهد.
  • پیش بندی انتخاب کنید که در آن، بخش هایی که بیشتر در معرض آلودگی هستند، پوشانندگی بیشتری داشته باشد. چرا که هر چه پوشانندگی پیش بند بیشتر باشد، احتمال این که لباس های شما کثیف شود، کمتر است.
  • از آنجایی که اغلب پیش بند های آشپزخانه در محلی از آشپزخانه آویخته می شوند، بنابراین بهتر است رنگ و طرح پیش بند را طوری انتخاب کنید که با سایر لوازم آشپزخانه هارمونی زیبایی ایجاد کند. استفاده از  پیش بند تبلیغاتی برای تبلیغ کسب و کارتان نیز ایده خوبی به شمار میرود.

انواع پیشبند بر اساس شکل ظاهری

امروزه پیشبندها کم و بیش تک جنسیتی شده اند. این موضوع به این معنی است که پیشبند مردان و زنان اغلب یکسان است.

پیشبند بیب (Bib)

این نوع پیشبند سنتی ترین و پرطرفدارترین پیشبند با حلقه گردن و کمربند قابل تنظیم است. این پیشبندها در سبک ها، رنگ ها و پارچه های مختلفی تولید می شوند. در حقیقت این لباس های محافظ بالا تنه فرد را تا روی زانوی او می پوشانند. همچنین این محصولات معمولا دارای جیب های متعددی هستند که آن ها را از یکدیگر متمایز می سازند.

پیشبند آشپزخانه بیب با طرح فانتزی پارچه ای

یکی دیگر از انواع پیشبند که پیش از خرید پیشبند آشپزخانه باید بشناسید، پینافور است. گاهی اوقات به این نوع لباس محافظ پیشبند سبک یا ژاپنی نیز می گویند. این نوع پیشبند به راحتی پوشیده می شود و پوشش کامل بدن را فراهم می کند.

پیشبند صلیب پشت

پیشبند صلیبی مشابه پیشبند Bib است. با این تفاوت که بند های این نوع پیشبند روی شانه های شما قرار می گیرند و در پشت کمر شما به صورت ضربدری بسته می شوند. این امر کمک می کند که فشار از گردن شما کاهش یابد.

پیشبند صلیب پشت آشپزخانه

همچنین بندهای پشتی متقاطع به دو صورت پارچه ای یا چرمی عرضه می شوند. در برخی از مدل های پیشبند صلیبی نیز بندها قابل جدا شدن هستند. بنابراین شما می توانید پس از خرید پیشبند آشپزخانه صلیبی به دلخواه خود رنگ و ظاهر آن را به راحتی تغییر دهید.

پیشبند کمری

پیشبند کمری بالا تنه افراد را پوشش نمی دهد. حرکت انسان به دلیل طول کوتاه تر پیشبند (معمولا تا بالای زانو) راحت تر است. بیشتر مدل های ارائه شده در این سبک جیب هایی برای نگهداری وسایلی مانند خودکار، تبلت، پد سفارش و وسایل آشپزی دارند.

پیشبند ضدآب

پیشبندهای PVC و نایلونی ایده آل هستند، زیرا این نوع محصولات در برابر ریختن مایعات از لباس های شما محافظت می کنند.

انواع پیشبند بر اساس نوع شغل و فعالیت

اغلب وقتی به پیشبند فکر می کنید، شخصی را متصور می شوید که در آشپزخانه مشغول پخت و پز است. اما این وسیله موارد استفاده گوناگونی دارد. پیشبند تنها در صنایع غذایی، نوشیدنی و پذیرایی از مهمان کاربرد ندارد. بلکه این محصول در طیف گسترده ای از مشاغل دیگر مانند گل فروشی، بهداشت، زیبایی، مراقبت از سالمندان و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه چند مدل از انواع پیشبند در مشاغل مختلف را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

1 – پیشبند خدمتکاران: خدمتکار کسی است که در منازل بزرگ برای تمیز کردن منزل و گاهی پخت غذا و پذیرایی از صاحب خانه مشغول کار می شود. این فرد به منظور دریافت بک حقوق ثابت یا متغییر برای مدت زمان خاص یا به صورت شبانه روزی کار می کند. یکی از راه های تشخیص خدمتکار از صاحب منزل پیشبند است که در واقع نوعی لباس پیش خدمتی محسوب می شود.

2 – پیشبند زنان خانه دار: زنان خانه دار معمولا مدت زمان زیادی از وقت خود را در طول روز صرف کارهای خانه مانند تمیز کاری، پختن غذا و شستن ظرف و لباس می کنند. طبیعی است که بعد از انجام این همه کار لباس های آن ها کهنه و کثیف شوند. در واقع شما برای جلوگیری از این اتفاق و افزایش طول عمر لباس های خود می توانید از پیشبند زنان خانه دار استفاده کنید.

3 – پیشبند آهنگری: آهنگر به کسی گفته می شود که یک قطعه آهن را با ابزار مخصوص آهنگری گرفته و درون کوره داغ قرار می دهد تا به خوبی گداخته شود و رنگ آن قرمز شود. سپس آن را از کوره بیرون آورده و روی یک وسیله خاص قرار داده و با چکش شروع به ضربه زدن روی آن می کند تا به شکل و فرم دلخواه او در آید. هر لحظه امکان پرتاب شدن قطعه گداخته شده به طرف لباس آهنگر وجود دارد و ممکن است لباس آهنگر سیاه شود. به همین دلیل از پیشبند آهنگری استفاده می کنند.

4 – پیشبند نجاری: نجاری یکی از مشاغلی است که به علت برش دادن چوب همیشه مقدار زیادی خاک اره در اطراف شما وجود دارد. چسبیدن خرده های چوب و خاک اره روی لباس ممکن است برای همیشه روی لباس شما باقی بماند. به همین علت برای اینکه خرد چوب و خاک اره روی لباس شما نماند و یا چسب چوب لباس شما را کثیف نکند نیاز به یک پیشبند نجاری دارید.

5 – پیشبند لاستیکی: تمام کسانی که در آزمایشگاه کار می کنند و یا با مواد شیمیایی خطرناک مثل اسید سرو کار دارند، بهتر از هر شخص دیگری می دانند که برخورد اسید با لباس آن را به شدت سوراخ کرده و به بدن شما می رسد و باعث ایجاد تاول و سوختگی روی پوست می شود. اسید از تنها ماده ای که عبور نمی کند و به آن آسیب نمی زند، پلاستیک است. البته ماهی فروشان هم به علت ضد آب بودن از پیشبند پلاستیکی استفاده می کنند.

6 – پیشبند سربی: سرب تنها ماده ای است که اشعه ایکس امکان عبور از آن را ندارد. بنابراین کسانی که در مراکز رادیولوژی و سی تی اسکن کار می کنند، باید از پیشبند های سرب دار استفاده کنند. زیرا ورود اشعه ایکس به بدن انسان انواع سرطان را به وجود می آورد و به علت اینکه تا به امروز درمان خاصی برای بیماری سرطان کشف نشده باعث مرگ این افراد می شود.

7 – پیشبند ضد آب: این مدل پیشبند که به پیشبند آشپزخانه هم معروف شده توسط زنان خانه دار هنگام شستن ظرف مورد استفاده قرار می گیرد. شما حتی اگر زمان شستشوی ظرف نهایت دقت را هم داشته باشید، اما باز هم لباس شما یا خیس شده و یا به وسیله چربی غذا لکه می زند. بنابراین شما بهترین کاری که می توانید انجام دهید پوشیدن پیشبند مناسب است.

دکمه بازگشت به بالا