علمی و پزشکی

افزایش مراکز همودیالیز در دستور کار هلال احمر

معاون بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر گفت: با استفاده از تکنولوژی بومی و در همکاری با شرکت‌های دانش بنیان، راه‌اندازی مراکز دیالیز جدید در دستور کار قرار دارد.

به گزارش نازک نارنجی و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیمان نامدار گفت: پروژه نیاز سنجی از سوی استان‌ها آغاز شده و پس از نیاز سنجی کار وارد فاز عملیاتی خواهد شد. بر همین اساس مراکز جدید همودیالیز نیز در سطح کشور تاسیس می‌شود.

وی با اشاره به همکاری تیم‌های درمان اضطراری جمعیت هلال احمر با فدراسیون جهانی صلیب سرخ افزود: در سال ۲۰۱۷ واحد تیم‌های بهداشت، درمان و اضطراری جمعیت هلال احمر ایران از سوی فدراسیون جهانی برای حضور در حوادث و سوانح بین‌المللی تأیید شد و تاکنون این تیم‌ها به عملیات بین‌المللی بنگلادش و لبنان اعزام شده است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه تعداد مراکز درمانی هلال احمر در کشور فعالیت دارد، اظهار کرد: در حال حاضر ۳۴ مرکز درمانی و ۴۶ مرکز واکسیناسیون حسب نیاز به خدمات در استان‌ها راه‌اندازی شده است.

این مقام جمعیت هلال احمر در خصوص نوع فعالیت این مراکز گفت: تمامی مراکز در چارچوب آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت فعالیت می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که در سال ۱۴۰۲ چه تعداد از حجاج واکسینه شدند در خاتمه خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۲ حدود ۹۱۴۳۹ نفر از حجاج واکسینه شدند که نسبت به سال ۱۴۰۱ با رشد ۳۰ درصدی رو به رو بودیم.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا