استان ها

دومین جشنواره انار کرج برگزار می‌شود

به گزارش نازک نارنجی از البرز؛ «علیرضا عاقلی» ضمن اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره شب چله و انار، اظهار کرد: همزمان با واپسین روزهای فصل پاییز و در آستانه طولانی‌ترین شب سال با هدف پاسداشت آداب و رسوم، سنت‌ها و فرهنگ ایرانی، جشنواره‌ای از جنس انار و شب یلدا در پارک ملی ایران کوچک برگزار می‌شود.

وی، هدف از برگزاری جشنواره «شب چله و انار» را ایجاد لحظات شاد، پرنشاط و خاطره‌انگیز در این آئین باستانی ذکر کرد و افزود: در بخش نمایشگاهی این جشنواره غرفه‌های متنوع شامل عرضه انار و مشتقات آن، نمایشگاه سوغات استان‌ها و صنایع دستی اقوام برای آشنایی شهروندان با میراث فرهنگی، تولیدات هنری و صنایع دستی نقاط مختلف ایران در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج بیان داشت: در بخش میدانی، برنامه‌های فرهنگی و هنری با معرفی آیین‌های دیرینه مرتبط، شاهنامه خوانی، اجرای زنده موسیقی اقوام و کارگاه‌های هنری طراحی شده است.

عاقلی گفت: : یکی از رسم‌ها و سنت‌های کهن ایرانیان، شب یلداست که بایستی این رسوم بیش از پیش ارج نهاده شود و برگزاری این جشنواره می‌تواند بهانه‌ای برای احیای آداب، رسوم و فرهنگ کهن مردم البرز و شهر کرج باشد.

شایان ذکر است جشنواره شب چله و انار با بیش از ۴۰ غرفه از محصولات مرتبط و برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی هنری از ۲۸ آذر تا ۱ دی ماه از ساعت ۱۳ الی ۲۰ در پارک ملی ایران کوچک میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.

46

دکمه بازگشت به بالا