آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم از آبخیز تا جالیز در خراسان جنوبی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سردار محمد زهرایی عصر چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم از آبخیز تا جالیز، اظهار کرد: سازمان بسیج سازندگی به نمایندگی از سازمان بسیج مستضعفین، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت منابع طبیعی و جنگل‌ها و به نمایندگی از دولت این طرح را تفاهم کردند.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور افزود: این طرح در سراسر کشور و به مدت چهار سال اجرا می‌شود.

زهرایی بیان کرد: در خراسان جنوبی از قبل همکاری مشترکی بین بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی بوده و برای نمونه می‌توان احیای بیش از یک‌هزار رشته قنات در را نام برد و خیلی از جاهایی که قرار بوده طرح آبخوان داری و آبخیزداری انجام شود، صورت گرفته است.

وی ادامه داد: اما طرح مشترک و منسجمی طبق نقشه که بدانیم در چهار سال می‌خواهیم چکار انجام دهیم که فوایدی برای مردم داشته و از فرسایش خاک و رواناب جلوگیری کند و باعث افزایش دبی آب شود، امروز آغاز شد.

زهرایی اظهار کرد: اینگونه که برنامه ریزی شده در مرحله اول ۷۳ پروژه آغاز می‌شود که امروز اولین روز اجرایی پروژه را در روستای شوشود شاهد بودیم.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه تا اردیبهشت ماه سال بعد این ۷۳ پروژه به پایان می‌رسد، گفت: تا پایان طرح نیز بیش از یک میلیون و هفتصد و ۵۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در خراسان جنوبی و ۱۲۰۰ رشته قنات انجام می‌شود.

وی افزود: همچنبن در خراسان جنوبی ۲۲۰۰ کیلومتر کانال کشی تا سر مزارع و ۸۰۰ هزار مترمکعب استخر ذخیره آب نیز در مدت چهار سال انجام می‌شود.

زهرایی بیان کرد: بیش از ۹ هزار میلیارد تومان اعتباری است که برای پروژه از آبخیز تا جالیز در خراسان جنوبی به صورت مرحله‌ای تخصیص داده می‌شود.

رییس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: مشارکت مردم و خیرین به صورت یدی و استفاده از ماشین آلات و سایر موارد نیز در اجرای پروژه‌ها بسیار مهم است.

دکمه بازگشت به بالا