بیشترین سرچ گوگل در ۲۰۲۳ چه بوده است؟

آفتاب‌‌نیوز :

گوگل طبق عادت هر ساله خود، لیستی از کلماتی که مردم جهان در دسته‌بندی‌های گوناگون آنها را جستجو کرده‌اند را منتشر کرد. هدف از انتشار این لیست، نشان دادن این است که مردم جهان در طول سال ۲۰۲۳ به چه مطالبی بیشتر علاقه‌مند بوده‌اند و چه مطالبی را بیشتر دنبال کرده‌اند.

‎بیشترین کلمات جستجو شده گوگل در سال ۲۰۲۳

این لیست در دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم شده است تا موضوعات، به‌راحتی تفکیک شوند.

بیشترین کلمات سرچ شده گوگل در بخش اخبار

در بخش اخبار، رتبه‌های اول تا پنجم بیشترین جستجو، به‌ترتیب متعلق به عبارات «جنگ در غزه»، «زیردریایی تایتانیک»، «زمین‌لرزه ترکیه»، «طوفان هیلاری» و «طوفان ایدالیا» می‌باشند.

بیشترین نام افراد جستجو شده گوگل در سال ۲۰۲۳

برای فهرست افراد سرشناس، بیشترین نام‌های جستجو شده، به ترتیب متعلق به «دامار هملین» (بازیکن فوتبال آمریکایی)، «جرمی رنر» (هنرپیشه)، «اندرو تیت» (چهره جنجالی شبکه‌های اجتماعی)، «کیلیان امباپه» (بازیکن فوتبال تیم ملی فرانسه) و «تراویس کلسی» (بازیکن فوتبال آمریکایی) است.

بیشترین کلمات سرچ شده گوگل در بخش هنری (فیلم، سریال و موسیقی)

در بخش هنری، بیشترین فیلم‌های سینمایی جستجو شده به‌ترتیب فیلم‌های «باربی»، «اوپنهایمر»، «جوان»، «ساند آو فریدام» و «جان ویک: چپتر ۴» بوده‌اند. در ادامه این بخش، سریال‌های «لست آو آس»، «ونزدی»، «جینی اند جورجیا»، «وان پیس» و «کالیدوسکوپ» هم بیشترین سریال‌های جستجو شده در گوگل بوده‌اند. در بخش موسیقی دسته‌بندی هنر، عنوان پرجستجوترین آهنگ، به Idol از Yoasobi اختصاص پیدا کرد و پرجستجوترین خواننده نیز «شکیرا» معرفی شد.

پرجستجوترین بازی سال ۲۰۲۳

گوگل بازی Hogwarts Legacy را به‌عنوان پرجستجوترین بازی سال ۲۰۲۳ معرفی کرد.

بیشترین کلمات جستجو شده در بخش ورزشی

برای بخش تیم‌های ورزشی، تیم «اینتر میامی» با حضور لیونل مسی به پرجستجوترین باشگاه فوتبال سال در گوگل تبدیل شد. رتبه‌های بعدی نیز به تیم‌های «لس‌آنجلس لیکرز»، «النصر»، «منچستر سیتی» و «میامی هیت» رسیدند.

و بیشتر…

همچنین گوگل در بخش جدیدی به‌مناسبت سالروز تولد خود از دسته‌بندی جدیدی نیز رونمایی کرده است که در آن از سال ۲۰۰۴، یعنی از زمانی‌که گوگل اقدام به ثبت عبارات ترند شده کرده، پرجستجوترین عبارات تاکنون را نشان می‌دهد. در بخش پرجستجوترین ورزشکار، «کریستیانو رونالدو» و در بخش پرجستجوترین فیلم یا سریال، «هری پاتر» خودنمایی می‌کنند. انیمه Naruto: Shippuden نیز بیشترین جستجو را در بین انیمه‌ها داشته است.

منبع: گجت نیوز

دکمه بازگشت به بالا