بین الملل

وزیر خارجه عمان: نسل‌های آتی با تنفر به مساله خیانت به مردم غزه نگاه خواهند کرد

وزیر خارجه عمان از وتوی قطعنامه شورای امنیت توسط آمریکا انتقاد کرد و گفت که نسل‌های آتی با تعجب و تنفر به مساله خیانت به مردم غزه نگاه خواهند کرد.

به گزارش نازک نارنجی، به نقل از الجزیره، بدر بن حمد البوسعیدی، وزیر خارجه عمان در اظهاراتی ضمن انتقاد از مخالفت واشنگتن با برقراری آتش‌بس در غزه گفت که نسل‌های آتی با تعجب و تنفر به مساله خیانت به مردم غزه نگاه خواهند کرد.

به نقل از عربی ۲۱، وی خاطرنشان کرد: ما خواهان پایان دادن به جنایت‌ها و کشتارها در نوار غزه هستیم.

همچنین وزارت خارجه عمان در بیانیه‌ای از وتوی آمریکا علیه قطعنامه شورای امنیت برای برقراری آتش‌بس در غزه و کمک به غیرنظامیان ابراز تاسف کرد.

در بیانیه وزارت خارجه عمان آمده است: بار دیگر از جامعه بی‌المللی می‌خواهیم که تمام تلاش‌های سیاسی، دیپلماتیک و قانونی برای رفع حصر غزه و توقف جنایت‌های اشغالگران را به‌کار گیرد.

وزارت خارجه عمان همچنین خواستار مجازات رژیم صهیونیستی به دلیل جنایت‌های جنگی‌اش علیه مردم فلسطین و حمایت و کمک‌رسانی به مردم غزه شد.

به گزارش نازک نارنجی، روز جمعه، ایالات متحده پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را که خواستار آتش‌بس فوری بشردوستانه در نوار غزه بود، وتو کرد.

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا