بین الملل

رایزنی انگلیس با اسرائیل درباره «گام‌های بعدی در جنگ غزه»

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین نازک نارنجی، در شرایطی که حمایت‌های غرب از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه ادامه دارد، وزیر دفاع انگلیس قرار است طی روزهای آینده به فلسطین اشغالی برود.

دفتر گرانت شاپس با انتشار یک بیانیه خبر داد که وزیر دفاع انگلیس طی هفته جاری میلادی (تا روز دوشنبه هفته آینده به تقویم شمسی) «از اسرائیل و همچنین اراضی اشغالی فلسطین» دیدن می‌کند.

به ادعای وزارت دفاع انگلیس، هدف شاپس از این سفر تلاش برای رایزنی در خصوص ارسال سریع‌تر کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه به صورت مستقیم از طریق دریا است.

در این بیانیه آمده است: «در این سفر او با رهبران، گزینه‌ها برای ارائه کمک‌های بیشتر به غیرنظامیان غزه و چگونگی حمایت بریتانیا از تشکیلات خودگردان فلسطین و همچنین تلاش‌ها برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها در خاورمیانه را بررسی می‌کند».

وزارت دفاع انگلیس با تکرار دشمنی غرب با مقاومت اسلامی فلسطین ادامه داد: «او (وزیر دفاع انگلیس) همچنین درباره پیشرفت در آزادی گروگان‌ها از جمله تعدادی از بریتانیایی‌ها که توسط تروریست‌های حماس در حملات 7 اکتبر گروگان گرفته شده‌اند، صحبت خواهد کرد».

سفر گرانت شاپس به تل‌آویو و رام الله در شرایطی انجام می‌گیرد که  نخست‌وزیر انگلیس هم پیش از این به تل‌آویو سفر کرده بود. کشورهای غربی از ابتدای جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در حال حمایت از اسرائیل هستند.


نخست‌وزیر و وزیر دفاع انگلیس

 

وزارت دفاع انگلیس در بیانیه خود تلاش کرده که ژست انسان دوستی بگیرد و سفر شاپس را به این موضوع گره بزند. در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «در شرایطی که غیرنظامیان فلسطینی یک بحران انسانی فزاینده را تجربه می‌کنند، وزیر دفاع به گزینه‌هایی برای ارائه کمک‌های پزشکی و بشردوستانه بیشتر به غزه، از جمله مسیرهای احتمالی از طریق زمین، دریا و هوا، اشاره خواهد کرد. تا به امروز، چهار پرواز نیروی هوایی سلطنتی (انگلیس) با حمل بیش از 74 تُن کمک در مصر به زمین نشسته که به فلسطینیان کمک می‌کند».

وزیر دفاع انگلیس در آستانه این سفر بدون محکوم کردن کشتار غیرنظامیان شامل کودکان و زنان فلسطینی گفت: «ما کاملاً از حق اسرائیل برای دفاع از خود حمایت می‌کنیم، اما مهم است که مبارزه آنها با تروریست‌های حماس در چارچوب قوانین بین‌المللی باقی بماند».

قرار است شاپس در تل‌آویو با «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار داشته باشد تا دو طرف درباره «وضعیت امنیتی کنونی و گام‌های بعدی اسرائیل» رایزنی کنند.

این سفر در شرایطی انجام می‌شود که طبق آمار اعلامی تل‌آویو، نیروهای مقاومت فلسطین هفتم اکتبر (عملیات طوفان الاقصی) ۱۲۰۰ اسرائیلی را کشته و ۲۴۰ نفر را اسیر کردند.

مقام‌های رژیم صهیونیستی بعد از این عملیات، حملات شدید به فلسطینیان ساکن غزه را همزمان با تشدید محاصره غیرانسانی این منطقه در پیش گرفتند؛ حملاتی که بیش از ۱۶۲۰۰ شهید بر جا گذاشته است.

برنامه‌ریزی وزیر دفاع انگلیس برای انجام سفر به منطقه در شرایطی انجام شده که طی دو ماه اخیر شهرهای مختلف انگلیس بارها شاهد اعتراضات مردمی علیه حملات اسرائیل و در حمایت از مردم فلسطین انجام شده است. معترضان در این تجمعات بارها مواضع حمایتی دولت انگلیس از اسرائیل و حمایت نکردن مقامات‌ انگلیس از آتش بس در جنگ غزه را محکوم کردند.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا