علمی و پزشکیمطالب کسب و کار

عمل ترانسفر چربی

در این روش از طریق لیپوساکشن یا لیپوماتیک، چربی اطراف شکم یا قسمت های بالایی ران فرد توسط دکتر پیکرتراشی را خارج کرده و پس از انجام برخی اعمال به بخش های مورد نیاز تزریق می‌شود. در ادامه به بررسی زوایای مختلف این جراحی می‌پردازیم.

انتقال چربی به باسن چگونه انجام می‌شود؟

انتقال چربی به باسن از طریق انجام می‌شود. با انجام این جراحی برای خارج کردن چربی های زائد از نواحی مختلف بدن می‌توانید به نواحی مورد نظر خود چربی های خارج شده را انتقال دهید. از آنجا که در این روش ترانسفر چربی، از چربی های بدن خود شخص استفاده می شود، احتمال بروز عوارض بسیار کمتر خواهد بود. به این روش جراحی، ترانسفر چربی یا تزریق چربی گفته می شود. به طور معمول این چربی های خارج شده به باسن ، دست ها و صورت منتقل می شود.

انتقال چربی از طریق عمل لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

با استفاده از عمل لیپوماتیک چربی توسط جراح از ناحیه مشخص خارج شده و پس از خالص شدن و تبدیل شدن به مایع به قسمت دیگر بدن تزریق می‌شود. مدت زمان انجام این عمل بسیار به بخشی که قرار است چربی به آن ترانسفر شود بستگی دارد بنابراین در این مورد اطلاعات دقیق تر توسط پزشک در اختیار شما قرار داده می‌شود.

آیا تزریق چربی به باسن درد دارد؟

اغلب روش های انتقال چربی، تحت بیهوشی عمومی انجام می شوند. شما در طول عمل هیچ احساس دردی نخواهید داشت.

بعد از انتقال چربی به باسن امکان سفر با هواپیما وجود دارد؟

بیماران می توانند ۱۰ روز بعد از عمل ترانسفر چربی به روش لیپوماتیک، با هواپیما سفر کنند.

مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی به روش لیپوماتیک

افراد باید پس از انجام عمل ترانسفر چربی به باسن، چندین روز استراحت کنند و داروهای تجویز شده را به درستی طبق دستور پزشک مصرف کنند. استعمال دخانیات و الکل اکیداً در این دوره ممنوع است. بیماران باید به مدت یک ماه پس از عمل هیچ فعالیت سنگینی انجام ندهند و از بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایند. بعد از یک هفته کم کم باید پیاده روی سبک را شروع کنید تا تورم بدن کمتر شود. بسیار توصیه می‌شود. همچنین گردش خون مناسب بسیار به کمتر شدن این عوارض کمک می‌کند.  بعد از انجام این تزریق حتما طبق تشخیص پزشک باید از گن های طبی مخصوص عمل لیپوماتیک به صورت مرتب استفاده کنید.

یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی که بسیار ترند شده و بسیاری از افراد به سراغ چنین جراحی می‌روند، لیفت باسن برزیلی است که به آن انتقال چربی به باسن نیز می‌گویند. اغلب افراد به دنبال دستیابی به و باریک هستند که از طریق ترانسفر چربی با عمل لیپوماتیک، رسیدن به این خواسته چندان هم غیر ممکن نیست. جراحی لیفت باسن برزیلی، باسن را بزرگ و برجسته می‌کند و از طریق پیوند چربی انجام می‌شود.

بهبودی بعد از تزریق چربی به باسن چقدر طول می کشد؟

بهبودی بعد از انجام این جراحی زیبایی چندان طولانی نیست اما به شرطی که تمام دستورات پزشک را کامل و بی نقص انجام دهید. دوره نقاهت برای پیوند چربی به باسن از روش عمل لیپوماتیک ۱۰ الی ۱۴ روز است. اما زمان بهبودی کامل ممکن است حدود چهار تا شش هفته طول بکشد.

چه مقدار چربی برای جراحی لیفت باسن برزیلی مورد نیاز است؟

شاخص وزنی مشخص، مهم ترین عامل تعیین کننده میزان چربی قابل ترانسفر به سایر نقاط بدن است. در زمان مشاوره با فوق تخصص جراحی فلوشیپ، پستان و زیبایی در کرج شما می توانید نتیجه‌ی مورد نظر را با دکتر در میان گذاشته و از مناسب بودن وزن و بدن خود برای انجام این جراحی آگاه شوید.

مراجعه کنندگان باید از یک شاخص توده بدنی (BMI) استاندارد برخوردار باشند. کسانی که مایل به انجام جراحی پیوند چربی به باسن هستند حداقل باید BMI شان زیر ۳۰ و بالاتر از ۲۳ باشد. هر چه این شاخص بیشتر باشد ممکن است عوارض و خطرات جانی در پی داشته باشد که توصیه می‌کنیم حتماً قبل از انجام هر جراحی مانند ، ، ، و… حتما با پزشک مشورت کرده و معاینات لازم را انجام دهید.

در عمل انتقال چربی یا ترانسفر چربی متخصص جراحی زیبایی قسمت هایی از بدن که چربی ها انباشته شده است را به دیگر نواحی که لاغرتر یا دارای تورفتگی هستند و نیاز به پر شدن و  برجسته تر شدن دارد انتقال می دهد. در واقع یکی از عمده ترین مشکلات چروک پوست یا ایجاد خط و خطوط اخم و لبخند و پیشانی در اثر کمبود چربی به وجود میاید. البته این خطوط تا زمانی که عمیق نشده باشند می توان آنها را با تزریق بوتاکس برطرف نمود اما زمانی که عمیق تر شوند بهتر است از عمل تزریق چربی و انتقال و ترانسفر چربی استفاده نمود.

در این حالت هدف پرکردن نواحی توخالی و ناصاف برخی نواحی می باشد. البته که هر نوع عمل زیبایی دارای مزایا و معایبی نیز می باشد و این نوع تزریق های زیبایی هم به همین صورت هستند. همچنین نکاتی که بعد از هر عمل جراحی باید انجام شود تا نتیجه بهتری حاصل شود را باید در عمل انتقال چربی نیز در نظر داشته باشید. همینطور بدن خود را با توجه به راهنمایی و مشاوره پزشک قبل از عمل انتقال چربی و ترانسفر چربی آماده کنید. عمل انتقال چربی در قسمتهای مختلف بدن قابل تزریق می باشد که در این مقاله به طور خلاصه توضیح می دهیم. همچنین چگونگی انجام این نوع عمل که توسط متخصص جراح زیبایی انجام می شود را برایتان به طور خلاصه بیان می کنیم.

چه زمانی از عمل انتقال چربی یا ترانسفر چربی استفاده می شود؟

گاهی مواقع احساس می کنید که پوست شما چروک و پژمرده شده است. حال این چروک می تواند بر روی دستها ، صورت ، سینه یا …. باشد. در این صورت می توانید پوست خود را با عمل تزریق چربی جوان سازی کنید. بعضی مواقع برای از بین بردن جای زخم یا قسمت های تو خالی پوست که در دوران کودکی ایجاد شده است میتوانید تزریق چربی را انجام دهید. همچنین می توان چربی های اضافه را از نواحی برجسته خارج کرد.

هدف از پیوند و تزریق چربی چیست؟

هدف از پیوند چربی همگام سازی پوست و نواحی توخالی می باشد که در زیبایی نقش بسیار بسزایی دارد. اما انجام این عمل زیبایی ملزم به  سلامت جسمانی بیمار است. بدین معنی که به اندازه کافی بافت های چربی در نقاط مختلف بدن وجود داشته باشد که بتوان آن را انتقال داد. همچنین شخص متقاضی مصرف دخانیات نداشته باشد. همچنین سلامت قلبی و عروقی متقاضی پیوند و تزریق چربی بسیار مهم است.

ترانسفر چربی در کدامیک از اندامها انجام می گیرد؟

ترانسفر چربی یا همان انتقال چربی در بسیاری از نقاطی از بدن که دارای افت و تورفتگی می باشد انجام می گیرد. اما اکثر مردم که حتی سن کم تری هم دارند و پوست آنها چروک نشده است برای زیباتر شدن چهره خود عمل را انجام می دهند که می توان گفت از رایج ترین نوع ترانسفر چربی می باشد. اما به طور کل برای بسیاری از نواحی دیگر بدن نیزعمل تزریق چربی استفاده میشود. مثلا:

خطوطی که در پیشانی دراثر اخم کردن یا بالا رفتن سن ایجاد شده است. یا به نواحی چانه یا گردن که گاهی برای تغییر سایز چانه حتی می توان از این عمل زیبایی استفاده کرد.

همچنین برای افرادی که لکه های قهوه ای در پوست دست های آنها ایجاد شده بسیار مفید است. در این موارد می توان با انجام این عمل پوست دست ها را جوان سازی نمود. حتی چین و چروک هایی که در پوست ایجاد شده است را به طور صاف و یکنواخت درآورد.

همچنین، برای بزرگ کردن سینه و باسن نیز می توان از تزریق چربی استفاده کرد. البته که بزرگ کردن سینه ها از طریق پروتز انجام می گیرد اما گاهی افراد زیر بار عمل جراحی نمی روند و تنها با تزریق چربی میتوانند سایز سینه های خود را افزایش دهند. همینطور در مورد افزایش سایز باسن هم این مورد صدق می کند.

فرایند انتقال چربی به چه صورت میباشد؟

 

Fat transfer operation

انجام این عمل زیبایی بسیار راحت و سرپایی است و حتی گاهی در مطب انجام می شود. به طوری که با بی حسی موضعی نواحی که دارای چربی بیشتر است مانند ران ها ، یا شکم با عمل ساکشن چربی ها را بیرون کشیده و سپس چربی ها را داخل دستگاه سانتروفیوژ میریزند تا ناخالصی ها را از چربی ها جدا کند. در مرحله بعد از تزریق با سوزن های مخصوص به نواحی مختلف که نیاز به چربی دارد تزریق چربی انجام می شود.

باتوجه به نوع عمل جراحی پزشک متخصص زیبایی تشخیص میدهد که چه مقدار چربی را از ناحیه مورد نظر خارج کند.

برش ها و زخم های بعد از پیوند چربی به چه صورت خواهند شد

این عمل زیبایی کاملا بدون ریسک می باشد و هیچ خطری ندارد. زیرا چربی های بدن خود بیمار از قسمتی از بدن بیمار گرفته می شود و به ناحیه دیگر بدن بیمار تزریق می شود.

همچنین به دلیل استفاده از دستگاه سانتروفیوژ و رعایت نکات بهداشتی و وسایل استریل شده سبب عفونت یا زخم نمی شود. در واقع جای زخم های به مرور از بین می رود و در موارد بسیار نادر ممکن است اثرات آن در بدن باقی بماند. البته این مورد کاملا به مهارت و تخصص جراح زیبایی بستگی دارد.

آمادگی قبل از عمل انتقال چربی

برای انجام عمل زیبایی تزریق چربی و انتقال چربی بهتر است از 2 هفته قبل تحت نظر جراح متخصص زیبایی باشید تا با راهنمایی و مشاوره این عمل به صورت ساده و بدون هیچ گونه خونریزی و عفونت انجام شود. در چنین شرایط جراح متخصص زیبایی پیشنهاد می کند:

  • از مصرف قرص های رقیق کننده خون مانند آسپیرین و داروهای استروئیدی خودداری کنید.
  • از مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید.

همچنین توصیه می شود که قبل از عمل انتقال چربی با یک روش مناسب موهای ناحیه انتقال چربی را شیو و تمیز کنید.

ریکاوری و مراقبت های بعد از عمل انتقال چربی

ممکن است در اثر ساکشن چربی که در این عمل انجام می شود بعد از عمل جراحی کمی درد احساس کنید که در این صورت با مصرف مسکن برطرف می شود.

بهتر است در 1 یا 2 روز اول از کمپرس آب یخ استفاده کنید. اما دقت کنید که کمپرس یخ را به صورت مستقیم روی جراحت قرار ندهید زیرا باعث از بین رفتن کامل سلول های پوستی می شود.

معمولا کبودی و تورم پوست در هفته اول باقی می ماند که در این صورت در روز اول یا دوم باید از غذاهایی که سبب متورم شدن می شود مصرف نکرد و از رژیم غذایی آبکی استفاده شود.

برای جلوگیری از متورم شدن ناحیه انتقال چربی باید از مصرف غذاهایی که سبب متورم شدن می شود مانند سیب زمینی و …. خودداری نمود.

2 الی 3 روز بعد از انجام انتقال چربی پوست خود را به آرامی با آب ولرم بشویید و سپس کرم ترمیم کننده به آن نواحی بمالید. شما می توانید  این عمل را 2-3 بار در روز انجام دهید.

 مزایای انتقال چربی:

مهمترین مزیت انتقال و تزریق چربی به پوست  شادابی و می باشد و همینطور از بین رفتن خطوط و اسکار در بدن است.

فرم دهی و برجسته نمودن برخی نقاط صورت یا بدن به طور دلخواه.

استفاده از چربی بدن خود بیمار.

جذب چربی در هر نقطه از بدن که بعد از تزریق میتوان به شکل دلخوا در بیاورید.

ماندگاری بالای چربی.

هزینه مناسب عمل انتقال چربی همرا با نتایج مطلوب

معایب انتقال چربی:

ممکن است در روزهای اولیه تزریق چربی به صورت دلخواه نباشد و برخی نقاط برجسته تر به نظر بیایید و عدم تقارن وجود داشته باشد.

تورم و کبودی بعد از عمل انتقال و ترانسفر چربی

عمل انتقال چربی ممکن است طولانی مدت باشد اما به صورت دائمی نمی باشد

هزینه های عمل زیبایی انتقال چربی

هزینه های عمل تزریق و انتقال چربی بسته به میزان حجم و قسمتی از بدن که قرار است در آن تزریق انجام شود متفاوت است. در نتیجه قبل از انجام عمل بهتر است در جلسات مشاوره برای تعیین قیمت ترانسفر چربی با متخصص جراحی زیبایی خود مشورت کنید.

دکمه بازگشت به بالا