عمومیمطالب کسب و کار

حذف لینک اسپم چگونه است؟ دلیل حذف لینک های اسپم چیست؟

کارفرما و وبمستران همیشه به دنبال ارتقای رتبه وب سایت خود توسط هستند، اما طبیعی است که رقبای آنها هم بیکار نمی نشینند. شما در هر زمینه ای که فعالیت کنید، رقبای شما از راه سئو منفی سعی در پایین کشیدن شما دارند، البته درست است که تکنیک های مانند گذشته خطرناک نیستند اما هنوز هم درست و اصولی انجام می شوند و می توانند نتیجه بسیار بدی برای سایت شما داشته باشد. یکی از روش های رایج در سئو منفی، ایجاد لینک های اسپم در سایت رقیب است. در این مقاله از بخش می خواهیم به بررسی لینک های اسپم بپردازیم و راهنمای چگونگی حذف این لینک های مخرب برای سئو را آموزش دهیم.

سئو داخلی چیست؟ سئو داخلی یا سئوی on page، به تمامی فعالیت ها و اعمالی که در داخل صفحه ( صفحات وب سایت خود) ، به منظور بهینه سازی برای موتورهای جستجو انجام می شود، گفته میشود. به عبارت دیگر هر اقدامی که درون صفحه انجام دهید تا فهم گوگل را نسبت به موضوع سایت خود افزایش دهید را سئو on page می گویند.

بک لینک اسپم چیست؟

لینک های اسپم به اندازه کل اینترنت قدمت دارند. اگر بخواهیم لینک های اسپم را در یک جمله تعریف کنیم، باید بگوییم لینک های بی کیفیتی که فقط به قصد گرفتن رتبه در سایت های دیگر قرار داده می شوند. بک لینک های اسپم شامل پست های وبلاگی و محتوای پست مهمان ضعیف، وبلاگ های تگ پستی، ، مزرعه لینک، محتواهای ضعیف، بوکمارک ها و فروم های شبکه های اجتماعی و کامنت های وبلاگ هستند.

گوگل در چند سال گذشته، بسیار هوشمندتر شده است و اکنون بسیاری از این بک لینک های ناخواسته را نادیده می گیرد؛ به همین دلیل است که بک لینک های اسپمی که ذکر کردیم تقریبا هیچ اعتبار و ارزشی را منتقل نمی کنند.

تفاوت اصلی خوب و بد در کیفیت وب سایتی است که آن لینک را قرار داده است. بعضی اوقات به راحتی می توانید بک لینک بد را پیدا کنید، گاهی اوقات باید خود وب سایت را بررسی کنید تا بفهمید که آیا بک لینک می تواند روی وب سایت شما تاثیر منفی بگذارد یا خیر. برای از بین بردن لینک های اسپم، شما در ابتدا باید این لینک های مخرب را شناسایی کنید و سپس با روش هایی که در ادامه معرفی میکنیم، آنها را از بین ببرید.

مقاله مرتبط :

روش های تشخیص لینک اسپم

سایت های تازه تاسیس شده که با هدف کسب بک لینک ایجاد شده اند

اگر یک وب سایت دارای تعداد زیادی مقاله است که فاقد انسجام است، احتمالاً راه اندازی وب سایت فقط به منظور لینک دادن سایر وب سایت هاست. اگر وب سایت یک سایت وردپرس باشد، بیشتر اوقات از تم های پیش فرض وردپرس مانند TwentyEleven استفاده می شود. این وب سایت ها معمولاً از سایت های دیگر لینک ندارند یا بخشی از یک شبکه پیوند عجیب هستند که فقط برای لینک دهی به سایت های بزرگتر ایجاد شده اند.

کامنت بک لینک

اگر صاحب سایتی باشید، احتمالا با کامنت هایی رو به رو شده اید که درون آنها لینک قرار داده شده و هیچ ارتباطی با موضوع سایت و صفحه شما ندارند. این کامنت ها در اصل ربات هایی هستند که فرمهای نظر وب سایت شما را پر می کنند به شما می گویند “مقاله عالی بود، امیدوارم که به زودی بتوانید در مورد موضوع بیشتر توضیح دهید. فریب این کامنت ها را نخورید، زیرا داشتن این نظرات اسپم یک فاکتور منفی برای شما محسوب می شود. پیشنهاد میکنیم مقاله را مطالعه بفرمایید.

بیشتر بخوانید:

استفاده از ابزارهای سئو

سایت هایی که تعداد زیادی لینک با انکر تکست دقیق دارند

یکی از شیوه های بسیار رایج در سئو خارجی این است که وبلاگ ها و سایت های زیر مجموعه، تعداد زیادی لینک با خود کلمه کلیدی به سایت اصلی میدهند. این کار در نظر ربات موتور جستجو بسیار مشکوک به نظر میرسد. اگر شما هم از این شیوه ها استفاده می کنید، شاید بهتر باشد به جای اصلی، با و لانگ تیل لینک بدهید تا هم طبیعی تر به نظر برسد و هم اینکه با کوئری های بیشتری رتبه می گیرید.


مقاله مرتبط :

روش های حذف لینک های اسپم

در صورتی که حذف لینک های اسپم برای شما ضرورت دارد این کار را انجام دهید. در بیشتر موارد، گوگل می تواند بدون راهنمایی اضافی لینک های با ارزش و مفید را شناسایی کند، بنابراین بیشتر سایتها نیازی به استفاده از این ابزار ندارند.

تعداد قابل توجهی لینک ناخواسته، مصنوعی یا بی کیفیت به سایت خود دارید یا لینک ها باعث یک به وجود آمدن یک اقدام دستی در سایت شما شده اند.

Google بسیار سخت کار می کند تا اطمینان حاصل کند که اقدامات در سایت های شخص ثالث تاثیر منفی روی یک وب سایت ندارد. در برخی شرایط، می توانند نظر Google درباره یک صفحه یا سایت را تحت تاثیر قرار دهند. به عنوان مثال، شما یا متخصص سئویی که استخدام کرده اید، ممکن است با خرید بک لینک یا سایر شیوه های ، تعداد زیادی بک لینک به سایت شما بدهد. گوگل در این مواقع اکیدا توصیه میکند که تا جایی که میتوانید لینک های بی کیفیت و اسپم را حذف کنید.

بیشتر بخوانید:

  •  
  •  
  •  
  • فایل مورد نظر باید به فرمت تکست و حالت UTF-8 یا کد اسکی 7 بیتی باشد.
  • انتهای نام فایل باید با .txt تمام شود.
  • طول URL نباید از 2048 کاراکتر بیشتر شود.
  • بیشترین تعداد خطی داخل هر فایل 100000 است که شامل فاصله بین خطوط و کامنت ها هم می شود. ماکزیمم سایز هر فایل نیز باید 2 مگابایت میباشد.
  • شما می توانید با اضافه کردن # در ابتدای هر خط، کامنت هم وارد فایل خود کنید اما توجه داشته باشید که هر خطی که با # شروع شود، توسط گوگل نادیده گرفته می شود.
  1. روی دکمه آپلود کلیک کنید

نکته: چنانچه لیست شما اشتباهاتی داشته باشد، بلافاصله به شما نمایش داده خواهد شد. تا وقتی که ارورها را اصلاح نکنید، لیست قدیمی جایگزین نخواهد شد. اگر آپلود این فایل موفقیت آمیز بود، گوگل بعد از چند هفته، موارد الحاقی در لیست شما را در ایندکس سایت تاثیر میدهد.

نتیجه گیری

به همان اندازه که می تواند باعث بهبود شود، لینک اسپم نیز می تواند تاثیر بدی روی سایت بگذارد، به همین دلیل باید اقدامات حذف لینک اسپم را انجام دهید.

مجموعه با داشتن چندین نمونه کار موفق در زمینه و شرکتی آماده ارائه خدمات به مشتریان خود می باشد. جهت و استعلام سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

موضوع :،

 

دکمه بازگشت به بالا