اعلام محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات آخرهفته/ احتمال یک‌طرفه شدن چالوس و هراز

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات پایان هفته را تشریح کرد.

سرهنگ احمد شیرانی در گفت‌وگو با نازک نارنجی درباره محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در تعطیلات پایان هفته گفت:‌ محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در تعطیلات آخر هفته از ساعت ۱۲ ظهر روز امروز، چهارشنبه ۱۰ آبان آغاز شده و تا صبح روز شنبه ۱۳ آبان ماه ادامه خواهد داشت. بر این اساس تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه تا ساعت شش صبح روز شنبه ۱۳ آبان از محورهای کرج- چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است. البته تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

وی درباره محدودیت‌های ترافیکی در محور کرج – چالوس نیز گفت: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج- چالوس کماکان ممنوع است. همچنین تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور مذکور از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه تاریخ ۱۰ آبان از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع بوده و در صورت  اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از ابتدای تونل کندوان به سمت مرزن آباد به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

شیرانی ادامه داد:‌ همچنین تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور چالوس از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز جمعه ۱۲ آبان ۱۴۰۲ از آزادراه تهران ـ شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت  اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران به صورت یک‌طرفه خواهد بود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا با اشاره به محور هراز نیز گفت: در روز چهارشنبه ۱۰ آبان تردد کلیه تریلرها ازمحور هراز ممنوع است. همچنین تردد کلیه کامیون ها وکامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه ۱۰ آبان و همچنین­ از ساعت شش تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ آبان از این محور ممنوع است.

به گفته وی از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه ۱۲ آبان ۱۴۰۲ در صورت سنگین بودن بار ترافیک از شمال به جنوب در محور هراز، این محور به صورت مقطعی یک طرفه خواهد شد.

شیرانی تاکید کرد:‌ رانندگان و مسافران باید توجه داشته باشند که اجرای محدودیت­‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محورها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی اجرای محدودیت­‌ها لغو خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا همچنین با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که برای اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها با این شماره تماس بگیرند تا پیش از شروع سفر، زمان و مسیر مناسبی را انتخاب کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا