بین الملل

رویترز: بایدن خواستار تعویق حمله زمینی اسرائیل به غزه شد

منابع خبری اعلام کردند که رئیس‌جمهوری آمریکا خواستار به تعویق انداختن حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه شده است.

به گزارش نازک نارنجی به نقل از رویترز، جو بایدن از سران رژیم صهیونیستی خواست حمله زمینی به نوار غزه را به تعویق بیاندازند تا جنبش حماس اسرای بیشتری را آزاد کند.

ساعتی پیش آنتونی بلینکن در اظهاراتی گفت که بیش از ۲۰۰ اسیر در نوار غزه وجود دارند که همه آنها باید آزاد شوند. او گفت: از کمک‌های قطر برای آزادی دو اسیر آمریکایی نزد جنبش حماس تشکر می‌کنیم و تلاش‌هایمان برای آزادی تمام شهروندان آمریکایی اسیر در غزه ادامه دارد.

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: «ما کاملا بر این باوریم که اسرائیل حق دفاع از خود را دارد و این کار باید در چارچوب قوانین انسانی انجام شود.»

بلینکن مدعی شد: «حماس از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند. تمام اسرای موجود در غزه باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند.»

وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت: برای رسیدن کمک‌ها به نوار غزه تلاش می‌کنیم و این امر اولویت ماست. با مصر و اسرائیل تلاش می‌کنیم که کمک‌ها به نوار غزه برسند.

سخنگوی گردان‌های قسام، شاخه نظامی حماس، جمعه شب از آزادی دو اسیر آمریکایی (مادر و دختر) خبر داد. گردان‌های قسام در بیانیه‌ای تاکید کردند که این اقدام در پی تلاش‌های قطر و با انگیزه‌های بشردوستانه انجام شد.

سخنگوی قسام گفت: «این اقدام را انجام دادیم تا به مردم آمریکا و دنیا ثابت کنیم ادعاهای بایدن و دولت فاشیستی او صحت ندارند.»

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا