فرهنگ و هنر

ضرورت ایجاد زنجیره ارزش در گردشگری مازندران

نازک نارنجی/مازندران مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با بیان اینکه گردشگری در استان مازندران یک گردشگری سنتی و انبوه است، گفت: باید با برگزاری تورهای هدفمند در استان، زنجیره ارزش را در گردشگری شکل داد.

صادق برزگر ۲۴ آنلاین ماه در آیین بازگشایی رسمی دفتر منطقه‌ای سرمایه گذاری غرب مازندران به مرکزیت چالوس با اشاره به نقش آفرینی این منطقه در حوزه گردشگری و توسعه اقتصادی و اجتماعی، اظهار کرد: بیشترین حجم تاسیسات گردشگری و حجم گردشگر در غرب مازندران است که نیازمند نگاه ویژه به این منطقه هستیم.

وی راه اندازی دفتر سرمایه گذاری در غرب مازندران را در راستای توسعه و توجه به سرمایه گذاری بیشتر در این منطقه برآورد کرد و گفت: غرب مازندران در کنار جاذبه‌های گردشگری و طبیعی خود از پتانسیل‌های زیادی در صنایع دستی نیز برخوردار است.

ضرورت ایجاد زنجیره ارزش در گردشگری مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی مازندران تصریح کرد: این منطقه در کنار محصولات فاخری که دارد از نظر جاذبه‌های میراثی و تاریخی نیز از پیشینه غنی برخوردار است.

برزگر با ابراز تاسف از اینکه گردشگری در استان مازندران یک گردشگری سنتی و انبوه است، یادآور شد: باید با برگزاری تورهای هدفمند در استان، زنجیره ارزش را در گردشگری ایجاد کنیم.

وی افزود: در این راستا مقاصد و مسیرهای گردشگری در استان شناسایی شده است و در حال شکل گیری این زنجیره ارزش مهم هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی مازندران بر شکل گیری مناسب واحدهای اقامتی و پذیرایی تاکید کرد و گفت: باید جاذبه‌های گردشگری، مذهبی شناسایی و حضور هنرمندان و صنعتگران در این زنجیره مشخص شود.

برزگر ادامه داد: نیاز است تا با کمک فرمانداران و مسئولان زیرساخت‌های لازم در جاهایی که مقصد گردشگری است ایجاد شود.

ضرورت ایجاد زنجیره ارزش در گردشگری مازندران

وی بر نقش مهم جامعه بومگردی و آژانس‌های گردشگری در این میان تاکید کرد و گفت: غرب مازندران مقصد گردشگری کشور است که باید تبدیل به مقصد گردشگری سایر کشورها هم شود.

در این آیین از تلاش‌های مهدی اسحاقی، قدردانی و بهاره سعیدزاده به عنوان مدیر جدید دفتر منطقه‌ای سرمایه گذاری غرب مازندران معرفی شد.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا