عمومی

سرانه فضای ورزشی در کرمانشاه به ازای هر فرد ۱.۲ سانتیمتر است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، امین کنجدی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور مدیرکل و ورزش و جوانان و معاونین برگزار شد، اظهار کرد: استان کرمانشاه ۱۰ پروژه رو به اتمام دارد که ۲ چمن مصنوعی در شهرستان‌های هرسین و دالاهو دارد و یک زمین چمن مطابق با ماده ۲۷ در شهر کرمانشاه با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان در دست افتتاح است.

وی افزود: همچنین هفت زمین رو باز در شهرستان‌های اسلام آبادغرب و دالاهو که هرکدام با اعتباری ۲ میلیاردی تا پایان سال بهره برداری خواهند شد که مجموعاً ۱۰ پروژه حدود ۳۵ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده‌اند.

رئیس گروه فنی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با تاکید بر افزایش سرانه ورزشی این استان، تصریح کرد: سرانه کرمانشاه در حال حاضر ۰.۹۴ متر مربع است که حدود ۰.۱۰ متر مربع است در حالی که این آمار در کشور ۰.۸۴ مربع است که با این وجود کرمانشاه ۰.۱۰ متر مربع از آمار کشوری جلوتر است.

کنجدی ادامه داد: سرانه ورزشی اعلام شده تنها مربوط به فضای ورزشی زیر نظر اداره کل ورزش و جوانان استان بوده در صورتی که این آمار با در نظر گرفتن تمامی فضاهای بخش خصوصی و دیگر ارگان‌ها به یک متر و ۲۰ سانتیمتر به ازای هر یک نفر می‌رسد.

وی در پایان به پروژه‌های نیمه تمام ورزشی استان نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر دهکده المپیک و نیاز به اعتباری پنج هزار میلیاردی برای تکمیل ۳۱ پروژه نیمه تمام این استان وجود دارد که برای تکمیل آنها جمعاً نیازمند ۱۱۵ میلیارد تومان منابع مالی خواهیم بود.

دکمه بازگشت به بالا