بین الملل

اشتباه رسانه‌های لبنانی درباره اهتزاز پرچم حزب‌الله

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین نازک نارنجی، رسانه‌های لبنانی، ظهر امروز (یکشنبه)، تصاویری از اهتزاز یک پرچم سرخ در مقر نظامی «الراهب» متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی در خطوط مرزی لبنان و فلسطین اشغالی منتشر کردند.

خبرنگار شبکه «المنار» در تصاویری که از فاصله بسیار دور ضبط می‌شد به طور زنده در حال پوشش رویدادها در مناطق جنوبی لبنان بود که همزمان با عملیات نظامی جنبش حزب‌الله لبنان علیه مواضع نظامی رژیم صهیونیستی پرچم سرخی را در مقر نظامی الراهب رویت کرد.

خبرنگار المنار این پرچم سرخ را با پرچم سرخ حزب‌الله که به پرچم خونخواهی مقاومت اسلامی لبنان معروف است، اشتباه گرفت و هنگام پوشش زنده اعلام کرد رزمندگان مقاومت پرچم حزب‌الله را در موضع نظامی الراهب به اهتزاز درآورده‌اند.

حزب‌الله پیش از انجام این حمله اعلام کرده بود که انتقام شهادت شماری از رزمندگان خود را از رژیم صهیونیستی خواهد گرفت.

 

پرچم خونخواهی حزب‌الله

علی‌رغم اعلام اشتباه خبرنگار المنار، حزب‌الله در بیانیه خود هیچ اشاره‌ای به تسخیر پایگاه یا مقر ارتش رژیم صهیونیستی و یا نصب پرچم در این مواضع نکرد و تنها خبر داد رزمندگان مقاومت یک تانک مرکاوای اسرائیلی را هدف قرار داده‌اند که سرنشینان آن کشته و مجروح شده‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی بلافاصله دقایقی بعد از صدور بیانیه حزب‌الله درباره حمله به یک تانک مرکاوا اطلاعات ارائه‌شده از سوی حزب‌الله را تایید کرد.

منابع خبری نیز به نقل از منابع آگاه گزارش دادند این پرچم متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی بوده که در تصاویر قدیمی نیز به ثبت رسیده است.

مجری شبکه المنار نیز بعد از برداشت اشتباه خبرنگار این شبکه، این اطلاعات را اصلاح کرد و خبر داد پرچم متعلق به حزب‌الله نیست.

 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا