عمومی

آذربایجان شرقی بارانی می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمد امیدفر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، فعالیت این سامانه بارشی موجب افزایش ابر، رگبار باران و غرش آذرخش و وزش باد می‌شود.

وی با بیان اینکه این وضع به طور متناوب تا روز سه شنبه ادامه می‌یابد، اظهار کرد: در چنین وضعیتی، احتمال آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها و اختلال در تردد شهری دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه امروز و فردا دمای هوای استان به صورت نسبی افزایش می‌یابد، گفت: از روز چهارشنبه نیز با ورود سامانه بارشی دیگری، بارندگی در استان تداوم می‌یابد.

امیدفر، با بیان اینکه این سامانه نیز تا بعد از ظهر جمعه در استان حاکم خواهد بود، ادامه داد: فعالیت این سامانه موجب کاهش محسوس دما، رگبار باران، غرش آذرخش، وزش باد در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک و بارش تگرگ می‌شود.

وی خواستار لغو سفرهای غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و پرهیز از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی و انجام فعالیت‌های کوهنوردی، انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر و خودداری عشایر و دامداران در رفتن به مناطق مرتفع شد.

امیدفر، افزود: رعایت فاصله از ساختمان‌های در دست ساخت یا نیمه کاره، اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی و پارک خودروها در مناطق مسقف به لحاظ احتمال رخداد تگرگ ضروری است.

دکمه بازگشت به بالا