فرهنگ و هنر

نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در توسعه و بازسازی عتبات بی‌بدیل است

نازک نارنجی/کرمان معاون سیاسی وزیر کشور گفت: این‌که مردم استان کرمان فرصت پیدا کرده‌اند در بازسازی عتبات بالاخص ساخت گنبد حرم مطهر سیدالشهدا(ع) گام بردارند، توفیقی است و البته نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در این زمینه بی‌بدیل است.

سیدمحمدتقی شاهچراغی در بازدید از کارگاه ساخت گنبد حرم مطهر حسینی در کرمان افزود: با تردد در سطح شهر و گفتگو با برخی از شهروندان متوجه شدم که کرمان مردم متدینی دارد و دل‌های این مردم متوجه اهل‌بیت(ع) است و این بیانگر خوب بودن این مردم است.

به گزارش نازک نارنجی، شاهچراغی افزود: البته همه مردم ایران محب اهل بیت هستند ولی این‌جا به جهت وجود اتاق تربت که نزدیک‌ترین خاک به قتل‌گاه امام حسین(ع) در آن نگهداری می‌شود و هم چنین کارگاه ساخت گنبد حرم مطهر سیدالشهدا، استثناء است.

معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص کسانی که پیرامون بازسازی و توسعه عتبات  شبهه‌افکنی می‌کنند، گفت: اتفاقا بیشترین کسانی که به این امر کمک می‌کنند، از قشر کم درآمد جامعه هستند و بسیاری از مردم حاضرند در این راه جان خود را هم فدا کنند.

وی تصریح کرد: دشمن در طول تاریخ سعی کرده القائاتی در این زمینه داشته باشد، حتی مزار سیدالشهدا(علیه السلام) را خراب کردند و روی آن آب بستند و صد سال تلاش کردند که مردم نفهمند آن‌جا مزار امام است. 

شاهچراغی افزود: گاهی ممکن است کسانی از روی جهل و نادانی به چنین شبهاتی دامن بزنند اما جالب است که فقرا بیشتر به بازسازی و توسعه عتبات کمک می‌کنند و برکات آن را هم در زندگی می‌بینند.  

به گزارش گروه دریافت خبر نازک نارنجی، در این بازدید رسول فتحی از مدیران ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان کرمان توضیحاتی پیرامون پروژه‌های در دست اجرای این ستاد در کربلا، کاظمین و سامرا ارائه داد و در خصوص چگونگی ساخت گنبد تل زینبیه در محل کارگاه ساخت گنبد حرم مطهر حسینی در کرمان مطالبی بیان کرد.

انتهای پیام

تیم خبری علوم هنری

هر کلمه را با قدرت خلاقیتم تنظیم کرده و به شما دنیایی جدید می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا