علمی و پزشکیمطالب کسب و کار

مشکلات پروتز سینه دائمی در شیردهی

اگر جراحی انجام داده اید، شاید برایتان سوال باشد که آیا ممکن است این پروتز ها، در توانایی شیردهی شما اثر بگذارند؟ آیا شیردهی پس از پروتز سینه واقعا ممکن است؟ خبر خوب این است که اکثر خانم ها پس از جراحی پروتز سینه می توانند به فرزند خود شیر دهند زیرا این عمل اکثرا به مجرا شیری و فضای مربوط به تولید شیر آسیبی وارد نمی کند. امکان نشتی سیلیکون موجود در پروتز های امروزی در شیر مادر بسیار پایین می باشد.

تاثیر پروتز سینه بر شیردهی چیست؟

پروتز سینه می تواند تولید شیر مادر را کاهش دهد. میزان این آسیب بستگی به:

۱محل برش جراحی

محل برش سینه برای جاگذاری پروتز می تواند میزان آسیب به غدد شیری، مجرای لنف، اعصاب یا جریان خون را مشخص کند. اگر این برش در اطراف نوک و هاله سینه باشد، می تواند بر حس نوک سینه اثر گذاشته و موجب قطع عصبی شود که مسئول واکنش نوروهورمونی لازم برای تولید و آزاد شدن شیر مادر می باشد.

۲محل و موقعیت قرارگیری پروتز

محل قرارگیری و اندازه پروتز بر میزان فشار درون سینه اثر می گذارد. سینه از یک بافت غددی (تولید شیر)، روی لایه ماهیچه ای تشکیل شده است. اگر کیسه پروتز بین بافت غددی و لایه ماهیچه ای قرار گیرد، به احتمال زیاد به غدد و مجرای شیری فشار وارد می کند و در نتیجه جریان یافتن شیر دچار اختلال شده و تولید شیر کاهش می یابد. با اینکه مطالعات قابل استناد چندانی در این زمینه در دست نیست، اما گفته می شود که قرارگیری پروتز زیر لایه ماهیچه ای ممکن است تاثیر کمتری روی تولید شیر مادر بگذارد.

۳. جای زخم و تورم سینه

جای زخم ممکن است موجب درد، کج و سفت شدن سینه شود و با رسیدن تا مجرای شیری، بر تولید شیر مادر تاثیر گذارد. در صورتی که شیر آزادانه از سینه خارج نشود،  مادرانی که قبل تر پروتز سینه انجام داده اند بیشتر مستعد آماس و ورم پستان می شوند.

۴. بافت عملکردی سینه

هرگاه جراحی های زیبایی یا بازسازی کننده سینه، به منظور بزرگ کردن پستان هایی که رشد غیرطبیعی داشته اند انجام می گیرد، ممکن است طی آن فقدان بافت های عملکردی سینه وجود داشته باشد. در اینگونه مواقع، مشکلات شیردهی می تواند مربوط به فقدان بافت عملکردی باشند نه جراحی پروتز سینه. اما طبق نظر محققان؛ این مشکلات می تواند با حضور پروتز سینه، پیچیده تر شوند.

۵. حساس شدن

سینه های برخی مادران پس از جراحی پروتز سینه، حتی نسبت به یک برخورد یا لمس جزئی بسیار دردناک و حساس می شوند. همین امر، شیردهی را برای آنان به شدت دشوار می سازد. سایر مادران ممکن است احساس کمتری در نوک سینه داشته باشند که بر واکنش نوروهورمونی مورد نیاز برای تولید شیر اثر می گذارد.

۶. تولید نامنظم شیر

گاهی مادرانی که پروتز سینه انجام داده اند، از سینه شان شیر ترشح می شود بدون اینکه ربطی به شیردهی طبیعی یا گالاکتوسل (تومور کیستیک حاوی شیر) داشته باشد. ترشح شیر معمولا ناشی از ورم سینه بعد از پروتز است که در این صورت پروتز باید برداشته شود.

نکاتی درباره شیردهی پس از پروتز سینه

دریافت مشاوره در خصوص نحوه شیردهی

پس از آگاهی از این اطلاعات لازم است با مشاور شیردهی که می تواند شما را برای داشتن شیردهی موفق آماده کند، مشورت کنید. مشورت با مشاور شیردهی (متخصص زنان و زایمان، ماما و سایر متخصصان پزشکی مربوطه) از مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه محسوب می شود. وی همچنین می تواند راه کارهایی برای افزایش تولید شیر مادر و کنترل دردی که ممکن است در سینه حس کند، ارائه دهد. ( علت این درد وجود جای زخم و جراحت ناشی از جراحی، درون سینه می باشد که شیردهی را سخت و درناک خواهد کر). نکاتی که باید موقع شیردهی بعد از عمل پروتز سینه رعایت شوند عبارتند از:

استفاده از شیردوش برای سهولت در شیردهی

شیردهی زیاد در اولین هفته ها پس از زایمان اهمیت فراوانی دارد، به همین دلیل بدن مادر، مدام پیام تولید شیر دریافت می کند. به منظور افزایش شیر، مشاور شیردهی ممکن است استفاده از شیر دوش (خصوصا نوع برقی آن) را علاوه بر شیر دادن به کودک توصیه کند. به این ترتیب می توان حتی بدون داشتن شیر کامل، با روش هایی مانند قرار دادن دستگاه تامین کننده شیر درون سینه مادر یا شیر دادن با شیشه شیر، به فرزند خود شیر داد.

تصمیم گیری درباره استفاده از مکمل شیردهی

اگر در نهایت به این نتیجه رسیدید که از مکمل برای همه یا برخی از وعده های غذایی کودکتان استفاده کنید، به خاطر داشته باشید که این مکمل ها می توانند تمام موادی که کودک به آن نیاز دارد را تامین کنند و دیگر لازم نیست نگران شیردهی باشید.

جلوگیری از مشکلات شیردهی پس از پروتز سینه

قبل از انجام پروتز سینه، به جراح خود بگویید که قصد دارید در آینده به کودک خود شیر دهید. در این صورت جراح می تواند برای جلوگیری از مشکلات آتی، بهترین روش جراحی را به شما پیشنهاد دهد. حتی ممکن است بخواهید جراحی پروتز سینه را تا بعد از بارداری و زایمان عقب بیاندازید. شرایط خاص و نادر دیگری نیز وجود دارد که می تواند شیردهی با سینه عمل شده را دشوار تر کند. به طور کلی اطلاع دادن به جراح خود، می تواند نتایج غیر منتظره را تا حد فراوانی کاهش دهد.

پروتز سینه از سری عمل های زیبایی است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. اغلب ممکن است سینه ها به علت بالا رفتن سن، کاهش یا افزایش وزن، آسیب در تصادفات، عوامل ژنتیکی و… دچار مشکل شوند. این عمل کمک می کند تا ، آسیب دیده، ناقص و… ترمیم شوند و باعث زیبایی بخشی و فرم دهی سینه ها می شود. اما نکات مهم و ساده ای وجود دارند که در مورد انجام این دسته از عمل ها باید در نظر گرفته شوند.

یکی از این نکات مهم مسئله بارداری و شیردهی بانوان بعد از انجام این عمل است. آیا پروتز سینه در فرایند بارداری و شیردهی اختلالی ایجاد می کند؟ چگونه باید از خطرات احتمالی آن جلوگیری کرد؟ در ادامه این مطلب به بررسی و تحلیل این مسائل می پردازیم.

مورد شیردهی از مهم ترین مسائلی است که ذهن بانوانی که عمل پروتز سینه انحام داده اند یا قصد انحام آن را دارند را به خود درگیر کرده است. در مورد این که عمل پروتز باعث ایجاد مشکلات در فرایند شیردهی خانم ها به فرزندانشان شود عوامل مختلفی تاثیر دارند. در ادامه تعدادی از آن ها را با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

 • محل برش جراحی: محل برش جراحی سینه در مورد شیردهی بسیار حائز اهمیت و تاثیر گذار است. اگر برش جراحی از نوک پستان و هاله تیره دور آن باشد ممکن است باعث قطع عصبی حس نوک سینه شود که برای واکنش سینه مادر و خارج شدن شیر از آن واجب و ضروری است. بهتر است این برش ها در زیر بغل و زیر پستان انجام شود تا حداقل آسیب را به اعصاب سینه وارد کند.
 • محل قرار گرفتن پروتز سینه: بهتر است پروتز در بین بافت پستان و عضله سینه یا زیر عضله سینه قرار بگیرد تا کمترین آسیب و اختلال را در اعصاب شیردهی مادر ایجاد کند.
 • حساسیت سینه بعد از عمل: بعضی از بانوان بعد از انجام عمل پروتز سینه حساسیت زیادی پیدا می کنند و حتی تاب و تحمل یک لمس یا برخورد جزئی با سینه را ندارند. این حساسیت‌ ها اغلب با احساس درد شدید و غیر قابل تحمل همراه است. این اتفاق قطعا تاثیر مستقیم بر روی شیردهی مادر خواهد گذاشت.

به جرئت و با اطمینان می توان گفت که عمل پروتز و زیبا سازی سینه تاثیر مستقیمی بر بارداری ندارد. این عمل اساسا هیچ اختلالی در فرایند بارداری به وجود نخواهد آورد و از این بابت هیچ جای نگرانی وجود ندارد. یکی از اتفاقات طبیعی و تاثیرات بارداری بر سیستم بدن، تغییر فرم سینه ها و شکل ظاهری آن ها است. این امر ممکن است باعث جا به جایی پروتز سینه یا تغییر شکل آن بشود که این مشکل نیز با مراجعه به پزشک به راحتی قابل حل است.

باید به یاد داشته باشید که قبل از اقدام به انجام عمل با مشاور در این زمینه صحبت کنید و نگرانی های خود را مطرح کنید سپس بعد از بررسی کامل تمام ابعاد و تاثیرات آن، عمل را انجام دهید. بهتر است قبل از عمل به دکتر و جراح خود بگویید که بعد از عمل قصد شیر دادن به فرزند خود را دارید و نمی خواهید که انجام عمل پروتز اختلالی در این فرایند ایجاد کند. در این صورت جراح شما بهترین روش را برای انجام عمل به شما پیشنهاد می کند که هم شما به هدف خود از پروتز سینه برسید و هم تاثیرات منفی آن بر شیردهی و بارداری به حداقل برسد.

آگاهی از مزایا و معایب و همچنین عواقب هر عملی کاری واجب و ضروری است. بانوانی که قصد انجام عمل زیبایی پروتز سینه دارند باید قبل از اقدام به عملی کردن تصمیم خود درباره عواقب و تاثیرات آن بر روی سیستم بدن و مواردی مثل بارداری و شیردهی تحقیق و بررسی کنند. ممکن است در اشکالی از آن باعث ایجاد مشکلات و اختلالاتی در فرایند بشود که بهتر است قبل از انجام عمل با دکتر و جراح صحبت شود تا کم خطر ترین نوع جراحی را انجام دهد. همان طور که گفته شد عمل پروتز سینه تاثیری بر روی بارداری ندارد و اختلالی در آن ایجاد نمی کند.

سرطان پستان یکی از بیماری هایی است که در صورت تشخیص به موقع و زودهنگام، می‌توان از عوارض وخیم و مرگ بیمار جلوگیری نمود. گاهی برای درمان یا پیشگیری از سرایت این بیماری به بخشهای دیگر بدن، به تشخیص پزشک متخصص انجام الزامی است.

عوارض پروتز سینه یکی از دغدغه‌های اصلی کسانی است که می‌خواهند پروتز سینه انجام دهند. این عمل زیبایی برای افزایش سایز و خوش‌فرم شدن سینه در خانم‌ها انجام می‌شود. اما می‌تواند عوارض زیبایی هم برای فرد داشته باشد، از درد و ورم و خونریزی گرفته تا عوارض جدی‌تری مانند انقباض کپسولی و پارگی و نشت پروتز. اگر شما هم می‌خواهید این عمل را انجام دهید اما در مورد عوارض آن نگران هستید، در این مطلب با ما همراه شوید تا با عمل ایمپلنت سینه، مزایا و عوارض جراحی پروتز سینه بیشتر آشنا شوید.

در دکترتو شما می‌توانید با بهترین جراحان زیبایی و برای پروتز سینه آشنا شوید، از آنها مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی دریافت کنید و یا برای مشاوره حضوری نوبت اینترنتی دریافت کنید.

پزشک پس از بررسی ویژگی‌های ظاهری و سلامتی فرد بهترین سایز پروتز را انتخاب می‌کند. انتخاب اندازه پروتز و نوع برند به مهارت و تجربه جراح وابسته است. سپس جراح روز مناسبی را برای عمل پروتز تعیین می‌کند.

پروتز سینه با استفاده از بیهوشی عمومی و در محیطی کاملا استریل انجام می‌شود. از طریق ایجاد برش ظریف در زیر سینه مرحله کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. تکنیک جایگذاری پروتز متفاوت است. پزشک پس از بررسی وضعیت متقاضی، روی بافت یا زیر بافت ماهیچه‌ای را برای جاگذاری پروتز انتخاب می‌کند. پس از اتمام این مراحل با استفاده از بخیه‌های بسیار ظریف محل برش دوخته می‌شود.

بی‌دردسرترین روش برای زیبایی سینه چیست؟

به نقل از « دکتر انتونیا فرانسیس اولادیپو » عمل مثل هر عمل جراحی تهاجمی ریسک و عوارضی برای فرد به ‌دنبال دارد. هر چند که ممکن است همه افراد لزوما عوارض عمل پروتز سینه را تجربه نکنند، اما عوارض عمومی استفاده از روش پروتز سینه، بی‌حسی نوک سینه‌ها، درد و سرگیجه به‌ خاطر داروی بیهوشی هستند.

با توجه به اینکه واکنش سیستم ایمنی بدن افراد باهم فرق می‌کند طبیعتا علائم و عوارض کارگذاری پروتز سینه و شدت آن هم در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. عوارض عمومی این جراحی معمولا طی چند روز اول بعد عمل برطرف می‌شوند. مهارت، تجربه و تخصص جراح و تجهیزات کلینیک یا بیمارستانی که عمل پروتز سینه در آن انجام می‌شود نقش مهمی در شدت عوارض پروتز سینه دارند.

پروتز سینه و شیردهی

در حالت کلی انجام عمل‌های جراحی زیبایی سینه مثل لیفت، ماموپلاستی و پروتز سینه اختلالی در روند شیردهی ایجاد نمی‌کند. در مواردی ممکن است جراح حین عمل به اشتباه به عصب‌های شیردهی یا غدد شیری آسیب برساند که در این‌صورت در روند شیردهی اختلال به ‌وجود می‌آید. شیوه انجام عمل ایمپلنت سینه، محل برش و مدل قرارگیری پروتزها از جمله عواملی هستند که در صورت عدم رعایت باعث اختلال در شیردهی می‌شوند.

آیا پروتز سینه باعث سرطان می شود؟

در حال حاضر دلیل علمی مستندی دال بر احتمال ابتلا به یا ریسک بیشتر سرطان سینه در افرادی که پروتز سینه دارند در اختیار نیست. از این رو نمی‌توان پروتز سینه را علت و باعث سرطان سینه در خانم‌ها دانست.

آیا پروتز سینه مانع از تشخیص توده های سرطانی می شود؟

در کنار نگرانی‌هایی که در رابطه با ارتباط بین پروتز سینه و سرطان سینه هست، این دغدغه نیز وجود دارد که آیا پروتز سینه باعث به تاخیر افتادن تشخیص سرطان سینه می‌شود یا خیر. مسئله اختلال در تشخیص سرطان سینه بیشتر به پروتزهای سیلیکونی یا سالینی (آب نمکی) نسبت داده می‌شود.

یکی از روش‌های تشخیص سرطان سینه، است. ژل و محلول آب نمک موجود در این پروتزها اجازه عبور امواج ماموگرافی را نمی‌دهد، درنتیجه بافت پستان حین معاینه با ماموگرافی قابل مشاهده نیست، البته خوشبختانه به لطف پیشرفت تکنولوژی، این مشکل در بیشتر دستگاه‌های ماموگرافی مطرح نمی‌شود. به توصیه پزشکان، افرادی که سابقه خانوادگی سرطان سینه دارند بهتر است ایمپلنت سینه انجام ندهند.

عوارض پروتز سینه در پرواز

پرواز با هواپیما منافاتی با عمل پروتز سینه ندارد. درواقع، بعد از اینکه فرد دوره بهبودی را کامل سپری کرد می‌تواند تمام کارهای عادی را طبق معمول انجام دهد و پرواز با هواپیما هم منافاتی با آن ندارد. از نظر پزشکان، دست کم تا یک هفته بعد از عمل بهتر است که پرواز نداشته باشید. کیفیت پروتزهای سینه، استحکام سیلیکون داخل پروتزها و ضخامت پوسته‌ها به شکلی طراحی شده است که تغییرات ارتفاع به واسطه پرواز تاثیری روی آنها نداشته و عوارضی ندارد.

پروتز سینه عوارضی دارد اما منجر به سرطان سینه نمی‌شود، اختلالی در شیردهی یا ممانعتی برای پرواز ایجاد نمی‌کند.

عوارض پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه مثل همه جراحی‌های زیبایی عوارض احتمالی دارد. فرقی هم نمی‌کند که چه نوع پروتزی استفاده شده باشد. عوارض پروتز سینه سیلیکونی و عوارض پروتز سینه آب نمکی تقریبا مشترک هستند. شایع‌ترین عوارض پروتز سینه شامل این موارد می‌شوند:

۱. درد

درد مزمن از عوارض پروتز سینه است که بیشتر افراد آن را تجربه می‌کنند. درد مزمنی که زیاد طولانی نیست و به‌خاطر تورم و انقباض کپسولی ایجاد می‌شود.

۲. عفونت

عفونت از شایع‌ترین عوارض پروتز سینه سیلیکونی و سالینی است که به‌ خاطر عدم رعایت موارد بهداشتی، آلوده بودن تجهیزات اتاق عمل، و پانسمان غیراستریل بعد از عمل ایجاد می‌شود. برای رفع عفونت پزشک آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند. اگر عفونت حاد شود، چاره‌ای غیر از خارج کردن پروتز سینه باقی نمی‌ماند.

علائمی مثل قرمز شدن ناحیه اطراف سینه، درد، حس سوزش، التهاب و ورم نشانه وجود عفونت سینه‌ها بعد از پروتز هستند.

۳. جای زخم

جای زخم و ایجاد اسکار پوستی از عوارض جراحی پروز سینه بوده که به‌ خاطر برشی است که در قسمت زیر سینه برای وارد کردن پروتز انجام می‌شود، البته جای زخم بعد از بهبودی با کرم‌های ترمیم کننده و لیزر قابل درمان است.

۴. قرمزی پوست اطراف سینه

به‌ دلیل حساس بودن پوست ناحیه اطراف سینه، احتمال تورم و قرمزی در این ناحیه از عوارض رایج جرای پروتز سینه محسوب می‌شود.

۵. ورم سینه

تورم یا ورم غیرطبیعی از دیگر عوارض جراحی پروتز سینه است که معمولا در روزهای اول بعد عمل مشاهده شده و طی دو سه روز برطرف می‌شود.

درد، قرمزی پوست، ورم، عفونت و خونریزی شایع‌ترین عوارض پروتز سینه در روزهای ابتدایی بعد از عمل هستند.

می‌دونی عوارض بعد از پروتز سینه چیه؟

۶. خونریزی

در عمل‌های جراحی که برش دارند خونریزی کاملا طبیعی است. انجام فعالیت‌های جسمی سنگین بعد از عمل ممکن است به بخیه‌ها آسیب رسانده و باعث خونریزی شود. در صورت بروز خونریزی حتما پزشک متخصص را در جریان قرار دهید.

۷. انقباض کپسولی

انقباض کپسولی بخشی از روند درمانی بعد از انجام عمل ایمپلنت سینه محسوب می‌شود. زمانی که پروتز به ‌عنوان یک جسم خارجی وارد بدن می‌شود، بدن به ‌صورت طبیعی واکنش نشان داده و بافت فیبروز در اطراف کپسول تولید می‌شود. به‌ مرور زمان این کپسول فیبروز دورتادور پروتز کوچک‌تر شده و انقباض کپسولی به وجود می‌آید. معمولا مام افراد با این نوع از عوارض جراحی پروتز سینه سروکار دارند.

۸. پارگی پروتز

آسیب، شکستگی یا پارگی پروتز از عوارض ناخوشایند جراحی پروتز سینه هستند که خطر زیادی برای فرد دارند. بعد از پارگی پروتز، مایع درون آن به بافت بدن نفوذ کرده و به غدد لنفاوی می‌رسد. محتوای پروتز آب نمکی بدن از پاره‌شدن جذب بدن شده و مشکلی ایجاد نمی‌کند و تنها باید پوسته خارج شود. اما پروتز سیلیکونی و پروتز دائمی در صورت پاره‌شدن سریعا باید خارج شود.

۹. چروک و موج دار شدن پروتز

از شایع‌ترین عوارض جراحی پروتز سینه است که معمولا به‌ خاطر کیفیت نامطلوب پروتزها ایجاد می‌شود. چروک یا موج‌دار شدن، بیشتر در پروتزهای سالینی و سیلیکونی دیده می‌شود که به‌خاطر حرکت مایع داخلش است.

۱۰. نشت سیلیکون

نشت سیلیکون و نفوذ مواد داخل پروتز به بافت بدن موجب تشکیل توده‌های زیری به‌ نام گرانولومای سیلیکون می‌شود.

۱۱. سروما

سروما نه تنها از عوارض جراحی پروتز سینه است، بلکه در بیشتر عمل‌های زیبایی شایع است. علت سروما انباشته شدن مایعات در اطراف پروتز سینه است که باعث درد، تورم، تغییر فرم و برجستگی سینه می‌شود. برای درمان باید مایع انباشته شده با سرنگ مخصوص یا از طریق برش سطحی روی پوست تخلیه شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض ایمپلنت سینه می‌توانید مشاوره تلفنی با جراح زیبایی داشته باشید. عوارض این عمل با انتخاب جراح متبحر تا حد زیادی قابل پیشگیری است. پس قبل از اقدام برای عمل در دکترتو به دنبال بگردید.

علائم عوارض پروتز سینه چیست؟

نشانه‌هایی که هشدار‌دهنده هستند و به علائم عوارض پروتز سینه مشهورند شامل این موارد می‌شوند:

 • تورم غیرطبیعی و طولانی مدت
 • حس سوزش
 • قرمز شدن ناحیه دور سینه.

اگر این علائم را داشتید می‌توانید با راحتی با استفاده از سرویس در دکترتو با پزشکتان مشورت کنید.

برای پیشگیری از عوارض پروتز سینه چه کار کنیم؟

با رعایت موارد زیر می‌توانید از عوارض پروتز سینه پیشگیری کنید:

 • مصرف داروهای تجویزی پزشک متخصص
 • مصرف ویتامین C قبل عمل
 • رعایت رژیم غذایی پروتئینی ۴ تا ۵ هفته‌ای مثل مرغ، ماهی، گوشت قرمز و تخم مرغ
 • قطع مصرف دارو و آمپول‌های استروئیدی پیش از عمل
 • عدم استفاده از سوتین و نیم‌تنه‌های ورزشی برای ۶ هفته.

برای پیشگیری از عوارض پروتز سینه باید مراقبت‌های بعد از پروتز سینه را جدی بگیرید.

اگر تورم سینه بعد از عمل غیرطبیعی باشد، ناحیه مورد نظر قرمز شود و حس سوزش و درد زیاد داشتید، برای بررسی عوارض به جراح پلاستیک خود مراجعه کنید.

مراقبت‌های بعد از پروتز سینه چیه؟ همین حالا مشاوره بگیر.

علت پایین بودن سینه بعد از پروتز چیست؟

در صورتی که سایز و نوع پروتز سینه مناسب نباشد، یا اینکه شرایط جسمی و بدنی فرد با نوع پروتز انتخابی توسط پزشک هماهنگی نداشته باشد، احتمال افتادگی سینه بعد از عمل وجود دارد. توصیه می‌شود که قبل از اقدام درباره نوع پروتز و اندازه آن کامل تحقیق کنید تا ریسک پایین بودن سینه بعد از پروتز را به حداقل برسانید. عدم رعایت مراقبت‌های لازم بعد از عمل هم می‌تواند دیگر علت پایین بودن سینه بعد از پروتز باشد.

علت سوزش سینه بعد از کاشت پروتز چیست؟

خونریزی داخلی و عفونت از علل سوزش سینه بعد از کاشت پروتز هستند. انقباض کپسولی هم می‌تواند دیگر علت سوزش سینه بعد از عمل باشد.

حس سینه بعد از پروتز چگونه است؟

معمولا بعد از ایمپلنت پروتز تغییری در حس سینه ایجاد نمی‌شود، البته در برخی افراد کاهش حساسیت نوک پستان به ‌عنوان عوارض جراحی پروتز سینه مشاهده می‌گردد که معمولا بعد از سپری کردن دوران نقاهت برطرف می‌شود.

نتیجه‌گیری و راهنمای مراجعه به پزشک

افرادی که از کوچک بودن سینه‌های خود ناراضی هستند می‌توانند برای افزایش حجم سینه‌ها از ایمپلنت سینه استفاده کنند. پروتز سینه سیلیکونی و سالین دو نوع رایج پروتز سینه هستند که در دو شکل گرد و اشکی وجود دارند که شکل گرد آن کاربرد بیشتری داشته و ناحیه میانی سینه را پر می‌کند.

از عوارض جراحی پروتز سینه می‌توان به درد، خونریزی، سرگیجه، تورم، التهاب، قرمزی ناحیه اطراف سینه، سرما، پارگی و نشت سیلیکون، دفرمگی و انقباض کپسولی اشاره کرد. در صورتی که عوارض جراحی پروتز سینه شدید و غیرعادی باشند بلافاصله با پزشک متخصص تماس بگیرید و به ‌دنبال روش درمان باشید. جهت سری به وب‌سایت دکترتو بزنید و از متخصصان آنلاین آن کمک بگیرید.

 

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا