اقتصادیبین الملل

هزینه زندگی در استرالیا

در باب مهاجرت به استرالیا و هزینه زندگی در استرالیا

سال 2022 سال پر تلاطمی بود. اقتصاد استرالیا نیز مانند اقتصاد بسیاری از کشورها تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گرفت. اکنون که وارد سال جدید 2023 شده ایم، این عوامل هنوز هم با ما همراه هستند. اما اینکه این بحران هزینه زندگی و ناآرامی های اقتصادی تا 12 ماه آینده تا کجا پیش خواهد رفت، هنوز کمی مبهم است.

برای آگاهی از شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا به لینک « سفر ویکی » مراجعه نمائید.


در این مقاله سعی داریم مطالب مفیدی پیرامون هزینه زندگی در استرالیا ارائه دهیم. هزینههای زندگی تاثیر زیادی بر امور مالی ما دارند. اقتصاددانان با استفاده از چند معیار مختلف، مانند هزینه‌های ضروری، اینکه آیا مردم می‌توانند از عهده این هزینه‌ها برآیند یا خیر و چگونه تغییرات در این هزینه‌ها بر گروه‌های مختلف مردم تأثیر می‌گذارد، میزان هزینه‌های زندگی در کشوری را ارزیابی می‌کنند.


برای آگاهی از شرایط مهاجرت به سایر کشور ها مانند اسپانیا به لینک « » مراجعه نمائید.
و اطلاع از شرایط مهاجرت به کانادا به لینک « » مراجعه نمائید.


میانگین هزینه‌ها

در رابطه با هزینه زندگی در باید یادآور شویم که هیچ طرح و برنامه یکسانی برای همه افراد وجود ندارد، اما این امر واضح است که یک فرد در استرالیا ممکن است هر سال تقریباً به 20000 دلار نیاز داشته باشد و یک خانواده متوسط به بیش از 50000 دلار در سال برای گذراندن زندگی در استرالیا نیازمند است. هزینه زندگی در استرالیا ممکن است بسته به محل زندگی شما بیشتر یا کمتر باشد و این تخمین شامل هزینه فعالیت‌های اجتماعی، ورزشی یا سایر فعالیت‌های تفریحی که ممکن است به آن‌ها علاقه‌‍‌مند باشید و یا هزینه‌های بهداشتی یا اضطراری که تحت پوشش قرار نمی‌گیرند، نمی‌شود


هزینه های اسکان با وام های مسکن، نرخ های آب و برق و تعمیر و نگهداری در صدر لیست قرار دارند. غذا در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن هزینه های خودرو شامل بنزین، بیمه، پارکینگ و کرایه حمل و نقل عمومی است.

هزینه های اسکان از دیگر هزینه زندگی در استرالیا هستند که در ادامه به نرخ‌های آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • هاستل ها و مهمانپذیرها: 90 تا 150 دلار در هفته
 • اجاره مشترک: 85 تا 215 دلار در هفته
 • در محوطه دانشگاه: 90 تا 280 دلار در هفته 
 • اجاره: 165 تا 440 دلار در هفته

سایر هزینه زندگی در استرالیا:

 • مواد غذایی و صرف غذا: 80 تا 280 دلار در هفته
 • گاز و برق: 35 تا 140 دلار در هفته
 • هزینه تلفن و اینترنت به طور حدودی: 20 تا 55 دلار در هفته
 • حمل و نقل عمومی: 15 تا 55 دلار در هفته
 • ماشین (هزینه مداوم): 150 تا 260 دلار در هفته
 • سرگرمی: 80 تا 150 دلار در هفته

 

برای مدیریت هزینه ها چگونه می توانید پس انداز کنید؟

هزینه های خود را به طور منظم بررسی کنید تا بتوانید موارد پس انداز های احتمالی را شناسایی کنید. از خرید بدون برنامه خودداری کنید. قیمت ها را مقایسه کنید، به دنبال معاملات و تخفیف برای چیزهایی باشید که نمی توانید بدون آن‌ها زندگی کنید و یک لیست خرید تهیه کنید. عادت خرید آنی را متوقف کنید و بودجه خود را در مسیر درست قرار دهید. زمان خرید لباس خود را در طول فروش پایان فصل تعیین کنید و خواهید دید که مقدار قابل توجهی را صرفه جویی خواهید کرد.


برای مدیریت هزینه زندگی در استرالیا توصیه می‌کنیم نرخ‌های معاملات گاز و برق را مقایسه کنید تا مطمئن شوید که بهترین نرخ ها را دریافت می کنید. همچنین قیمت بنزین را زیر نظر داشته باشید و زمانی که چرخه قیمت کمتر است خرید کنید. بهترین طرح تلفن همراه را خریداری کنید که بهترین قیمت و محدودیت های استفاده را برای نیازهای شما ارائه می دهد.

سوالات متداول پیرامون هزینه زندگی در استرالیا

 1. میانگین هزینه زندگی در استرالیا در سال 2022 چقدر است؟
 2. هزینه زندگی در استرالیا در سال 2022 چقدر افزایش یافته است؟

در طول دوازده ماه منتهی به سه ماهه دسامبر 2022، CPI 7.8٪ هزینه زندگی در استرالیا افزایش یافت. مهم‌ترین افزایش قیمت‌ها مربوط به سفرهای تعطیلات داخلی و اقامت (+13.3%)، برق (+8.6%)، سفرهای بین‌المللی تعطیلات و اقامت (+7.6%) و خرید مسکن جدید توسط مالکان (+1.7%) بوده است.

 1. با توجه به هزینه زندگی در استرالیا برای یک ماه زندگی در استرالیا چقدر پول نیاز دارید؟

میانگین هزینه زندگی در استرالیا در هر ماه تقریباً 1332.33 دلار استرالیا است.

 1. میانگین اجاره یک واحد در استرالیا چقدر است؟

در مورد قیمت واحدهای پایتخت استرالیا، تصویرجامع از قیمت‌ها تقریباً یکسان است. کانبرا با میانگین قیمت واحد 550 دلار در هفته، گران ترین شهر برای اجاره کنندگان است و پس از آن سیدنی (530 دلار در هفته)، داروین (500 دلار در هفته) و هوبارت (450 دلار در هفته) قرار دارند. 1. بهترین شهر استرالیا برای زندگی با توجه به هزینه زندگی در استرالیا کدام شهر است؟

برخی ملبورن را بهترین شهر برای زندگی در استرالیا می دانند و حتی بیش از یک بار به عنوان قابل زندگی ترین شهر جهان رتبه بندی شده است. این شهر محل صحنه موسیقی زنده پر رونق، بارهای آخر شب و خیابان‌های پر از کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها است.

 1. درآمد خوب در استرالیا در سال 2022 با توجه به هزینه زندگی در استرالیا چقدر بود؟

تخمین‌ها برای میانگین درآمد هفتگی وقت معمولی برای بزرگسالان تمام وقت (تعدیل فصلی): تا می 2022 سالانه 1.9٪ افزایش یافت و به 1769.80 دلار رسید. برای مردان 2075.30 دلار (عمومی) و 1835.60 دلار (خصوصی) بود. برای زنان 1821.30 دلار (عمومی) و 1523.60 دلار (خصوصی) بود.

 1. کدام شهر ارزان ترین اجاره را در استرالیا دارد؟

ملبورن اکنون ارزانترین بازار اجاره با اجاره مسکن معمولی به قیمت 480 دلار در هفته را دارد.

 1. با توجه به هزینه زندگی در استرالیا کدام شهر استرالیا شغل بیشتری دارد؟

سیدنی یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای یافتن شغل در خارج از کشور است. این شهرمرکز شهر هیجان انگیز و شلوغی دارد و همچنین توسط سواحل زیبا و طبیعتی که استرالیا به آن مشهور است احاطه شده است.

حداقل دستمزد در این کشور چقدر است؟

در مقاله ، لازم می دانیم تا درباره میانگین درامد خانه در استرالیا نیز صحبت کنیم. اگر سلامت و اجازه کار در کشور استرالیا را دریافت کرده باشید، باید بدانید که حداقل میزان دستمزد در این کشور در سال جاری حدود 21 دلار در ساعت است. این رقم در هفته به حدود 700 دلار می رسد که مجموع فعالیت 38 ساعت کار خواهد بود. لازم به ذکر است که این میزان دستمزد در تمامی این ایالت های استرالیا یکسان بوده هیچ تفاوتی ندارد که شما در کجای این کشور مشغول به فعالیت هستید.

در ضمن پرداختی ها برای افراد زیر سن قانونی، کمتر از حالت عادی خواهد بود. بدین صورت که یک فرد 17 ساله حدود 60 درصد دستمزد یک فرد بالغ را دریافت خواهد کرد. این در حالی است که برای هر سال که به سن این فرد اضافه میشود، میزان دستمزد 10 درصد افزایش خواهد یافت. زمانی که فرد به 21 سالگی برسد، دستمزد کامل یک فرد بالغ را دریافت خواهد کرد.

میزان مالیات ها در استرالیا چگونه هستند؟

هر فردی که در کشور استرالیا مشغول به کار باشد، ملزم به پرداخت مالیات خواهد بود. هر فردی که اقامت کشور استرالیا را گرفته و در این کشور مشغول به کار شود، نیازمند دریافت شماره پرونده مالیاتی می باشد. سیستم مالیاتی پیشرفته کشور استرالیا از تمامی افراد شاغل در مشاغل مختلف، مالیات ثابت 27 درصدی را دریافت خواهد کرد. انواع مالیات در کشور استرالیا نیز در چهار مدل مختلف استوار است. در ادامه به معرفی این چهار مدل از درآمد مالیاتی می پردازیم.

 • مالیات بر درآمد. مالیات در کشور استرالیا مالیات بر درآمد است. این مالیات به مدل های مالیات بر درآمد شخصی، درآمد شرکتی، درآمد از طریق حقوق کارمندی و مبتنی بر سود سرمایه خواهد بود.
 • مالیات بر کالا و خدمات (GST). . این مالیات برای شرکت های فعال در حوزه کالا و خدمات است که گردش مالنویسنده: کیوان کاری
 • مهاجرت به استرالیا

درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

Top of Form

Bottom of Form

سوالات متداول هزینه های زندگی در استرالیا

آنچه در این مقاله می خوانید:

برای دریافت مشاوره رایگان جهت تحصیل در کانادا و استرالیا و انتخاب دانشگاه، بررسی کلیه مدارک و توانایی فردی شما و در آخر، تشکیل یک پرونده‌ی قوی مهاجرتی در کنار تیمی مجرب از متخصصین اخذ ویزای تحصیلی با داشتن مجوز رسمی از وزارت علوم، کافیست با شماره 02171400111 تماس بگیرید.

استرالیا دارای مناظر خیره کننده از جمله صخره‌های مرجانی، دره‌ها، فضاهای باز، صحراها و سواحل است. دیواره بزرگ مرجانی، پارک ملی کاکادو، گروه جزیره لرد‌هاو، وحشی تاسمانی، جزیره فریزر و خانه اپرای سیدنی از جمله جاذبه‌هایی هستند که در دسترس همه افراد به ویژه مهاجران قرار دارند. استرالیا بزرگ‌ترین جزیره جهان محسوب می‌شود و سومین مقصد محبوب مهاجران است.

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند، باید نسبت به امکانات، شرایط زندگی، وضعیت شغلی و بسیاری موارد دیگر، اطمینان کامل به دست آوردند. اما موضوعی که اغلب مطرح می‌شود، هزینه‌های زندگی در استرالیا است. به همین منظور ما در این بررسی اطلاعات لازم در مورد هزینه‌های ، غذا، حمل و نقل و غیره را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

چرا به استرالیا مهاجرت کنیم؟

استرالیا پناهگاه گردشگران و مهاجران است. با سواحل طلایی زیبا، طبیعت بکر و شهرهایی در سطح کلاس جهانی، این کشور مکانی برای زندگی و کار است. استرالیا کشوری با سیاست‌های توسعه مدارانه و حس اجتماعی قوی است. هر دوی این موارد از ارکان اصلی کیفیت بالای زندگی در استرالیا هستند. با داشتن دستمزدهای بالا و حمایت از نیروهای کار، جای تعجبی ندارد که بسیاری از مهاجران هرگز این کشور را ترک نمی‌کنند.

یکی از دلایل مهم دیگری که مردم به این کشور مهاجرت می‌کنند،، آب و هوای آن است. این سرزمین بزرگ جنوبی، سالانه دو برابر بیشتر از بریتانیا آفتاب دریافت می‌کند. همچنین دارای انواع آب و هوای گرم، معتدل و استوایی است. اما نکته مهم این است هزینه‌های زندگی در استرالیا بالا هستند اما رشد شدید دستمزدها باعث شده‌اند تا مهاجران بتوانند از پس هزینه‌های خود به راحتی برآیند.

درباره هزینه‌های زندگی در استرالیا

زندگی در استرالیا ارزان نیست! اما مهاجران بالاترین استانداردهای زندگی را دریافت می‌کنند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که سیدنی و ملبورن از گران‌‌ترین شهرهای استرالیا و جهان هستند.. در خارج از سیدنی و ملبورن، زندگی می‌تواند نسبتاً مقرون به صرفه باشد اما یک استاندارد اولیه خوب این است که از 600 دلار در هفته به عنوان نقطه شروع برای یک سبک زندگی حداقلی برای یک فرد مجرد استفاده شود. این مبلغ یک سوم هزینه‌های سیدنی و ملبورن است.

مبلغ 600 دلار در هفته می‌تواند یک آپارتمان مشترک معمولی در حومه شهر، نسبتاً امن با امکانات اولیه، یک کارت حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد و صرف غذا با کمترین هزینه را پوشش دهد.

متوسط ​​هزینه هفتگی در استرالیا، حدود 2200 دلار برای یک خانواده است. این مبلغ تخمینی شامل وام یا اجاره مسکن با میانگین 600 دلار در هفته، پس از آن خرید اقلام خوراکی و غذا خوردن در خارج از خانه با 400 دلار، بیمه و سایر خدمات مالی با 200 دلار است. قبوض آب و برق از سال 2006 به طور پیوسته افزایش یافته‌اند. برای یک آپارتمان کوچک 85 متر مربعی، آب، برق و گاز ماهانه حدود 220 دلار هزینه دارد. هزینه تلفن، تلویزیون و اینترنت حدود 70 دلار در ماه است. به این معنی که هزینه زندگی در استرالیا برای یک خانواده متوسط ​​حدود 100 هزار دلار در سال خواهد بود.

قیمت نمونه اقلام مورد نیاز روزانه

اقلام قیمت
2 لیتر آب پرتقال 4.80 دلار
1 لیتر شیر پرچرب 1.46 دلار
1 کیلوگرم هویج 2.50 دلار
1 کیلوگرم سیب زمینی 1.95 دلار
500 گرم گوشت چرخ کرده بدون چربی 5 دلار
1 قرص نان ساندویچ سفید 2.99 دلار
8 رول دستمال توالت 2 لایه 6.60 دلار
24 قوطی (375 میلی لیتر) کوکاکولا 17 دلار
6 تخم مرغ 3 دلار
500 گرم پنیر چدار 7.48 دلار
بطری 200 میلی لیتری شامپو هد اند شولدرز 7.04 دلار
500 گرم کره 2.6 دلار

هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف استرالیا

متقاضیان باید بدانند که هزینه زندگی در هر شهری از استرالیا متفاوت است. ملبورن از نظر فرهنگی مهم‌ترین شهر استرالیا و همچنین یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی و پیشرفت شغلی است. از نظر اشتغال پذیری فارغ التحصیلان، ملبورن رتبه اول استرالیا و چهارمین رتبه جهانی را دارد. هزینه زندگی در ملبورن استرالیا حدود 430 دلار برای اجاره یک هفته و هزینه حمل و نقل عمومی ماهانه تا 155 دلار در ماه است.

پرت یکی از شهرهای خوب استرالیا است که با داشتن آسمان آبی و جوی عاری از آلودگی از آب و هوای مدیترانه‌ای، جمعیت کمتر و تنوع فرهنگی پرث، رتبه 64 از نظر هزینه زندگی را در نظرسنجی جهانی هزینه زندگی واحد اطلاعات اکونومیست به خود اختصاص داده است. هزینه‌های زندگی در پرث استرالیا 235 تا 325 دلار در هفته است. شهرهای دیگری هم هستند که استانداردهای زندگی بالایی دارند و هزینه‌های هفتگی آنها طبق جدول زیر هستند:

شهر هزینه زندگی (در هفته)
آدلاید 510 دلار
بریزبن 540 دلار
کانبرا 600 دلار
داروین 570 دلار
هوبارت 500 دلار

نکته: قیمت‌ها جدول فوق تقریبی هستند.

هزینه اجاره خانه در استرالیا

به طور متوسط، اجاره بها در استرالیا کمتر از ایالات متحده و بریتانیا است. بیایید نگاهی به قیمت اجاره آپارتمان های 1 خوابه و 3 خوابه در شهر و حومه آن بیندازیم:

مورد اجاره قیمت ماهانه (دلار)
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1713.35
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر 1315.01
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2849.03
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر 2008.91

هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا

بسیاری از مهاجرانی که در استرالیا زندگی می‌کنند، مقیم دائم نخواهند بود و بنابراین، واجد شرایط  مراقبت‌های بهداشتی تحت پوشش ملی بیمه سلامت همگانی نیستند. با این حال، مهاجران متوجه خواهند شد که مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا از استاندارد بالایی برخوردار است و بسیار مقرون به صرفه هستند.

مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا از طریق کسر مالیات فردی تأمین می‌شود و به ساکنان دائمی اجازه می‌دهد تا از مراقبت‌های بیمارستانی جامع رایگان و همچنین مشاوره رایگان یا از یارانه پزشک استفاده کنند. برخی از مهاجران ممکن است به طور رسمی به مقامات استرالیایی ثابت کنند که به اندازه کافی تحت پوشش حداقل سطح بیمه درمانی خصوصی هستند تا در بتوانند از مزایای درمانی بیشتری استفاده کنند.

هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی خصوصی در استرالیا، گران هستند و متأسفانه، هیچ راهی برای فرار از این هزینه‌ها برای ساکنان موقت وجود ندارد، به غیر از پرداخت بیمه خصوصی که می‌تواند به خودی خود یک سرمایه ‌گذاری پرهزینه‌ای باشد.

هزینه‌های حمل و نقل در استرالیا

استرالیا کشور بزرگی است و افراد برای رفت و آمد به حمل و نقل عمومی وابسته هستند. افراد می‌توانند با اتوبوس و قطار در داخل شهرهای استرالیا سفر کنند زیرا سیستم حمل ‌و نقل عمومی بسیار کارآمد است. بسته به محل زندگی، مردم دسترسی متفاوتی به خدمات حمل و نقل مختلف خواهند داشت. ساکنان استرالیا همچنین برای رسیدن به مقصد به خدمات خودروهای خصوصی و عمومی، از تاکسی گرفته تا خودروهای کرایه‌ای دسترسی دارند.

هزینه حمل و نقل عمومی بر اساس محل اقامت مهاجران در استرالیا و نحوه حمل و نقل مورد استفاده، متفاوت هستند. میانگین هزینه حمل و نقل عمومی از 30 تا 60 دلار در هفته است. برخی از دانشگاه‌ها استرالیا سیستم حمل و نقل خود را دارند که در زمانی مفید هستند که دانشجویان در اواخر شب دانشگاه را ترک کنند یا در یک مکان دورافتاده‌ای زندگی نمایند.

هزینه‌های تحصیل در در استرالیا

هزینه زندگی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی و متقاضیان به این کشور، حدود 21100 دلار استرالیا در سال است. استرالیا آموزش در سطح جهانی را ارائه می‌دهد. اگر دانشجویان به همراه همسران خود در استرالیا زندگی کنند، باید حدود 7400 دلار در ماه هزینه کنند. هزینه‌های تلفن و اینترنت نیز حدود 15 تا 30 دلار در هفته هستند.

استرالیا دارای بازارهای ارگانیک و مزرعه است که در آن دانشجویان می‌توانند از مواد غذایی با هزینه 280 دلار در هفته استفاده کنند. هزینه‌های دیگری مانند سرگرمی حدود 80 تا 150 دلار در هفته هستند. به طور کلی، میانگین هزینه ماهانه زندگی در استرالیا از 1400 تا 2500 دلار متغیر است. هزینه ماهانه زندگی در استرالیا برای هر دانشجویان بر اساس محل زندگی آنها متفاوت خواهد بود.

هزینه اقامت در استرالیا برای دانشجویان

دانشجویان می‌توانند از بین گزینه‌های مختلف اقامتی، یکی را انتخاب کنند. یک ملک می‌تواند توسط دانشجویان اجاره شود. دانشجویان می‌توانند از آپارتمان‌های استودیویی گرفته تا اتاق‌های مشترک را انتخاب کنند. خانه‌ها اغلب در مکان‌های مرکزی شهر و نزدیک به حمل‌ و نقل عمومی قرار دارند که این مهم حرکت در شهر را برای آنها آسان می‌کند.

خوابگاه‌ها و امکاناتی که توسط دانشگاه اداره می‌شوند، به ‌طور کامل مبله شده‌اند. اما نکته مهمی که باید مورد توجه قرار داد، این است هنگامی که دانشجویان برای ویزا درخواست می‌دهند، باید جزئیات محل اقامت خود را در طول سال تحصیلی خود ارائه دهند. اکثر دانشجویان استرالیایی از برنامه‌های اقامت در خانه، خوابگاه‌ها و آپارتمان‌های اجاره‌ای برای زندگی خارج از دانشگاه استفاده می‌کنند.

نوع محل اقامت قیمت
هاستل و مهمانپذیر 90 تا 150 دلار در هفته
خوابگاه دانشگاه 110 تا 280 دلار در هفته
خانه مشترک 95 تا 215 دلار در هفته
اجاره خانه 185 تا 440 دلار در هفته

کلام آخر

اگر به فکر مهاجرت به استرالیا هستید، ممکن است در مورد هزینه زندگی در این کشور پهناور کنجکاو شوید. اما ما در این بررسی در مورد هزینه‌های زندگی در استرالیا صحبت کردیم و اکنون به خوبی می دانید که در هفته، در ماه و در سال چقدر باید هزینه پرداخت کنید. اما نکته ای که وجود دارد، این است که هزینه‌های زندگی در استرالیا به ندرت تغییر می‌کنند و شما می‌توانید از ثبات قیمت اطمینان کامل داشته باشید. در هر صورت، اگر در مورد هزینه‌های زندگی در استرالیا پرسشی دارید، تیم مشاوره گروه مهاجرتی ادب آماده پاسخگویی به نیازهای شماست؛ با ما در تماس باشید: ی سالیانه بیش از 75 هزار دلار دارند.

 • مالیات بر شغل دوم. این مالیات می تواند تا 50 درصد درآمد شما از شغل دومتان باشد.
 • مالیات بر دارایی ها و درامد های خارج از کشور استرالیا. اگر در خارج از کشور استرالیا دارایی و درآمد خاصی دارید، استرالیا برای آنها از شما مالیات دریافت خواهد کرد.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا