اجتماعیمطالب کسب و کار

3 روش فوری درآوردن طلا از چاه توالت

پس از افتادن طلا در چاه توالت، زنجیر، دستبند، پلاک یا افتادن انگشتر در چاه توالت اگر میخواهید آن را خارج کنید از ۴ روش درآوردن طلا از چاه توالت یا درارودن انگشتر از چاه توالت استفاده نمایید، یا با تخلیه چاه حالا سرویس  تماس بگیرید تا سرویسکاران ما با لوله بازکنی سیار وتجهیزات مخصوص برای انجام کار اعزام شوند.

درآوردن طلا از چاه توالت

برای در ارودن طلا از چاه توالت یا درآوردن انگشتر از چاه توالت باید به نکات مهمی توجه نمایید. این نکات بصورت کامل در ادامه توضیح داده می شوند تا بدانید پس از افتادن انگشتر در چاه توالت چه کاری باید انجام دهید و چه کارهای نباید انجام دهید! همچنین چون سرویس بهداشتی مکانی است که امکان انتقال بسیاری از بیماری ها را دارد، برای حفاطت از جان خودتان هم که شده باید نکات بهداشتی و ایمنی را به خوبی رعایت نمایید. به ویژه در حال حاضر که روزانه بیماری ها و ویروس های جدید در حال ظهور هستند. مانند کرونا ویروس که امروز تمام دنیا بعلاوه ایران کشور عزیزمان را هم درگیر خود کرده است. پس از شما خواهش میکنیم حتما به نکات بهداشتی دقت نمایید.

افتادن انگشتر طلا در چاه توالت

مشکلی که امروزه خیلی از مردم با آن رو به رو هستند و معمولا بر اثر حواس پرتی یا چیز دیگری اتفاق می افتد و امکان دارد هر کسی با آن مواجه شود. پس چه بهتر که روش هایی را یاد بگیرید تا بتوانید انگشتر، زنجیر، پلاک، النگو، دستبند یا پابند طلای خود را پس از افتادن در چاه دستشویی بیرون بیاورید.  البته اگر فکر میکنید تخصص کافی در این زمینه ندارید یا نمیتوانید از این روش ها استفاده کنید، بهتر است با شرکت حالا سرویس  تماس بگیرید تا فردی متخصص و مجرب را برای درآوردن طلا از چاه توالت به محل اعزام کنیم. تمامی سرویسکاران این مجموعه تخصص بالایی در زمینه بیرون آوردن انگشتر طلا و اشیا از چاه دستشویی دارند.

نکات بسیار مهم پس از افتادن طلا در چاه توالت

پس از افتادن انگشتر در توالت لازم است نکاتی را رعایت کنید تا مطمئن باشید که طلای شما از توالت خارج خواهد شد و با انجام کار اشتباه باعث خروج آن از لوله دستشویی و افتادن در لوله اصلی فاضلاب نخواهید شد. این نکات عبارتند از:

  • اولین و مهمترین کار این است که نباید سیفون را بکشید. حتما به این نکته دقت کنید، چون پس از کشیدن سیفون حجم زیادی از آن به یکباره وارد لوله می شود و هر چیزی که سر راهش باشد را با خود خواهد برد.
  • از سرویس بهداشتی استفاده نکنید و یا اگر در مکان عمومی هستید تا حد ممکن اجازه ندهید فردی از آن استفاده کند.
  • اگر شیر آب باز است به سرعت آن را ببنیدید تا آب بیشتری وارد لوله نشود.

اگر داخل لوله آب ریختیم، سیفون کشیدیم یا از سرویس استفاده کردیم چه کار کنیم؟

امکان دارد به دلیل سهل انگاری، هل شدن یا اطلاع نداشتن از این نکات، آنها را رعایت نکنید. در چنین مواقعی احتما اینکه انگشتر یا قطعه طلا داخل توالت باشد، وجود دارد. اما باید بررسی شود، چون نکات زیادی وجود دارد که باعث می شود مطمئن شویم هنوز از لوله خارج نشده است. مثلا وزن، زمان افتادن و میزان آبی که داخل لوله ریخته شده بسیار مهم است. پیشنهاد می کنیم همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

نکات بهداشتی و ایمنی قبل از درآوردن طلا از چاه توالت

همانطور که گفتیم به دلیل وجود ویروس و بیماری های مختلف در لوله توالت، امکان انتقال آنها به انسان وجود دارد. پس اگر خودتان میخواهید اینکار را پس از افتادن انگشتر در توالت یا افتادن طلا در چاه توالت انجام دهید، بهتر است حتما به نکات زیر دقت کنید و آنها را حتما رعایت نمایید.

  • حتما از دستکش استفاده کنید تا از تماس با آلودگی در امان باشید.
  • بعد از درآوردن طلا از توالت حتما انگشتر، پلاک، زنجیر، النگو یا هر چیز دیگری که بوده را به خوبی با آب گرم و مایع بشویید.
  • پس از خشک کردن طلا، حتما آن را با استفاده از الکل ضد عفونی کننده سطوح به خوبی ضد عفونی نمایید.

نکته بسیار مهم این است که قبل از استفاده از روش هایی که در ادامه توضیح داده ایم حتما باید ارتفاع لوله و قطر آن را بررسی کنید. برای اینکار میتوانید از یک میله یا سیخ استفاده کنید و آن را داخل لوله ببرید تا به شترگلو برخورد کند، سپس اندازه آن را با متر اندازه گیری نمایید. اگر ارتفاع بیشتر از ۳۰ سانتی متر بود، بهتر است به هیچ عنوان اقدام به درآوردن طلا از چاه توالت یا در ارودن انگشتر از توالت نکنید، چون دستتان به آن نخواهد رسید.  همچنین حتما قطر لوله را با اندازه آرنج و ساعد خودتان بسنجید و اگر احساس کردید امکان گیر کردن دستتان در لوله وجود دارد بهتر است با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با استفاده از ابزارهای مخصوص طلا را از چاه در بیاورند.

۴ روش فوری درآوردن طلا از چاه توالت

قبل از استفاده از این روش ها حتما مطمئن شوید که میتوانید از آنها استفاده کنید یا خیر. چون یک حرکت اشتباه میتواند میلیون ها تومان به شما ضرر وارد نماید. نداشتن تخصص در این زمینه میتواند به منزله از دست دادن قطعه طلا مثل انگشتر، زنجیر، پلاک، النگو، دستبند و از همه مهمتر حلقه ازدواج باشد.

به همین خاطر اگر به هر دلیلی پس از استفاده از روش های توضیح داده شده، طلای خود را از دست بدهید ما هیچگونه مسئولیتی را قبول نمیکنیم و همیشه پیشنهادمان به کسانی که با مشکل افتادن انگشتر حلقه طلا یا هر چیز دیگری در چاه توالت مواجه شده اند این است که درخواست اعزام سرویسکار متخصص درآوردن طلا از چاه توالت را در شرکت حالا سرویس  ثبت نمایند. در اوردن انگشتر از توالت ایرانی و فرنگی تقریبا فرقی با هم ندارند مگر در یک مورد که آن را ذکر خواهیم کرد. پس شما میتوانید این روش ها را برای هر دو نوع سرویس بهداشتی یعنی ایرانی یا فرنگی استفاده نمایید.

۱. استفاده از دست و دستکش

اولین و ساده ترین کار ممکن این است که با استفاده از دست به راحتی طلا را از چاه دستشویی بیرون بکشید. اما همین کار ساده مستلزم رعایت نکات ریز و درشتی است که باعث می شود شما از آلودگی مصون بمانید و همچنین آسیبی به دستتان نرسد. اگر در بخش قبلی یعنی نکات ایمنی و بهداشتی همین مطلب، نکات را خوانده باشید توضیح دادیم که ابتدا باید از دستکش استفاده کنید، سپس ارتفاع و قطر لوله را بسنجید.

 اگر این نکات را مطالعه نکرده اید حتما نگاهی به آنها بیندازید. اما برای استفاده از این روش شما نیاز به دستکش دارید و اندازه گیری لوله که زیر ۳۰ سانت باشد. قطر لوله را هم با قطر دست خود مقایسه کنید تا احتمال گیر کردن نداشته باشد. برای انجام کار کافی است دستتان را وارد لوله کنید تا به شترگلو برسد، پس از آن به آرامی دستتان را درون سیفون بچرخانید و به دنبال انگشتر طلا باشید. بعد از پیدا کردن آن، حتما انگشتر را با آب گرم بشویید و با الکل ضد عفونی نمایید.

۲. ساخت قلاب با آویز کت

همانند تصویر یک آویز کت یا لباس که حتما فلزی باشد، اماده کنید. حالا با استفاده از انبردست یا ابزار دیگر تمام خمیدگی های آن را به خوبی صاف کنید و تنها انتها یا ابتدای آن را شبیه به قلاب کنید. دقت داشته باشید که متراژ این قلاب باید حداقل ۱ متر باشد تا بتوانید اقدام به درآوردن طلا از توالت نمایید. در این روش ارتفاع لوله تقریبا مهم نیست و فقط تخصص و زرنگی شما مهم است. چون این کار شبیه به ماهی گیری است و یک اشتباه می تواند حلقه انگشتر، زنجیر، پلاک و هر طلای دیگری را از شترگلو خارج کند و وارد لوله اصلی نماید، در این صورت دست شما هرگز به آن نخواهد رسید.

پس دقت و تمرکز بالایی باید داشته باشید تا موفق شوید. برای درآوردن انگشتر طلا از چاه توالت به آرامی قلاب را وارد لوله بکنید تا جایی که به شترگلو برخورد کند. حالا به دنبال انگشتر یا حلقه و غیره باشید تا آن را به قلاب متصل کنید و به آرامی بالا بکشید. بعد از بیرون آمدن حلقه طلا آن را با آب گرم بشویید و با الکل ضد عفونی نمایید.

۳. جارو برقی تر

میتوان گفت جارو برقی تر و خشک در خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه کاربرد خانگی دارد. مهمترین کاربرد آن در اوردن وسیله از چاه توالت می باشد. از جاروبرقی تر و خشک برای هم میتوان کمک گرفت چون مکش این دستگاه قوی است و چربی، مو و اشیای کوچک را از شتر گلو بیرون میکشد. به همین خاطر هنگام وقوع مشکل افتادن طلا در چاه توالت، این دستگاه برای در آوردن آن بسیار مناسب است.

جارو را روی حالت تر تنظیم کنید و سپس خرطومی آن را وارد لوله کنید تا جایی که به شتر گلو برسد. حالا دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید چند ثانیه ای کار کند و هر چیزی که داخل توالت هست را مکش کند. سپس مخزن جاروبرقی را باز کنید و ببینید انگشتر آنجاست یا خیر. اگر انگشتر خارج شده بود حتما آن را با آب گرم بشویید و سپس با الکل ضد عفونی کنید.

۴. بلند کردن کاسه توالت فرنگی

این روش مخصوص کسانی است که در سرویس بهداشتی خود یا حمام، توالت فرنگی دارند. برای انجام اینکار بهتر است بعد از افتادن انگشتر طلا در توالت سیفون نکشیده باشید اما اگر این کار را کرده اید اشکالی ندارد چون احتمال دارد همچنان طلای شما در کاسه فرنگی باشد. کاسه فرنگی دارای سیفونی است که شباهت زیادی به زانویی یا همان شترگلوی لوله ها دارد و هر چیزی که داخل فرنگی می افتد ابتدا در آنجا گیر می کند، اما احتمال اینکه از بالا بتوان آن را در آورد خیلی کم است و در بسیاری از مواقع نیاز است که فرنگی بلند شود و اشیا را از زیر بیرون آورد.

ابتدا چسب دور فرنگی را با چاقو یا ابزار دیگر به خوبی جدا کنید. تمامی اتصالات فرنگی را جدا کنید تا بتوانید بدون آسیب دیدن کاسه آن را از زمین بلند نمایید. چون تخصص کافی در این زمینه ندارید، بهتر است از فردی دیگر برای خم کردن کاسه کمک بگیرید. دستتان را از سوراخ زیر کاسه به داخل ببرید و انگشتر خود را بیرون بیاورید. طلا را با آب گرم بشویید و با الکل ضد عفونی کنید.

اگر با این روش ها موفق به درآوردن طلا از چاه توالت نشدیم چه کار کنیم؟

اگر پس از افتادن انگشتر طلا در چاه دستشویی نتوانستید با این روش ها آن را بیرون بیاورید یا اینکه اصلا تخصصی در این زمینه ندارید و فکر میکنید با بکار بردن هر کدام از روش ها احتمال اینکه اشتباه کنید و طلا را وارد لوله اصلی کنید بهتر است با شرکت حالا سرویس تماس بگیرید. این شرکت دارای متخصصان و نیروهای فنی زبده و با تجربه ای است که سالیان سال است روزانه چندین سرویس در تهران انجام می دهند و کارشان دراوردن طلا از چاه توالت است. سرویسکاران شرکت ما تجهیزات و ابزارهای مخصوص در اوردن انگشتر را از توالت دارند و به راحتی هر وسیله ای را از چاه بیرون می آورند. در هر جای تهران که باشید سرویسکاران مجرب در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت شبانه روزی به محل اعزام خواهند شد.

دکمه بازگشت به بالا