علمی و پزشکیمطالب کسب و کار

دکل منوپل فلنچی

تعریف فلنچ در دکل های منوپل :

در ساخت و تولید دکل منوپل چند و جهی و لوله ای برای اتصال سکشن ها به یکدیگر از دو روش متداول استفاده میشود یکی اتصال فلنچ و دیگری اتصال از طریق اورلپ. ابتدا توضیح مختصری در باره هر کدام از این نام ها ارائه می شود.

فلنچ اصطلاحا به قطعه فلزی گفته میشود که به ابتدا و انتهای سکشن دکل منوپل به واسطه جوشکاری متصل میگردد تا با کمک این فلنچ ها، سکشن ها به ترتیب به یکدیگر توسط پیچ و مهره متصل شوند. به اولین یا از لحاظ ترتیب به پایینی ترین فلنچ در دکل منوپل که در سمت پایین اولین سکشن ( پایینی ترین ) جوشکاری میشود ، بیس پلیت نیز میگویند. پیش تر در مقاله ای در مورد بیس پلیت و لزوم همخوانی آن با دکل توضیح داده بودیم.

بدیهی است که فلنچ ها در یک سکشن هم اندازه نیستند بلکه فلنچ انتهای سکشن بالایی با فلنچ ابتدایی سکشن پایینی دارای ابعاد یکسانی هستند تا پیچ و مهره ها دقیقا رو فلنچ فیکس گردند . مگر در مواردی که ساخت دکل منوپل به صورت استوانه ای باشد که سطح مقطع آن با نقطه بالای آن دارای قطر یکسانی باشد . گاها در ساخت پایه روشنایی و دکل دوربین مداربسته اینگونه طراحی دکل و ساخت سکشن صورت می پذیرد. اما برای پایه پرچم و دکل های عظیم مانند دکل دوربین نظارتی؛ این نوع مهندسی اصولی نیست.

دکل منوپل اورلپ :

نوع دیگری از طراحی و ساخت دکل منوپل دکل های منوپل اورلپ میباشد . در این مدل از تولید دکل سکشن های دکب منوپل درون یکدیگر قرار میگیرند و به وسیله دستگاهی به نام تیفور آنقدر کشیده میشوند تا نهایتا این دو سکشن اصطلاحا قفل یکدیگر شوند و فیکس فیکس باشند . بدون کوچکترین لغزش و حرکتی . در مدل تولید اورلپ دیگر نیازی به پیچ و مهره سکشن ها نیست .

بزرگترین تفاوت بین دکل منوپل فلنچ با اولپ در این است که در دکل منوپل اورلپ حتما باید دکل به صورت کامل و یکپارچه تا محل نصب دکل حمل و نقل شود . اما در مورد دکل منوپل فلنچی میتوان سکشن ها را تا محل نصب جداگانه انتقال داد و آنجا نصاب با کمک تجهیزاتی همچون جرثقیل به ترتیب سکشن ها را روی یکدیگر قرار دهد و با پیچ و مهره یه یکدیگر متثل کند . پایه چراغ خیابانی گالوانیزه از این نوع می باشد.

مزایای دکل های منوپل:

  • کوچک و قابل حمل
  • نصب سریع و آسان
  • زیبا و کاربردی
  • همه کاره برای برنامه های بارگذاری مختلف

قیمت دکل منوپل

استفاده از انواع دکل منوپل، فرصت های پس انداز متعددی را ارائه می دهد. منطقه اشغال کوچکتر، برچسب های قیمت کوچکتر و کاهش زمان ساخت و ساز، سرعت بالا و همچنین صرفه جویی را به بازار ارائه می دهد. این سازه ها از فولاد، بتن و فایبرگلاس ساخته می شوند و اغلب با یک کامیون حمل می شوند و باعث صرفه جویی بیشتر می شود. قطب های فولادی مخروطی یا اتصالات لغزشی رایج ترین هستند.

سازه ها از نظر زیبایی شناسی دلپذیر هستند و به خوبی با محیط ترکیب می شوند در حالی که به حداقل فضا برای نصب نیاز دارند. قرارگیری داخلی خطوط انتقال به این معنی است که دکل منوپل در معرض سایش و پارگی یا بارهای ناشی از باد قرار نمی گیرند.

سریع‌ترین زمان‌های پخش توسط دکل منوپل ارائه می‌شود، زیرا بیشتر انواع آن‌ها را می‌توان در یک روز نصب کرد. با استفاده از حداقل زمان برای پایه‌ها، یک سایت می‌تواند به سرعت از «آماده مجوز» به تولید درآمد حرکت کند. دکل منوپل را می توان با نیازهای بعدی ارتفاع نیز خریداری کرد.

چندین تولیدکننده هر قطب را با یک فلنج بالایی که به عنوان یک روش استاندارد رشد را تطبیق می دهد، مونتاژ می کنند. توصیه می‌شود در هنگام سفارش سازه، درگاه‌های ورودی متعددی در نظر گرفته شود. مجبور شدن به قطع کردن آنها بعداً می تواند یک پیشنهاد گران و هزینه بر باشد. علاوه بر هزینه های مهندسی، برای ارائه ورودی جدید به طور متوسط 2900 دلار برای پورت پایین و 3900 دلار برای پورت بالا در حالی که پیمانکار در محل است و سایر الزامات پروژه را انجام می دهد.

خرید دکل منوپل

دکل های منوپل دکل هایی هستند که از یک ساقه اصلی (یا قطب) تشکیل شده اند که به زمین لنگر می زند. این طراحی آنها را به یکی از کم زحمت ترین و آسان ترین برج ها برای ساخت و استفاده تبدیل می کند. به همین دلیل، آنها به طور گسترده در مناطق شهری مورد استفاده قرار می گیرند. خرید دکل منوپل از همپا دکل به شدت توصیه میشود.

دکل های منوپل عمدتا به عنوان دکل های ارتباطی، دکل های ارتباطی بی سیم، دکل های دوربین مدار بسته، دکل های پخش و دکل های رادیویی استفاده میشوند.

مانند تمام سازه های ما، ایمنی هنگام طراحی، ساخت و نصب دکل منوپل از اهمیت بالایی برخوردار است.

انواع دکل منوپل

قطب های مخروطی فلنج دار فولادی برای انجام انواع کاربردهای ارتباطی طراحی شده اند. فلنج داخلی یا خارجی، این قطب ها برای مونتاژ آسان در محل طراحی شده اند. دکل منوپل فلنجدار، حلقه‌های کاری پیچ و مهره را در سطوح دستی و پیچ‌های پله حلقه‌ای را در تمام نقاط کار ارائه می‌دهند. آنها در هر ارتفاعی که شما بخواهید، مطابقت دارند و دسترس هستند.

نصب دکل منوپل

دکل منوپل چندوجهی

یکی از انواع این دکل منوپل، دکل لوله ای است. این دکل ها چند وجهی هستند و از اجزای متعددی تشکیل شده اند. این نوع دکل، پایه ی نازکی دارد و هر بخش آن در ارتفاع حدود شش متری اتصال پیدا می کنند. این مدل از دکل به لرزه خیلی حساس است. معمولاً مناسب فضاهای درون شهری می باشد که در اطراف آن اماکن دیگری نیز وجود داشته تا اجازه ی حرکت بادهای شدید را به دکل ندهند.

برای ساخت این دکل منوپل بایستی مکانی در نظر گرفته شود که رفت و آمد ماشین های سنگین در آن کمتر باشد.

دکل منوپل فلنچی

این نوع از دکل منوپل، دکل اسپیرال نیز نامیده شده و به صورت لوله ای تولید می شوند. همچون مدل قبلی، دکل منوپل نیز از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که با اتصال آن ها به هم، پایه دکل ساخته می شود. عمدتا این مدل ها، در ارتفاع بالاتر ۶ متری متصل می شوند و هر چقدر به ارتفاع بالاتر می رویم، قطعات نازک تر می شوند. معمولاً این مدل از دکل های منوپل عمدتا برای نصب آنتن استفاده می شوند.

همچنین این مدل هم اکثرا در محیط های شهری کاربرد دارد. معمولاً به دلیل اینکه این دکل منوپل پایه نازکی دارند و فضای کمی را اشغال می کنند، در اماکن شهری ساخته می شوند. ازآنجایی که اتصال قطعات به هم به شکل فلنچی انجام می شود، به آنها دکل های منوپل فلنچی گفته می شود. ساخت این نوع دکل نسبت به سایر مدل ها راحت تر می باشد.

دکل منوپل اورلب

دکل منوپل نیز ظاهر استوانه ای کاملاً صافی دارند. از چند سکشن تولید شده که مشابه دکل اسپیرال به شکل فلنچی به یکدیگر متصل هستند. دکل منوپل اورلب از دو دستک ساخته شده است که فاصله این دو دستک از هم حدود ۲ متر می باشد. این دکل ارتفاع کمی دارد، به همین دلیل نیاز است که در ارتفاعات بالاتری نصب گردد.

معمولاً به دلیل قرارگیری این دکل منوپل بر روی یک ساختمان دیگر، باید مقاومت دکل به صورت کامل در مقابل باد کنترل شود. معمولاً به دلیل اینکه از بخش های کمتری دکل منوپل ساخته شده است، سبک تر می باشد که این یک مزیت برای این نوع دکل به حساب می آید.

به طور کلی می توان با توجه به نیاز، هر یک از دکل منوپل را مورد استفاده قرار داد.

دکل منوپل مخروطی فولادی:

دکل های منوپل مخروطی فولادی برای حمل تجهیزات ارتباطی بی سیم و مایکروویو، ساخته شده از بخش های مخروطی آستین لغزنده و ساخته شده از فولاد با مقاومت بالا با حداقل استحکام تسلیم 65 ksi طراحی شده اند. هر سفارش شامل قالب های فولادی برای اطمینان از تراز مناسب پیچ پایه است.

تک قطبی های ما دارای حلقه های کاری پیچ و مهره در سطوح دستگیره و پیچ های پله حلقه در تمام نقاط کار هستند. آنها به صورت 12، 16 یا 18 وجهی و در ارتفاعات مطابق با مشخصات شما موجود هستند. در صورت درخواست، یک روکش نهایی کاربردی در کارخانه موجود است.

دکل منوپل آستین لغزنده و فلنج دار:

قطب های لوله فلنج دار ما قادر به حمل انواع کاربردهای ارتباطی هستند و به صورت سفارشی طراحی شده اند تا مشخصات اندازه شما را برآورده کنند. قطب ها می توانند به صورت داخلی یا خارجی دارای فلنج باشند، با هر سفارش شامل قالب های فولادی برای اطمینان از تراز مناسب پیچ پایه. با رعایت نکات ایمنی، ما حلقه‌های کار پیچ و مهره را در سطوح دستگیره و پیچ‌های پله حلقه‌ای را در تمام نقاط کار ارائه می‌کنیم.

وزن دکل منوپل

چرا دکل های مونوپول یک راه حل پیشرو برای مخابرات هستند؟

رشد شتابان در صنعت مخابرات مستلزم بیشتری برای پشتیبانی از آنتن ها و تجهیزات اضافی است. این آنتن ها اپراتورهای مخابراتی بی سیم، رهبران بخش دولتی و خصوصی و همچنین پیمانکاران عمومی را قادر می سازند تا قابلیت اطمینان شبکه و دسترسی به پوشش خود را افزایش دهند.

در حالی که بسیاری از گزینه های برج مخابراتی وجود دارد، استقرار دکل های منوپل اغلب بهترین گزینه برای شرایط مختلف است. چگونه دکل های منوپل می توانند نیازهای مخابراتی شما را برطرف کنند؟

دکل های منوپل طراحی تک قطبی دارند و اغلب از 100 تا 170 فوت متغیر هستند. شما می توانید آنتن ها را روی برج های تک قطبی با حدود 10 تا 15 فوت جداسازی افزایشی عمودی نصب کنید. با توجه به این ویژگی، آنها اغلب می توانند چندین حامل را در یک زمان با چندین آنتن در خود جای دهند. طرح های لوله ای باریک آنها تعداد اجزا و مواد تولیدی مورد نیاز را کاهش می دهد.

نه تنها برج های تک قطبی مقرون به صرفه ترین هستند، بلکه آنها کمترین زحمت را نیز دارند. این دکل ها برای فضاهای تنگ یا محدود و زمانی که منطقه بندی دشوار است ایده آل هستند و وزن مناسب و استانداردی دارند. دکل های منوپل به املاک و مستغلات کمتری برای قرار دادن پایه های برج نیاز دارند و این امر باعث سهولت نصب و استقرار سریع تر می شود.

برای تهیه و نصب دکل های منوپل از روش خاصی برای تهیه فونداسیون استفاده می کنیم. این فرایند شامل استفاده از ارتعاشات با فرکانس بالا برای فرو بردن لوله فونداسیون در زمین است که می توان دکل را مستقیماً روی آن نصب کرد.

روش کار

ما می توانیم یک دکل کامل با آنتن ها از جمله فونداسیون را فقط در چند ساعت نصب کنیم. برای دکل های تک قطبی، یک پایه بتنی سخت که به هفته ها زمان خشک شدن نیاز دارد، اکنون دیگر منسوخ شده است. ما از لرزش فرکانس بالا برای فرو بردن یک لوله پایه از پیش محاسبه شده در زمین استفاده می کنیم در حالی که آنتن ها روی دکل لوله ای نصب می شوند.

سپس می‌توانیم بلافاصله دکل را نصب کنیم و کابل‌هایی که از قبل در داخل لوله دکل آویزان شده‌اند، می‌توانند وصل شوند.

دکل های منوپل سریع، موثر و سازگار با محیط زیست هستند و مزایای آشکاری دارند.

ما می توانیم یک سایت عملیاتی را در یک روز راه اندازی کنیم. مزاحمت برای ساکنان محلی و ترافیک حداقل است.

دکل و لوله فونداسیون به راحتی جدا می شوند و می توان آنها را مجدداً در جاهای دیگر استفاده کرد.

این سیستم همچنین انتخاب بیشتری برای محل نصب ارائه می دهد، زیرا دکل را می توان در نزدیکی ساختمان ها یا در زمین های شیبدار نصب کرد و حتی در تعداد وسایل نقلیه مورد نیاز برای اجرای پایه ها و نصب دکل صرفه جویی می شود – “کامیون چند منظوره” ما همه چیز که مورد نیاز است را حمل می کند: لوله فونداسیون، خود دکل و تمام تجهیزات مورد نیاز برای نصب دکل.

اهمیت عملیات نصب و راه اندازی دکل منوپل

یکی از مهمترین مراحل ساخت و تولید دکل نصب آن است که اگر بر اساس اصول و روش های استفاده از تجهیزات و نیروی انسانی کارآمد و مجرب نباشد، تمام مراحل ساخت و احتمالاً مراحل بعدی و عملیات آتی دکل الشعاء قرار خواهد داد. از این رو توجه به این امر بسیار مهم است. در همین راستا تیم دکل بان مفتخر است که با پیشینه بسیار درخشان خود در این بخش آماده نصب انواع دکل ها در تمامی مناطق می باشد.

علاوه بر نصب، توانسته ایم با بهره گیری از توان کارآمد و تخصصی نصب و راه اندازی تجهیزات مخابراتی، بتوانیم فرآیند راه اندازی دکل را تا انتها به نحوی مطلوب برای مشتریان گرامی به پایان برسانیم. تمامی انواع دکل های ما، دارای بالاترین قابلیت اطمینان و بهترین محاسبات مهندسی هستند، علاوه بر این، گارانتی و سوابق کاری ما اطمینان شما را تا حد امکان تضمین می کند. در مرحله نصب، بسته به نوع دکل، تجهیزات و روش نصب متفاوت است.

دکمه بازگشت به بالا