بین الملل

روسیه: ۳۳ پهپاد و ۲ تانک اوکراینی را منهدم کردیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین نازک نارنجی، وزارت دفاع روسیه روز سه‌شنبه آمار جدیدی از تلفات و خسارات ارتش اوکراین در جریان درگیری با نیروهای این کشور،‌ طی بیست‌ و چهار ساعت گذشته ارائه کرد. 

این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت که حداقل ۱۱ عملیات تهاجمی نظامیان اوکراینی به مواضع نیروهای روسیه در محورهای جنوب دونتسک، کوبیانسک، زاپروژیا، کراسنی‌لیمان و خِرسون طی یک روز دفع شدند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه در ادامه توضیح داد که در جریان مقابله نیروهای روس با حملات ارتش کی‌یف در محورهای مذکور، بیش از ۷۳۰ نظامی اوکراینی کشته و حجم زیادی از تجهیزات جنگی آنها نابود شد.

در این بیانیه آمده است که ۳۳ هواپیمای بدون سرنشین، ۲ دستگاه تانک، ۸ نفربر و خودروی زرهی، ۲۱ خودروی نظامی،‌ ۱ دستگاه توپخانه خودکششی هوویتزر «کراب»، ۱ دستگاه موشک‌اندازه چندگانه، ۸ دستگاه توپخانه هوویتزر دی-۲۰ و دی-۳۰، چهار دستگاه توپخانه هوویتز اِم۷۷۷، یک قبضه هوویتزر اِم-۱۱۹ و یک سامانه موشک‌انداز چندگانه گراد طی این حملات روز گذشته از بین رفتند.

طبق این گزارش، این وزارتخانه همچنین افزود که ۱۳۲ محل تجمع نیروها و تجهیزات متعلق به چند گردان مکانیزه ارتش اوکراین در مناطق جمهوری لوهانسک، جمهوری دونتسک، خِرسون و زاپروژیا منهدم گردید.

ارتش روسیه همچنین اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس (۲۴ فوریه ۲۰۲۲) تاکنون ۴۶۷ فروند هواپیمای جنگی، ۲۴۸ بالگرد رزمی، ۶ هزار ۴۰۹ فروند پهپاد، ۴۳۵ سامانه پدافند موشکی، ۱۱ هزار ۶۵۳ دستگاه تانک و خودروهای زرهی، ۱ هزار و ۱۴۸ دستگاه موشک‌انداز چندگانه، ۶ هزار ۲۳۰ قبضه توپخانه و خمپاره‌انداز، و همچنین ۱۲ هزار ۷۱۵ دستگاه خودروی نظامی نیروهای مسلح رژیم کی‌یف منهدم شده‌اند.

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا