عمومی

بازگشت تیم تکواندو نونهالان دختر و پسر از رقابت‌های جهانی

تیم تکواندو دختران با کسب مقام قهرمانی و پسران با کسب عنوان پنجمی رقابت‌های جهانی تکواندو نونهالان به ایران بازگشتند.

بازگشت تیم تکواندو نونهالان دختر و پسر از رقابت‌های جهانیبه گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، تیم تکواندو نونهالان ایران که برای شرکت در ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نونهالان جهان به بوسنی و هرزگوین رفته بود با کسب عنوان قهرمانی در بخش دختران و پنجمی در بخش پسران به ایران بازگشتند. در این رقابت‌ها ۶۲۲ تکواندوکار از ۷۳ کشور جهان با هم رقابت کردند.

دختران آینده ساز تکواندو ایران با کسب سه مدال طلا و سه نقره بالاتر از همه مدعیان برای سومین دوره متوالی عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص دادند. کره جنوبی نایب قهرمان شد. قزاقستان، کرواسی و ایتالیا هم عناوین سوم تا پنجم را کسب کردند.

روژان صوفی، حنا زرین کمر و سیده کیمیا محمدی سه مدال طلا، آیلا جلیلی، کوثر اوجاقلو و هلیا ابراهیمیان هم سه مدال نقره تیم بانوان ایران را به دست آوردند.

در بخش پسران قزاقستان قهرمان شد. ازبکستان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد. ایتالیا، کره جنوبی و تیم ملی ایران با یک طلا و دو برنز عناوین سوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

محمدحسین تقی پور تنها طلای تیم ملی ایران در بخش پسران را به خود اختصاص داد. سید میرعباس حسینی فر و یاسان جعفری هم دو مدال برنز کسب کرده اند.

هدایت تیم ملی در رقابت‌های جهانی به عنوان سرمربی برعهده نیلوفر صفریان بود. پروین کشاورز و سیده فاطره مطهری نیز به عنوان مربی وی را یاری دادند. در گروه پسران نیز محمد عزیزی سرمربی بود؛ یوسف جنگجو و محمد علوی او را به عنوان مربی همراهی کردند.

دکمه بازگشت به بالا