عمومیمطالب کسب و کار

بهترین نهال گردو زود بازده

معرفی 3 درخت گردو زود بازده:

گردو یکی از میوه‌های پرخاصیت و پرطرفدار است که در زمینه کاشت نهال و احداث باغ گردو نیز سودآوری خوبی خواهد داشت. در این میان کیفیت نهال گردو، تناسب آب و هوایی و اقلیمی و کیفیت میوه آن در کنار زودبازده بودن از موارد مهم در انتخاب نهال گردو زود بازده و احداث باغ گردو است.

شاید تمام کسانی که قصد خریداری نهال گردو را دارند، به دنبال بهترین نهال گردو زود بازده، باشند و تمایل داشته باشند تا زودتر به سودآوری برسند. اما بهترین نهال گردو زودبازده کدام است؟ اصلاً نهال گردو زودبازده، چیست و چگونه نهالی است؟ با ما در ادامه همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانیم.

نهال گردو زود بازده چیست؟

درخت گردو، طرفداران قابل توجه ای دارد، به طوری که افراد یا به دنبال احداث باغ گردو هستند و یا اینکه اگر باغ میوه‌های مختلف دارند نیز، تمایل دارند تا در باغ خود درخت گردو نیز داشته باشند. به همین دلیل عموماً به هر باغ میوه‌ای مراجعه کنید، حتماً حتی در انتهای باغ نیز درخت گردو به چشم می‌خورد.

به طور معمول درخت گردو، درخت مقاومی است و اگر چه نیاز به مراقبت‌هایی هم دارد، اما به دلیل مقاومت زیاد، نیاز به آب کمتر و عمر طولانی و باردهی زیاد، عموماً مورد توجه قرار می‌گیرد. ولی نکته اینجاست که آیا درخت گردوی باکیفیت که زودبازده نیز باشد، وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ باید ابتدا تعریف مختصری از زودبازده ارائه داد؛ همانطور که از اسمش پیداست، نهال گردو زود بازده، در فاصله کوتاهی به بار می‌نشیند و میوه می‌دهد. اما با توجه به واریته‌های مختلف درخت گردو، کدام واریته زودبازده است؟

انواع نهال‌ های گردو زود بازده در ایران و جهان شامل:

اگر بخواهیم بهترین نهال گردو زودبازده، را معرفی نماییم، می‌توانیم واریته‌های زیر را نام ببریم:

اولین نهال گردو زود بازده در ایران، نهال گردو چندلر نام دارد:

یکی دیگر از نهال‌ های گردو زود بازده، نهال گردو چندلر است که بومی آمریکای شمالی است و از ارقام پربازده محسوب می‌شود. این نهال از سال اول به بار می‌نشیند و در زمان بلوغ از جهت میزان باردهی، سودآوری بسیار خوبی دارد. از ارتفاع 500 تا 1500 متری رشد مناسبی خواهد داشت و دیرگل است. این واریته به 1000 ساعت سرما نیاز دارد و دارای میوه‌ای بیضی شکل و نسبتاً متوسط بوده و مغز آن سنگین و پر و دارای کیفیت بسیار بالایی است.

در گردو چندلر نیز چون شاخه‌ های جانبی همه مولد هستند، میزان باردهی درخت بسیار مناسب است. مغز گردوهای چندلر بسیار روشن است و به راحتی از پوست جدا می‌گردد. ارتفاع درخت در این رقم تا 15 متر می‌رسد و به دلیل دیرگل و دیر برگ بودن نسبت به سرما و یخ‌زدگی مقاوم است. درخت گردو چندلر خود گرده‌افشان است، اما می‌توانید برای افزایش میزان باردهی از گونه گرده‌افشان استفاده نمایید.

گرده‌ افشان چندلر، واریته فرانکت است که به نسبت 95 به 5 کاشته می‌شوند. پایه چندلر، رقم Juglans regia است که در مقابل آفت خط سیاه، یکی از آفات گردو، مقاوم است. زمان کاشت درخت گردو چندلر از اواسط آبان تا نهایتا اوایل فروردین ماه می باشد.

نـهال گــردو زود بـازده

نهال گردو زودبازده یکی از ارقام پرطرفدار گردو است. این رقم به علت باردهی سریعی که نسبت به سایر ارقام گردو دارد؛ به این نام مشهور است. نهال گردو زود بازده پیوندی بهترین و سودآورترین نهال گردو از نگاه باغداران است. شما میتوانید نهال گردو زود بار ده را از نهالستان پالیز بزرگترین مرکز عرضه و فروش نهال گردوی زودبارده خریداری نمایید.

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی و تحت نظر تیم متخصص و حرفه ای موفق به تولید زود بازده ترین نهال گردو، مناسب برای کاشت در سرتاسر نقاط کشورمان گشته است.

نهال گردو زود رس بهترین انتخاب برای شمایی که قصد درآمدزایی سریعتر از باغ خود را دارید.مهم ترین خصوصیت درخت گردو زود بازده؛ باردهی سریع آنها است. این ارقام باردهی را از همان سال اول کاشت آغاز میکنند. البته باردهی در سال های اولیه کمتر بوده و برای عرضه در بازار مناسب نیست. اما پس از 4 الی 5 سال، باردهی آنها به بیشترین مقدار خود رسیده و سودآوری بالایی را برای باغداران محترم به همراه خواهند داشت.

ارقام نهال گردو زودبازده

نهال گردو چندلر

نهال گردو فرنور

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 کوهستانی

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 7 سردسیری

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 دوبارگل

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 6 گرمسیری

نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 5 خشک و نیمه خشک

این ارقام محصول دهی را در همان سال های اولیه آغاز میکنند. سپس به سرعت به سن بلوغ رسیده و باردهی آنها به بیشترین مقدار خود میرسد. عمر اقتصادی بالا و محصول دهی سریع درختان؛ از مهم ترین دلایل خرید نهال گردو زودبازده از نگاه باغداران است. خوشبختانه کاشت نهال گردو زودبازده در تمامی ارتفاع ها از سطح دریا و در تمامی شهرها با شرایط اقلیمی و آب وهوایی مختلف، امکان پذیر است.

چند نکته در مورد انتخاب بهترین نهال گردو زود بازده:

در زمینه انتخاب نهال های گردو مواردی را باید مدنظر قرار داد و رعایت کرد که از این قرار هستند؛

  • رعایت شرایط اقلیمی و آب و هوایی: یکی از موارد بسیار مهم که در میزان باردهی درخت گردو نیز تأثیرگذار است شرایط اقلیمی است که باید متناسب با آن نهال سازگار را برگزید. برخی از ارقام درخت گردو مناسب و سازگار با آب و هوای سرد و کوهستانی بوده و در نتیجه تاب‌آوری بهتری در هوای سرد دارند.
  • دیرگل و دیر برگ بودن: مورد دیگر توجه به دیرگل یا زودگل بودن درخت است. در مواردی که گونه درخت گردو دیرگل است، دچار خسارت و آسیب ناشی از سرمای دیر هنگام بهاره نشده و می‌تواند دوره سرما را پشت سرگذاشته و گل‌های خود و در نهایت میوه‌های خود را حفظ کند.
  • خاک و آبدهی مناسب: خاک مناسب که حاوی مواد مغذی جهت رشد نهال است و همچنین میزان آبیاری در رشد نهال مؤثر است و رعایت موارد مهم در این زمینه درخت را از آسیب‌های احتمالی و آفات حفظ کرده و در رشد درست و کافی آن و در نتیجه باردهی به موقع کمک می‌نماید.

نتیجه گیری و جمع بندی خرید بهترین نهال گردو زود بازده:

با مطرح شدن گونه‌ هایی که در این مطلب به آن‌ها پرداخته شد و رعایت نکات ذکر شده در خصوص کاشت و نگهداری، شما می‌توانید بهترین نهال گردو زود بازده، را در نهایت باید با توجه به پارامترهای لازم و سنجش موقعیت جغرافیایی و اقلیمی مکان کشت و همچنین انتخاب نژاد مناسب، برگزنید. گونه‌های معرفی شده در صورت رعایت موارد لازم جهت رشد و بارآوری؛ خاک، اقلیم، نژاد، کود، سم و غیره، همه جزء بهترین نهال گردو زودبازده، هستند.

کاشت نهال گردو پالیز کانادایی باید با احتساب ارتفاع ریشه آن در حدود 0.5 متری تا 0.75 متری سطح زمین انجام گردد.

شما می توانید جهت خرید بهترین نهال های گردو زودبازده با مشاورین آریا نهال در ارتباط باشید.آریا نهال بزرگ ترین تولید کننده ی انواع نهال مثمر ثمر در ایران می باشد که آماده ی فروش و ارسال سریع به جای جای ایران عزیز می باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا