اقتصادی

دیدار رئیس رگولاتوری فدراسیون روسیه با وزیر ارتباطات

رییس رگولاتوری فدراسیون روسیه در تهران به دیدن وزیر ارتباطات رفت و نشست مشترکی پیرامون موضوعاتی چون همکاری در مجامع بین المللی، حفاظت از کودکان در اینترنت و استفاده از تجربیات یکدیگر در حوزه طیف های فرکانسی برگزار شد.

به گزارش نازک نارنجی، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و آندری لیپوف رییس رگولاتوری فدراسیون روسیه- در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نشست مشترکی در تهران برگزار کردند.

این دیدار که در ادامه تعاملات بین المللی وزارت ارتباطات و به درخواست طرف روسی صورت گرفت، همکاری و تعامل در مجامع بین المللی همچون ITU و همچنین استفاده از تجارب ایران در حوزه حفاظت از کودکان در اینترنت از رئوس مذاکرات صورت گرفته بود. همچنین همکاری در زمینه طیف های فرکانسی از دیگر موضوعاتی بود که دو طرف پیرامون آن به بحث و بررسی پرداختند.

فردا (دوشنبه) رییس رگولاتوری روسیه در راستای گسترش روابط دوجانبه در حوزه ICT و کسب بازار برای محصولات و خدمات شرکتهای ایرانی این حوزه، نشست مشترکی با امیر لاجوردی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، برگزار خواهد کرد.

حضور آندریی لیپوف در تهران درحالی صورت گرفت که چندی پیش، وزارت ارتباطات میزبان اجلاس دو روزه اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو اکو بود که با حضور وزرا و هیات های عالی‌رتبه خارجی همراه بود.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اواخر خردادماه نیز عیسی زارع پور به عنوان رییس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و اندونزی به همراه رییس جمهوری به جاکارتا سفر کرد که این سفر به امضای ۱۱ سند مشترک همکاری میان دو کشور در حوزه های مختلف منجر شد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه هستم. در حوزه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد فعالیت می‌کنم. با درک عمیقی از پیچیدگی‌ها و رویدادهای مختلف در دنیای اقتصاد، سعی می‌کنم تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های قابل اعتماد را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا