علمی و پزشکی

۸ ماده غذایی که سلامت چشم هایتان را تضمین می‌کند

آفتاب‌‌نیوز :

با شیوع استفاده از دستگاه‌های لپتاب، تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های الکترونیکی، همه ما به اتفاق در معرض ضعف قطعی بینایی قرار گرفته ایم؛ و کودکان ما نیز در معرض مشکلات بینایی و عوارض مرتبط با چشم قرار گرفته اند.

سایت بولد اسکای در این باره می‌نویسد، ما می‌توانیم با مصرف برخی مواد غذایی موجود در منزل، از برخی مشکلات مربوط به بینایی در امان باشیم.

سایت “بولد اسکای”، که اختصاص به مسائل پزشکی و بهداشتی دارد – در گزارشی به این موضوع پرداخته و برخی مواد غذایی مفید در پیشگیری از مشکلات بینایی را معرفی می‌کند.

برای مصون ماندن از مشکلات بینایی باید این مواد غذایی را در وعده‌های روزانه گنجاند تا به تدریج به عنوان بخشی از رژیم غذایی مورد توجه قرار گیرند.

قرمزی، خارش و خشکی چشم از جمله عوارض بینایی هستند که به خصوص با بالا رفتن سن ممکن است گریبانگیر انسان شوند. برخی ممکن است برای رهایی از این عوارض به قطره‌های مرطوب کننده چشم روی بیاورند. این قطره‌ها درست است که به طور مقعطی مفید هستند، اما نمی‌توانند درمان نهایی برای مشکلی باشند که به مرور زمان تشدید می‌شود.

برای برخورداری از بینایی قوی و دقیق باید این هشت خوراکی را در رژیم غذایی خود بگنجانید:

۱- کیوی

کیوی سرشار از ویتامین C است. این میوه به طور چشمگیری باعث تقویت دستگاه ایمنی بدن می‌شود همچنین بدن را در برابر اضطراب قوی می‌کند و احتمال ابتلا به خستگی چشم را از بین برده و قدرت بینایی را بیشتر می‌کند.

۲- پرتقال

این میوه سرشار از ویتامین C است و باعث تقویت بینایی و جلوگیری از ضعیف شدن چشم با بالا رفتن سن می‌شود.

۳- آب هویج

هویج سرشار از کاروتنوئید ویتامین A است و بیش از هر خوراکی دیگری به قدرت بینایی کمک می‌کند.

۴- زرد چوبه

زرد چوبه به عنوان یک چاشنی سرشار از ویتامین‌های A، B و E است و نیز منبع غنی آنتی اکسیدان‌هایی است که از بروز آب مروارید (Cataract) جلوگیری می‌کند.

۵- گوجه فرنگی

گوجه فرنگی نیز منبع غنی ویتامین C است و لذا برای تقویت سلامت چشم به طور کلی مفید است.

۶- روغن زیتون

روغن زیتون سرشار از ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان هاست و به تقویت سلامت چشم و بینایی کمک شایانی می‌کند.

۷- آواکادو

یکی از بهترین میوه‌هایی است که به سلامت چشم و تقویت بینایی کمک می‌کند.

۸- خشکبار

خشکبار به خصوص بادام، فندق و بادام زمینی از جمله مواد غذایی سرشار از ویتامین E هستند که به بهداشت و سلامت چشم کمک شایانی می‌کنند.

گروه تحریریه مطالب پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا