عمومیمطالب کسب و کار

بهترین رقم های انگور

محتوای این مطلب پنهان

نهال انگور یا نهال مو، جزو محصولاتی است که در کشور ما طرفداران بسیار زیادی دارد و همه ما کم و بیش در باغ و حیاط آشنایانمان درخت انگور را دیده و شکل آن را در ذهن داریم. خرید نهال انگور در نهالستان ارغوان نهال با بهترین قیمت نهال انگور (قیمت نهال مو) و همراه با آموزش کاشت نهال انگور تجربه خریدی خوب را برای شما به ارمغان می‌آورد.

انگورهای مختلفی درسطح دنیا وجود دارند که برخی بی دانه و برخی دانه دار هستند، از این رو دسته بندی نهال انگور نیز براساس محصولی که ارائه می‌کند، متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

عمر درخت انگور به طور متوسط بین ۷۵ تا ۸۰ سال بوده و نهال انگور برای رشد به دمای نسبتا سرد و حدود  ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد در ماه های اول رشد خود نیاز دارد. خوب است بدانید نهال انگور به صورت بوته ای و رونده می‌باشد که به مرور و رشد بیشتر همچون پیچک شاخ و برگ آن زیاد می‌شود.

نکات مهم برای آب و هوا و خاک برای کاشت

برای کاشت نهال انگور توجه به زمین، خاک، نوع آبدهی و موارد دیگری که به آن اشاره می کنیم، مهم هستند. همراه نهال ارغوان باشید:

شرایط آب و هوایی: انگور به شرایط آب و هوایی گرم و خشک علاقه دارد. در مقابل، آب و هوای سرد و مرطوب باعث ضعیف شدن و رشد کمتر نهال می‌شود. بهترین دمای هوا برای کاشت نهال انگور، بین 15 تا 35 درجه سانتی‌گراد است.

خاک: خاک باید به خوبی زهکشی شده و قابل نفوذ باشد تا ریشه‌های نهال بتوانند به راحتی در آن رشد کنند. خاک باید حاوی مقدار مناسبی از عناصر غذایی باشد و PH آن در بازه ۶ تا ۷ باشد.

موقعیت: موقعیت کاشت باید در جایی باشد که نهال انگور بتواند به خوبی از نور خورشید بهره ببرد. انگور باید در جایی که آفتاب به خوبی تاباند، کاشته شود. همچنین، نباید در موقعیتی که با بادهای شدید روبروست کاشت کرد.

رطوبت: نهال انگور نیاز به آبیاری منظم دارد، به خصوص در طول فصل رشد. در صورتی که منطقه‌ی شما دارای بارندگی کافی نیست، باید برای آبیاری نهال انگور از منابع دیگری همچون آب شهری یا آبیاری قطره‌ای استفاده کنید.

انتخاب نهال: برای کاشت نهال انگور، بهتر است از نهال‌هایی با سن سه تا پنج سال استفاده شود. نهال باید سالم و بدون علائم بیماری و آفت باشد.

آبیاری نهال انگور چگونه است؟

روش آبیاری قطره‌ای به دلیل صرفه‌جویی در مصرف آب و جلوگیری از بیماری‌های گیاهی، توصیه می‌شود. همچنین، آبیاری باید به‌گونه‌ای باشد که آب به ریشه‌ها نفوذ کند و به برگ‌ها نرسد.

آبیاری باید در زمان‌های مناسب انجام شود. در روزهای گرم، آبیاری در ساعات خنک‌تر صبح و شام انجام می‌شود و در روزهای خنک‌تر، آبیاری در ساعات گرمتر روز انجام می‌شود.

مقدار آبیاری نیز باید به‌گونه‌ای باشد که خاک رطوبت کافی داشته باشد اما برای جلوگیری از بیماری‌های گیاهی، خاک خیس نباشد. به‌طور کلی، هر بار آبیاری باید به اندازه‌ای باشد که ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر از سطح خاک رطوبت داشته باشد.

مراحل و نکات کاشت نهال انگور 

هر رقم انگور برای رشد نیاز به شرایط خاصی دارد اما به طورکلی یک سری موارد در همه انواع نهال انگور یکسان هستند که در ادامه برایتان لیست کرده ایم تا با آگاهی از آنها بتوانید بهره وری محصولات خود را افزایش دهید:

 • متوسط عمر درخت انگور: 75تا80 سال
 • ارقام مختلف انگور برای رشد به 2 الی 3 ماه سرمای زمستانه نیاز دارند
 • دمای سرمای زمستانه مورد نیاز برای رشد: 7 ال 10 سانتی گراد
 • نهال انگور به شکل بوته ای و رونده بوده و درمقابل برخی برگه ها دارای پیچیک میباشد.
 • انواع انگور: دانه دار و بی دانه
 • رنگ انگور: سرخ و سیاه و زرد و تقریبا سبز

بهترین زمان کاشت نهال انگور

کاشت نهال انگور در هر شرایط آب و هوایی متفاوت است، برای مثال اگر شما در مناطق سردسیر قصد احداث باغ و کاشت نهال انگور را دارید، باید بدانید که بهترین زمان برای کاشت نهال انگور اواخر زمستان است و اگر زمستان محل سکونت شما سرمایی معمولی دارد، کاشت نهال انگور را میتوانید از اواسط پاییز انجام دهید، در این حالت، آب حاصل از بارش باران و برف، باعث استقرار اولیه نهال انگور می شود.

فاصله کاشت نهال انگور

فواصل کاشت نهال انگور دیم به میزان بارندگی محصل سکونت و یا احداث باغِ شما بستگی دارد و جالب است بدانید که این میزان از حدود ۴*۵ متر در منطقه با بارندگی بیش از ۵۰۰ میلیمتر تا ۷*۷ متر در مناطق با بارندگی ۲۰۰ میلیمتر متغیر است. خیلی از افراد به جای خرید نهال انگور، ترجیج میدهند از کاشت قلمه برای کار خود استفاده کنند، اما آمار ها نشان میدهد کاشت نهال انگور به طور کلی نتیجه بهتری نسبت به قلمه زدن دارد و میزان انرژی تلف شده و هدررفت محصول نیز بسیار کمتر خواهد بود.

هرس نهال انگور

پس از خریداری نهال انگور و کاشت آن، معمولا باغبان ها سرنهال رو حدود 50 سانتی‌متر هرس میکنند. در طول اولین فصل رشد، جوانه برداری بهاره یا تابستانه که رشد درخت در فصل اول را هدایت می کند می تواند نخستین هرس دوره خواب را تسهیل نماید، اما به طور کلی انجام این کار ضرورتی ندارد. در پرورش نهال انگور همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که باید سطح برگ را بیشتر کرد تا رشد درخت به حداکثر برسد.

حذف شاخه های غیراصلی نهال و درخت انگور در اولین دوره رشد را معمولا هرس دوره خواب مینامند. در هرس کردن انگورهای خود حتما دقت کنید که هرس کردن شما طوری نباشد که رشد رویشی بیش از حد شود و نور زیاد به درون تاج نرسد، زیرا هرس شدید زمستانه منجر به رشد رویشی زیاد از حد در تابستان خواهد شد که چندان مطلوب نیست.

قیم گذاری نهال انگور

برای نهال هایی که واکاری می شوند باید از قیم برای هدایت رشد و حفاظت نهال در برابر باد استفاده شود. پوشانیدن نهال انگور با شاخ و برگ درختان برای حفاظت آنها در برابر سرمازدگی زمستانه امری بسیار مهم بوده و حتی میتوان گفت ضروری است.

آبیاری درخت انگور 

آب مورد نیاز در کشت دیم نهال انگور به این صورت است که در سال اول ۲ الی ۳ نوبت آبیاری در تابستان برای استقرار بوته های انگور لازم است. در کشت دیم نیاز آبی نهال انگور بر حسب منطقه و رقم ۷-۵ هزار متر مکعب برای هر هکتار در سال بوده و در آبیاری قطره ای نیاز آبی حدود ۵-۴ هزار متر مکعب برای هر هکتار در سال می‌باشد.

آفات درخت انگور

از آفات مهمی که معمولا درخت های انگور دچارش می‌شوند، کرم خوشه‌خوار انگور است که در بهار لاروهای جوان و نسل اول این کرم معمولا از جوانه‌های گل  غنچه تغذیه کرده و روی آنها را با تارهایی می‌پوشانند. ولاروهای نسل دوم  کرم خوشه خوار از گوشت غوره تغذیه می‌نمایند و در  اثر تغذیه پوست غوره خاکی رنگی و چروکیده میشود و حبه‌ها می‌ریزند. لاروهای نسل سوم هم از انگورهای رسیده تغذیه می‌کنند. برای جلوگیری از به‌وجود آمدن همچین شرایطی حتما از سمپاشی استفاده کنید.

خواص و مزیت های نهال انگور

به جرئت میتوان گفت که انگور یک میوه بهشتی است، وقتی با خواص بی نظیر انگور که در ادامه به شما خواهیم گفت، آشنا شوید. بدون شک شما نیز طرفدار این میوه خواهید شد و علاوه بر مصرف خوراکی در رژیم غذایی خود، به فکر کاشت و پرورش نهال انگور نیز خواهید بود.
طب سنتی توصیه میکند هر شخص در روز حداقل یک انگور میل کند، زیرا انگور خاصیت ضدعفونی کننده داشته و در درمان بیماری های یبوست، عوارض رماتیسم، کم خونی و حتی پیش گیری از سرطان مفید است.

انواع نهال انگور کدامند؟

ارقام نهال انگور بسیار متنوع هستند، تعدادی از انواع نهال انگور که در ایران کشت می شوند، عبارتند از: شاهانی، عسکری، فخری، شاهرودی، سلطانی، انگور کشمشی، کندری و انگور یاقوتی که رقمی منحصر به فرد بوده و پیش از سایر انواع انگور در بازار به فروش می رسد.

نهالستان ارغوان نهال اقدام به پرورش ارقام مختلف انگور (از جمله رقم های وارداتی فرانسوی) نموده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

ویژگی بارز نهال انگور موندراپ شکل خاص، رنگ آبی متمایل به کبود و حبه های بزرگ و بی دانه است.

این رقم یکی از محبوب ترین انواع انگور در جهان است. مهم ترین مشخه انگور ردگلوب عملکرد بالای آن است که تقریبا در سال سوم کشت حدود 18 تن در هکتار بهره وری محصول دارد.
انگور ردگلوب با اینکه جزو انگورهای دانه دار محسوب می‌شود ولی به دلیل درشت بودن و اندازه بزرگ حبه هایش دانه ها کمتر دیده می‌شوند طوری‌که میتوان از آن‌ها چشم پوشی کرد.

رقمی میان رس تا دیررس بوده و حبه های آن بی دانه، به فرم کشیده و با رنگ صورتی تا قرمز است. انگور کریمسون به دلیل دیررس بودن از قابلیت نگهداری و ماندگاری بالایی برخوردار است. نهال انگور کریسمون در مناطق گرم قابلیت رشد دارد.

حبه های ، کوچک و هم شکل هستند؛ ارزش غذایی انگور شامپاین بالا بوده و دارای مقادیر زیادی آهن، کلسیم، پتاسیم و فیبر است.

 • ویژگی ظاهری نهال انگور شامپاین: دارای برگ های سبز و پرزدار بوده و هنگام رسیدن رنگ این انگور سیاه می‌شود.
 • انگور شامپاین برخلاف نامش به ندرت برای تهیه شراب استفاده می شود.
 • اندازه متوسط هر شاخه انگور: به اندازه یک دست با قطر کم
 • طعم و رایحه متفاوت
 • انگور شامپاین به دلیل داشتن طعم فوق‌العاده شیرین و متمایزش، به صورت تازه در انواع دسر و سالاد نیز استفاده می شود.
 • همچنین می توان با پخت این انگور از عصاره بدست آمده از آن به عنوان سس نیز در کنار غذاهای مختلف از جمله استیک گوشت استفاده نمود و از طعم متفاوت آن لذت برد.

این رقم برای مصرف زمستانه نگه داری می شود و حبه های آن به رنگ قرمز و به شکل کروی، بسیار درشت، آبدار و دارای پوستی نازک است.

همانطور که از نام این رقم پیداست، ظاهر آن به صورت باریک و نوک تیز است و رنگ حبه ها سیاه مایل به قرمز است که طعم شیرینی نیز دارد.

این رقم از ارقام ترکیه به شمار می رود که حبه های آن دانه دار، گوشتی و بزرگ است، طعم و رنگی عالی داشته و بسیار بازار می باشد.

محصول نهال انگور موسکات دیررس بوده و اواسط مرداد ماه می رسد، حبه های آن دانه دار، به رنگ سبز، گرد و گوشتی است.

 • تحمل سرما: c۱۵ – c۱۸
 • منشا: فرانسه
 • مقدار اسید: ۷% میلی گرم در ۱۰۰ سی سی
 • تحمل خشکی: متحمل
 • مقدار قند: ۱۸ -۲۳ درجه بریکس

ویژگی این رقم دیررس بودن آن می باشد، برداشت محصول انگور شاهرودی در مهر ماه انجام شده و قابلیت نگهداری در سردخانه را به مدت 6 ماه دارد. رنگ حبه ها نیز قرمز، صورتی و زرد است.

این رقم یکی از شناخته شده ترین ارقام انگور است که منشاء آن ایران است و عمر اقتصادی این رقم بیشتر از 100 سال می باشد.

 • زمان رسیدن : اواسط مرداد
 • تحمل سرما : c۱۵ – c۱۸
 • تحمل خشکی : متحمل
 • مقدار قند : ۱۸ -۲۳ درجه بریکس

پوست این انگور ضخیم‌تر از سایر انگورها بوده،خوشه متراکم و حبه ها به رنگ کرم مایل به سبز و زرد می باشند. فرم آن ها مخروطی شکل بوده و لکه قهوه ای بر روی پوست مشاهده می شود.

 • زمان برداشت محصول: مهر ماه

خرید نهال بادام پوست کاغذی ، از نهالستان با جدید ترین متد روز دنیا آماده ی ارائه ی بهترین خدمات به شما عزیران در سراسر کشور می باشد.

نهال بادام مامایی سامان , نهالی مامایی نیز گفته می شود و دلیل این نامگذاری به خاطر رویش و تولید آن در منطقه سامان است.

ویژگی و مشخصه ی این رقم، زمان باردهی آن می باشد که زبهترین نوع درخت انگور شامل چه نژادهایی می باشد:

آیا خواهان به دست آوردن اطلاعاتی درباره؛ در ایران و دنیا هستید؟! آیا تمایل دارید با مشخصات بهترین انگورهای جهان همچون انگور مکیاج یا موسکات آشنا شوید؟ پس این مطلب همان چیزی است که شما به آن احتیاج دارید.☻

اگر می‎خواهید اطلاعات خود را درباره بهترین ؛ افزایش دهید و یا تمایل دارید باغچه و حیاط خود را پر از درخت ‎های متنوع انگور کنید، با این مطلب همراه باشید. ما در ادامه شما را با انواع مختلف بهترین درخت انگور، و ویژگی‎ ها و خواص این میوه بهشتی بیشتر آشنا می‎کنیم.

معرفی دنیای بهترین انگورهای دنیا:

انگور میوه‎ای خوشمزه و موجود در کلیه‌ی فصول سال است که به دلیل طعم و مزه‎ دوست‎داشتنی و متنوعش پاسخگوی ذائقه ‎های مختلف است. شما می‎توانید انواع متنوع بهترین انگور؛ همچون انگور عسگری یا ترکمن را برای مصرف در خانه انتخاب کرده و از آن‌ها استفاده نمایید. انگور دارای ویتامین‎ های فراوانی همچون آ، ای، امگا ۳ و ۶ است. این میوه ی جذاب خواص متنوعی نظیر:

 • روشن کنندگی و شاداب کنندگی پوست،
 • کاهش دهنده فشار خون،
 • جلوگیری کننده از سرطان و درمان مؤثر یبوست دارد.

اگر می‎خواهید باغی پر از انواع مختلف انگور برای خود داشته باشید و یا اگر به دنبال اطلاعات کاربردی و کارآمد انواع متنوع انگور نظیر انگور ترکمن و یاقوتی هستید،  این مطلب به شما اطلاعات جامع فراوانی درباره بهترین درخت انگور، می‎دهد. از جمله درخت ‎های مختلف و بهترین انگورهای، موجود در بازار ایران می‎توان به انواع مختلف زیر اشاره کرد:

 1. انگور مکیاج
 2. انگور شرابی
 3. انگور یاقوتی
 4. انگور ردکارنت
 5. انگور بلک سیدلس

در ادامه شما را با ویژگی‎ها و مشخصات بیشتری از انگورهای مرغوب ایرانی و خارجی قابل کشت در کشور عزیزمان ایران آشنا می‎کنیم.

اولین نهال از بهترین نهال انگور در ایران،انگور مکیاج:

درخت انگور مکیاج جز مقاوم‎ترین درختان انگور در برابر سرمای شدید است. انگور مکیاج را می‎توان به صورت تازه یا مویز مصرف کرد. اصالت این درخت انگور به کشور زیبا ی شرقی آسیا، ژاپن برمی‎گردد. یک سالی می باشد که انگور مکیاج جز پرطرفدارترین و بهترین انگورها شناخته می‎شود. این نهال انگور مناسب مناطق گرمسیر و سردسیر ایران عزیزمان می باشد و یکی از خاص ترین و گران ترین انگور های دنیا لقب گرفته است.

دومین انگور از سری بهترین انگورای ایران، انگور شرابی:

انگور شرابی جزء بهترین انگورهای؛ موجود در بازار است. تاریخچه و اصل این میوه به شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی باز می‎گردد. این انگور باردهی بالایی دارد و شما پس از کاشت آن می‎توانید درصد زیادی از این میوه را برداشت کرده و از آن استفاده نمایید.

از آنجایی که این انگور سود زیادی دارد، معمولاً باغداران و کشاورزان علاقه فراوانی به کاشت انگور شرابی در باغ خود دارند. به دلیل مقاومت و استقامت زیاد انگور شرابی در برابر سرما می‎توان این انگور را در مناطق کوهستانی و سرد کاشت.

در ضمن، بد نیست بدانید از انگور شرابی بیش از انواع بهترین انگور؛ در تولید آبمیوه، دلستر و نوشابه‎ های میوه‎ای استفاده می‎شود. به همین خاطر، همواره کارخانه‎داران فراوانی خواهان خرید این انگور و استفاده از آن‌ها در حوزه تولید محصولات متنوع همچون آبمیوه هستند.

سومین نهال از بهترین نهال های انگور جذاب، انگور ترکمن:

انگور ترکمن جزء انگورهای حبه‎ ای و سیاه رنگ بازار است. این نهال زودرس است و به همین علت پس از سال اول می‎توان محصول زیادی از آن برداشت کرد و جز بهترین نهال های انگور زودرس، مجسوب می شود. این نهال جزء نهال‎ های پیوندی است.

این درخت در دسته بهترین انگورهای؛ مقاوم قرار دارد. شما می‎توانید انگور ترکمن را در شرایط آب و هوایی مختلف همچون کوهستانی، سرد و معتدل بکارید. گرچه نهال ترکمن جزء مقاوم‎ترین نهال‎ های موجود در بازار است اما باز هم پیشنهاد می‎شود آن را در مناطق بسیار سرد یا بسیار گرم نکارید. بد نیست بدانید از زمان کاشت این نهال تا دوران بلوغ آن باید دائماً این درخت را آبیاری کنید، اما پس از بلوغ نیازی به آبیاری مداوم آن نیست.

چهارمین رقم از بهترین های بازار انگور، انگور ردگلوب:

باغبانان و کشاورزان انگور ردگلوب را در گروه بهترین نهال انگور؛ جای داده‎ اند. از ویژگی‎های این انگور می‎توان به مواردی همچون وارداتی بودن این انگور، حبه درشت بودن، شیرین و خوشمزه بودن آن اشاره کرد. انگور ردگلوب از کشورهایی نظیر ایالت متحده آمریکا و شیلی وارد ایران شده و سپس در باغ‎هایی که فضا مناسبی برای کاشت این نوع انگور دارند، کشت می‎شود.

انگور ردگلوب از آن جایی که حبه درشت است، دانه‎ هایی بزرگ هم دارد. البته، شما می‎توانید نوع بی‎دانه این انگور را در بازار یافته و از آن استفاده نمایید. این انگور طرفداران و علاقه‎مندان خود را در بازارهای فروش ایران به دست آورده است. از آنجایی که فروش  این نوع انگور بسیار بالاست معمولا کشاورزان زیادی خواهان خرید نهال این انگور و کاشت آن هستند.

پنجمین نژاد از برترین های انگور، انگور لعل:

شما می‎توانید میوه ‎های درخت انگور لعل را برای مصارفی همچون تازه ‎خوری، آبغوره و کشمش استفاده کنید. پیشنهاد می‎شود انگور لعل را در آب و هوای معتدل کاشته و حتماً آن را در معرض نور خورشید قرار دهید. انگور لعل مقاومت بالایی در شرایط آب و هوایی سرد دارد اما توصیه می‎شود آن را به هیچ وجه در این نوع آب و هوا نکارید. انگور لعل جزء بهترین انگورهای، قابل رشد در مناطق معتدل است. باردهی این درخت انگور زیاد است. به همین خاطر، افراد زیادی تمایل به کاشت نهال درخت انگور لعل دارند.

یکی از بهترین نهال انگور ایران، انگور یاقوتی:

همانطور که از اسم این انگور مشخص است دانه‎ هایی به رنگ یاقوت با حبه‎ های ریز متراکم و به هم چسبیده دارد. این انگور مزه‎ای شیرین دارد و برخی از مصرف‎کنندگان آن را به همراه پنیر در وعده ‎های غذایی صبحانه یا عصرانه مصرف می‎کنند. این انگور زودرس و پربار است. همه عوامل ذکر شده در کنار هم باعث شده‎اند این انگور طرفداران خود را در مارکت‎ های جهانی به دست آورده باشد.

انگور ردکارنت، یکی از بهترین انگور اروپا:

انگور ردکارنت را می‎توان با نام انگور فرنگی هم در بازارهای فروش یافت. معمولاً از  انگور ردکارنت در تهیه مربا، مارمالاد، آبمیوه و شربت در کنار مصرف آن به صورت تازه استفاده می‎شود. این درخت انگور جز بهترین انگورهای؛ مربایی موجود در بازار است. انگور ردکارنت برای رشد به آب و هوای معتدل و خاک زهکشی شده که اسیدیته آن ۷ باشد نیازمند است. بد نیست بدانید میوه‎ های این درخت انگور به وزش باد حساس هستند. پس اگر خواهان کاشت نهال‎ های ردکارنت در منطقه‎ای بادی هستید، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

انگور بلک سیدلس، یکی دیگر از خوش خوراک های بازار میوه:

یکی از بهترین نهال انگور ایران، انگور موسکات:

از دیگر نهال‎ های موجود در بازار انگور موسکات است. معمولاً کشاورزان فراوانی انگور موسکات را در دسته بهترین نهال انگور، قرار داده و خواهان خرید و کاشت آن هستند. این انگور بسیار شیرین و به رنگ سبز با حبه ‎هایی نسبتاً درشت در بازار موجود است. انگور موسکات از شمال آفریقا به دیگر مناطق جهان صادر شده و به همین علت می‎توان آن را امروزه در کشورمان ایران هم یافت. شما می‎توانید انگور موسکات را در اواسط مرداد ماه برداشت کرده و پس از آن محصول خود را روانه بازارهای تولید کنید.

در ضمن، قدرت تحمل انگور موسکات در مقابل خشکی و سرما نیز مناسب است. معمولاً مردم این انگور را به صورت تازه تازه خریداری کرده و مصرف می‎نمایند. همچنین، شما پس از کاشت نهال موسکات در باغ ‎های خود می‎توانید از انگورهای موسکات به مدت ۱۰۰ سال بهره ‎مند شوید.

از قدیمی ترین و محبوب ترین انگور ایران، انگور صاحبی:

انگور صاحبی جزء انگورهای دانه درشت و پوسته نازک است. بسیاری از افراد آن را به عنوان بهترین نهال انگور؛ می‎شناسند. رشد انگور صاحبی متوسط است. شما می‎توانید این انگور را پس از رسیدن برداشت کرده و به بازارهای فروش عرضه کنید. معمولاً انگور صاحبی به صورت تازه مصرف می‎شود و سود حاصل از فروش آن نیز بسیار زیاد است.

اگر به فکر خرید انگور صاحبی هستید باید گفت این درخت تحمل سرمای کمتر از ۱۸ درجه را ندارد. به همین خاطر، توصیه می‎شود حتماً سردترین دمای منطقه مدنظرتان برای کاشت را بررسی کرده و سپس نسبت به خرید این نهال اقدام نمایید. درخت انگور صاحبی عمر صد ساله دارد و شما حتی پس از ۱۰۰ سال می‎توانید از میوه خوشمزه این درخت برای مصرف شخصی و فروش استفاده کنید.

انگور عسگری ، آخرین نهال از سری بهترین نهال های انگور ایران:

انگور عسگری، جز یکی از محبوب‎ ترین و بهترین میوههای انگور، در بازار است. انگور عسگری سفید رنگ و دانه درشت و زودرس است. معمولا این درخت انگور محصول پرباری دارد و کشاورزان زیادی خواهان کاشت آن هستند. انگور عسگری علاوه بر تازه خوری برای تولید کشمش و شیره انگور نیز به کار می‎رود. اگر تمایل به کاشت این نهال دارید باید هر ساله درخت این میوه را هراس کنید. در ضمن، حتما قبل از کاشت نهال‎ های تازه این درخت خاک زمین‎تان را زهکشی نمایید والا ممکن است در فرآیند رشد میوه‎ های این درخت مشکلاتی رخ دهد.

جمعبندی در رابطه با انتخاب مناسب بهترین انگور:

در انتها امیدواریم این مطلب شما را با نکات کاربردی و کلیدی بسیاری نظیر چه نهالی بهترین نهال انگور؛ برای باغتان است و یا چه نهالی را می‎توانید برای مزارع خود بخرید و پس از مدتی حین برداشت آن به سود فراوانی برسید. شما می‎توانید از این اطلاعات به منظور انتخاب بهترین درخت انگور، برای مزارع و باغ‎ های خود قبل از ، بهره ببرید.

ودرس بوده و در هفته ی اول خرداد است. رنگ انگور یاقوتی، قرمز و بنفش است.

این رقم به عنوان زودرس ترین انگور در منطقه ی آذربایجان غربی شناخته می شود. حبه های انگور خلیلی به رنگ سبز و به فرم بیضی شکل است.

 • زمان برداشت محصول: اواسط تیرماه

این رقم از میوه های کم یاب مناطق سرد و معتدل به شمار می رود و قادر است سرمای زمستان را تحمل کند. طعم این انگور ترش بوده و در اروپا برای تهیه مرباهای گران‌قیمت مورد مصرف واقع می شود.

جهت خرید نهال بادام با ما تماس بگیرید

دکمه بازگشت به بالا