عمومیمطالب کسب و کار

ثبت تغییر آدرس برای شرکت مسئولیت محدود به چه صورت است؟

https://zehnenaab.com/wp-content/uploads/2019/05/chenge-adres-mahdood.jpg 400 600 کامیار کبریتی https://zehnenaab.com/wp-content/uploads/2020/12/zehnenaab-logo.png کامیار کبریتی2019-05-21 13:12:122021-03-07 09:42:39تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدتغییر آدرس شرکت، منظور همان تغییر نشانی قانونی شرکت محسوب می­شود که هنگام ثبت شرکت در بند سوم اساسنامه شرکت ذکر می­شود. آدرس شرکت می­بایست آدرس یک ساختمان اداری باشد ولی اداری بودن آن در زمان ثبت شرکت الزامی نیست.

راهنمای تغییر آدرس شرکت

تغییر ادرس شرکت

از زمان ثبت تا دو ماه پس از آن برای تعیین یک مکان اداری وقت دارید زیرا در این بازه زمانی باید برای تشکیل پرونده مالیاتی و اقدام کنید و ارائه سند یا اجاره نامه یک مکان اداری از مدارک لازم جهت دریافت کد اقتصادی است.

قانون، آدرس ثبت شده را به عنوان نشانی معتبر شرکت می­شناسد؛ بنابراین تغییرات شرکت یا افتتاح شعبه ­های جدید را باید در قالب به همراه را به سرعت به مراجع ذیربط اطلاع دهید.

به هرحال بعد از به هر دلیلی ممکن است که تصمیم بر تغییر آدرس شرکت گرفته شود. اتخاذ چنین تصمیمی بر عهده مجمع فو­ق العاده عمومی است.

البته چنانچه در اساسنامه شرکت قید شود می­توان اجازه تغییر آدرس و ثبت شعبه­ های جدید را به هیئت مدیره سپرد.

آگهی تغییر آدرس شرکت

جهت تغییر آدرس شرکت باید کلیه شرکا و سهامداران شرکت این تصمیم را در قالب یک صورتجلسه مکتوب اتخاذ نمایند. بدین صورت که سهامدارن شرکت ( شرکت سهامی خاص) و شرکا ( در شرکت مسئولیت محدود)  با تشکیل مجمع عمومی بطور فوق العاده تغییر آدرس شرکت را بررسی و نصب به تغییر آن اتخاذ تصمیم می نمایند .

ثبت صورتجلسه تغییر آدرس شرکت را مکتوب نموده و همگی زیر آن را امضا و ممهور به مهر شرکت می نمایند.

نکته: در صورتی که در بند 3 اساسنامه اختیار تغییر آدرس شرکت به هیئت مدیره داده شده باشد، این امر می تواند توسط هیئت مدیره نیز انجام گیرد.

مدارک لازم برای تغییر آدرس شرکت

 • تصویر مدارک شناسایی کلیه اعضای شرکت ( هیئت مدیره و سهامداران)
 • تصویر روزنامه تاسیس شرکت
 • تصویر آگهی تاسیس شرکت
 • آگهی آخرین تغییرات (در صورت وجود)

مراحل تغییر آدرس شرکت

 • تشکیل مجمع عمومی به طور فوق العاده با حضور کلیه یا اکثریت سهامدارن شرکت (در صورت حضور اکثریت سهامداران می بایست تشریفات دعوت وفق اساسنامه رعایت شود)
 • تنظیم صورتجلسه تغییر آدرس
 • امضا کلیه صفحات صورتجلسه توسط حاضرین
 • ثبت صورتجلسه تغییر آدرس در سامانه ثبت شرکت ها و دریافت تاییدیه
 • ارسال مدارک و تاییدیه سامانه به سازمان ثبت شرکت ها توسط باجه های پستی منتخب
 • دریافت پیش نویس آگهی تغییر آدرس
 • مراجعه به اداره ثبت و امضای پیش نویس آگهی و پرداخت حق الثبت به میزان 5 هزار تومان
 • انتشار آگهی تغییر آدرس شرکت در روزنامه رسمی کشور

پروسه تحویل مدارک به اداره ثبت تا انتشار آگهی تغییر حدوداً 7 الی 14 روز زمان می­برد.

تغییر آدرس شرکت سهامی خاص

تغییر آدرس شرکت سهامی خاص همانند آنچه در بالا گفته شد بوده و نیازمند تشکلی مجمع عمومی به طور فوق العاده جهت تنظمی صورتجلسه است.

نکته آن این بوده که علاوه بر تنظیم صورتجلسه تغییر آدرس شرکت و امضا هیات ریسه مجمع و هیئت مدیره، سهامداران شرکت باید یک لیست جداگانه که در آن میزان سهامشان نیز قید شده است را امضا نموده و همراه صورتجلسه به اداره ثبت ارسال نمایند.

تغییر آدرس شرکت با مسئولیت محدود

تغییر آدرس در شرکت مسئولیت محدود همانند آنچه در بالا گفته شد بوده و نیازمند تشکلی مجمع عمومی به طور فوق العاده است با این تفاوت که در تنظیم صورتجلسات نیاز به امضا لیست جداگانانه سهامداران در برگه ای جداگانه نیست.

تغییر کد پستی شرکت

تغییر کد پستی شرکت درواقع همان تغییر آدرس است. چرا؟ چون شما حتی اگر یک رقم تغییر در کد پستی داشته باشید یا نیاز به اصلاح کد پستی شرکت به هر دلیلی داشته باشید، باید تمام فرآیند تغییر آدرسی که توضیح داده شد را بی کم و کاست انجام دهید.

سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی www.ssaa.ir طیف گسترده ای از خدمات ثبتی را به کاربران خود ارائه کرده که برخی از مهم ترین امکانات ثبتی ارائه شده توسط سایت سازمان ثبت اسناد و املاک www.ssaa.ir عبارتند از: تصدیق اصالت سند مالکیت، استعلام ممنوع الخروجی، ثبت شرکت و موسسه، درخواست کد فراگیر، ثبت اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری و ثبت درخواست صدور سند مالکیت.

نکات مهم تغییر آدرس

 • صورتجلسه تغییر آدرس باید روی سربرگ شرکت و با مهر شرکت باشد
 • تنظیم دو نسخه صورتجلسه با کلیه امضا ها
 • چنانچه فقط به دلیل تغییر کد پستی، به مشکل برخورده اید باز هم برای تغییر کد پستی در یک واحد ثبتی تنظیم صورتجلسه صورت گیرد.
 • در تغییر آدرس شرکت سهامی خاص، سهامدارن باید لیست سهام و میزان آن را در سربرگشرکت به طور جداگانه درج و امضا نمایند.
 • کلیه صفحات صورتجلسات باید حتما به امضا اعضا برسد حتی اگر یک نام به برگه دوم صورتجلسه به دلیل کمبود جدا انتقال داده شده است.

هزینه تغییر آدرس شرکت

تغییر آدرس شرکت نیازمند یک صورتجلسه بوده که همراه با هزینه های درج در روزنامه رسمی ( غیر از کثیر الانتشار ) محاسبه می گردد که 50 درصد از مبلغ را به صورت پیش پرداخت و 50 درصد باقیمانده را در پایان قرارداد پرداخت خواهید نمود.

این راهنما را حتما ببینید

سوالات مهم و پاسخ های خلاصه

مدت زمان ثبت تغییرات آدرس شرکت چقدر است؟

بعد از تنظیم صورتجلسه، امضا شرکا و ثبت صورتجلسه تغییر آدرس شرکت در سامانه حدودا 7 الی 10 روز طول می کشد که تغییرات شما آگهی شود.

هزینه تغییر آدرس شرکت چقدر است؟

هر صورتجلسه تغییرآدرس بعد از ثبت در سامانه باید در روزنامه رسمی و کثیرالانتشار آگهی شود، معمولا بدون در نظر گرفتن هزینه روزنامه، هزینه هر صورتجلسه بین 400 الی 600 هزار تومان می باشد.

چه مدارکی از کدام اعضا نیاز است؟

فقط تصویر شناسنامه و کارت ملی و میزان سهام اعضا جهت ثبت در سامانه نیاز است و امضا سهامداران ذیل صورتجلسه.

تغییر یا اصلاح کد پستی شرکت چگونه است؟

خیلی واضح: هر گونه اصلاح در کد پستی حتی در همان حل شرکت بدون تغییر محل، نیاز به تنظیم صورتجلسه تغییر آدرس شرکت دارد و هیچ فرقی با کل فرآیند ندارد.

ود در واحد های ثبتی

موسسه حقوقی  لگال راج با هدف ارائه خدمات حقوقی، مهاجرتی، مالیاتی و مشاوره بین المللی جهت اخذ اقامت اروپا و کانادا در حال فعالیت می باشد.

دکمه بازگشت به بالا