عمومیمطالب کسب و کار

برای کمپ کردن چه وسایلی باید ببریم ؟

اگر قصد سفر کردن به طبیعت و کمپینگ چند روزه را دارید وسایل ضروری در لیست لوازم کمپینگ مهمترین چالش شما برای این سفر است. اما چرا چک لیست وسایل کمپینگ یک چالش محسوب می شود؟

در سفرهای تفریحی که به داخل شهر ها انجام می شود اگر هر یک از ملزومات سفر را از قلم بیندازید امکان تهیه آن از فروشگاه های درون شهری وجود دارد. اما در سفرهای طبیعت گردی شما کاملاً وابسته به ملزومات از قبل تهیه شده هستید. بنابراین اگر وسایل مورد نیاز برای طبیعت گردی را از قبل تدارک ندیده باشید سفر شما چندان راحت نخواهد بود.

مشکلی که در این رابطه وجود دارد آن است که دغدغه سبک کردن کوله سفر باعث می شود تا بسیاری از لوازم کمپینگ از قلم بیفتد. در صورتی که با تهیه یک چک لیست وسایل کمپینگ می توان هر آنچه را که برای سفرهای طبیعت گردی و کمپینگ نیاز دارید همراه خود داشته باشید. به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفتیم تا ۲۹ وسیله ضروری لیست لوازم کمپینگ را به ترتیب برایتان شرح دهیم.

وسایل ضروری در لیست لوازم کمپینگ: لباس و تجهیزات

کیسه خواب

اولین و مهمترین وسیله برای کمپینگ، است. زیرا بدون داشتن یک کیسه خواب، خواب راحتی را نخواهید داشت و کل سفر را با خستگی سپری خواهید کرد. کیسه خوابهای با شکل مومیایی ممکن است برای تمامی افراد راحت نباشد به خصوص کسانی که عادت به خوابیدن بر روی پهلو و یا شکم را دارند. در این صورت کیسه خواب هایی طراحی شده که فاقد زیپ بوده و در عوض جیب هایی برای قرار دادن دست و بازو دارند و همچنین دریچه تهویه برای پاها.

زیرانداز خواب

به دو دسته تقسیم می شوند. زیرانداز مخصوص کوله گرد ها که مخصوص چهار فصل بوده و برای سطوح سفت و صخره‌ای نیز قابل استفاده هستند. در صورت جمع شدن تنها به اندازه یک بطری آب فضای اشغال می کنند و اغلب وزنی معادل۲۲۰ گرم دارد.

زیر انداز مخصوص کمپینگ با خودرو: اگر سفر طبیعت گردی خود را با خودرو انجام می دهید و مجبور به حمل لوازم با کوله پشتی نیستید، می توانید از زیر انداز های حرفه ای تر با قطر ۱۰ سانتی متر استفاده کنید. اینها در واقع تشکهای بادی هستند که نیازی به صرف انرژی برای باد کردن آنها نیست.

بیشتر بدانید:

بالش

برای این منظور می توانید از استفاده کنید که وزنی در حدود ۶۰ گرم دارند و در صورتی که باد آنها خالی شود می توانید آن را تا کرده و در جیب لباس خود قرار دهید. این بالش ها دارای روکش های پلی استری نرم و لطیف هستند. البته در صورتی که با ماشین سفر می کنید می توانید بالشهای سفری راحت تری را همراه خود ببرید. به طور کلی بالشهای صفری ضد تعریق هستند و با سه دم باز شده و در مدت زمانی کمتر از یک دقیقه خالی میشود.

چادر

حتی اگر با ماشین به سفر طبیعت گردی میروید به چادر نیاز پیدا خواهید کرد. البته را انتخاب کنید که باز و بسته شدن آن راحت انجام شود.

بیشتر بدانید:

صندلی

از استفاده کنید که فضای کمی را نیز اشغال می کنند.

چراغ قوه

برای تامین روشنایی در شب هنگام لازم است. برخی از مدل ها تا ۳۵ ساعت شارژ را نگه می دارند که می توانید آن را همانند لامپ از چادر خود آویزان کنید.

شارژر خورشیدی

شارژر خورشیدی برای شارژ کردن تلفن همراه و دیگر تجهیزات تکنولوژیک استفاده می شود. علاوه بر آن شارژرهای خورشیدی معمولاً مجهز به چراغ های LED، قطب نما و سوت هستند.

وسایل ضروری در لیست لوازم کمپینگ: مواد غذایی و نوشیدنی

کیف محافظ خرس

در سفرهای طبیعت گردی امکان سرقت مواد غذایی شما توسط خرس، موش ها و سایر جانوران جونده وجود دارد. این کیف ها به گونه‌ای هستند که بوی مواد غذایی را از بین می‌برند و در نتیجه توجه حیوانات را به خود جلب نمی کنند. تنها کافیست تا آنها را محکم به یک تکیه گاه ایمن مثل درخت ببندید.

لوازم آشپزی

اگر مواد غذایی آماده و بسته بندی شده همراه خود نداشته باشید، مجبور به آشپزی هستید. در این صورت نیاز به یک سری برای پخت و پز دارید آنها را می توانید از فروشگاه های لوازم کمپینگ تهیه کنید.

گاز مخصوص کمپینگ

معمولا حاوی۱ عدد کیف، گاز تاشو و کیت مخصوص برای مواقع اضطراری هستند.

بیشتر بدانید:

قهوه فوری

قهوه های فوری به عنوان منبع تامین انرژی در سفر های این چنینی می تواند بسیار مفید باشد.

لیوان

تاشو هم وزن کمی دارند و هم قابل استفاده برای نوشیدنی های داغ هستند. به دلیل جمع شدن کمترین فضا را اشغال می کند.

بطری آب

برای این منظور بهتر است تا از استفاده کنید. که قابلیت نگه داشتن نوشیدنی های گرم را نیز داشته باشند.

وعده غذایی

اگر علاقه به آشپزی در سفر را ندارید وعده های غذایی آماده و بسته بندی شده در بازار موجود است که برای پختن آنها تنها به آب جوش نیاز دارد مانند نودل.

وسایل ضروری در لیست لوازم کمپینگ: لوازم بهداشتی

دستمال مرطوب

در کمپینگ ها و سفرهای طبیعت گردی به دلیل عدم دسترسی به دوش و حمام، استفاده از دستمال مرطوب می تواند بسیار کارساز باشد. ضمن آنکه مدلهای بدون بو و ضد حساسیت آنها نیز جدیدا تولید می‌شود.

شامپو خشک

از این شامپو های خشک می توانید برای رفع چربی مو و بدن و حتی رفع عرق و بوی بدن بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید.

ضدعفونی کننده دست

در این سفرها ممکن است برای شستشو دست ها همیشه دسترسی به آب نداشته باشید. در این صورت یک محلول ضدعفونی کننده، پیش از غذا خوردن، هنگام تهیه غذا و یا پس از دستشویی بسیار ضروری است.

دوش کمپینگ

اگر در هنگام سفر نمی توانید عدم استحمام را تحمل کنید، باید بگوییم که خوشبختانه محصول جدیدی به نام دوش کمپینگ وجود دارد که دارای یک کیف دوش خورشیدی بوده که با انرژی خورشید آب را گرم میکند و با داشتن یک سردوش کوچک امکان استحمام را برای شما فراهم می آورد.

حوله

۴ برابر سریعتر از حوله های معمولی رطوبت را به خود جذب کرده و اندازه بسیار کوچکی دارد.

شوینده های قابل تجزیه زیستی

برای این منظور از صابون ها، شامپو و نرم کننده های زیست تجزیه پذیر استفاده کنید.

مسواک و خمیر دندان

ست های مسواک و خمیر دندان مسافرتی متنوعی برای این منظور وجود دارد.

بیشتر بدانید:

موارد دیگر

کیسه زباله

زباله های خود را حتما در کیسه زباله بریزید.

ضدآفتاب و پماد ضد گزش حشرات

این محصولات به همراه در تورهای طبیعت گردی حتما لازم می شوند.

جعبه کمک های اولیه

بدون همراه داشتن به هیچ عنوان به چنین سفر های این چنینی نروید.

برای خرید کلیه لوازم کمپینگ و طبیعت گردی می توانید به فروشگاه کوهسایت مراجعه کنید. این فروشگاه برای رفاه حال مشتریان اقدام به تاسیس فروشگاه اینترنتی نیز نموده است. کلیه لوازم مخصوص کوهنوردی و کمپینگ در این فروشگاه از برندهای معتبر با تنوع بالا و قیمت های مناسب عرضه می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از ویترین فروشگاه در وب سایت کوهسایت دیدن کنید.

ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، نرسیده به چهارراه سپه، پاساژ المپیک، طبقه سوم، واحد۳، لوازم کوهنوردی رشیدی
(
ساعات کار همه روزه به جز ایام تعطیل از : ۱۰ صبح الی ۷ شب )
تلفن فروشگاه ۶۶۴۶۰۲۰۸ – ۶۶۹۶۲۵۵۲
وچک لیست لوازم کمپینگ و طبیعتگردی

خلاصهاگر بخواهیم اساسی ترین اقدام برای رفتن به و گردش در طبیعت را معرفی نماییم، حتما به تهیه یک چک لیست وسایل کمپینگ کامل و بدون نقص اشاره خواهیم کرد. از آنجایی که تنها بار ما در این سفر یک است، تهیه یک چک لیست بسیار با اهمیت می باشد

وجود چه مواردی در  لازم و ضروری می باشد؟ به عبارتی چگونه می توان یک چک لیست عالی و کامل برای سفر به طبیعت و لذت بردن از آن تهیه نمود؟ اینها معمولا سوالاتی هستند که ما حتما به هنگام رفتن به کمپینگ و یا طبیعت گردی از خود می پرسیم و می توان گفت که این سوال، سوالی بسیار مهم و اساسی است . همانطور که می دانیم برای رفتن به سفرهای مختلف، تهیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز آن، یکی امر واجب و الزامی می باشد. اگر در هر یک از این وسایل و تجهیزات مورد نیاز نقصی وجود داشته باشد، مشکلات فراوانی را به همراه خواهد داشت. در ادامه بعد از تعریف کمپینگ، چک لیستی از وسایل مورد نیاز در کمپینگ را ارائه می دهیم.

کمپینگ چیست؟

اگر شما هم فرد ماجراجویی هستید، و یا به عبارتی از آن دسته افرادی هستید که دائما به دنبال گردش و کسب تجربه های جدید می باشد، و یا حتی کارمندی هستید که از فضای پر مشغله و پر استرس محل کار و شهر خسته شده اید و یا برای خوشگذرانی و تفریح با خانواده و دوستان خود به دنبال مکانی خاص و عالی می گردید، حتما فکر و اندیشه طبیعت گردی و کمپینگ را از سر گذرانده اید. گردش در طبیعت و دیدن مناظر زیبا و چشم نواز چیزی است که همه ما در این دوران خاص، پر مشغله و پر دغدغه امروزه به آن نیاز داریم. تاثیر یک یا چند روز و کمپینگ بر روی زندگی، روح و جسم ما آنقدر زیاد است که می توان گفت که این مدل سفر کوتاه مدت ( کمپینگ ) یکی از بهترین راه ها و روش های درمان امراض مختلف روحی و روانی و جسمی می باشد.

طبیعت گردی یا  از جمله اقدامات لذت بخش، کم هزینه و مناسبی است که می توانیم برای گذراندن اوقات فراغت خود انجام دهیم. حالا چرا تهیه یک چک لیست وسایل کمپینگ دارای اهمیت می باشد؟ شاید این سوال برای ما پیش آمده باشد که مگر این نوع سفر چه تفاوتی با سایر سفرها و یا پیک نیک دارد؟ این سفر کوتاه مدت که معمولا یک یا چند روز به طول می انجامد، تفاوت های بسیاری با دیگر سفرها دارد. قطعا کمپینگ مانند بسیاری از سفرها نیست که هر وسیله و ابزاری دم دست آمد را انتخاب کرده و بدون هیچ برنامه ریزی آماده سفر شویم.

 اگر در این سفر کوتاه مدت در طبیعت وسایل زیاد و غیر کاربردی را با خود حمل کنیم، بدون تردید با مشکلات بسیاری روبرو خواهیم شد. به طور مثال چه مشکلاتی؟ برای سفر و گردش در طبیعت  شاید سنگین ترین وسیله ای که باید با خود حمل کنیم، یک باشد. این کوله مخصوص که معمولا همان است را باید از وسایل کاربردی و مورد نیاز خود پر کنیم. از آنجایی که در این سفر کوتاه مدت دائما در حال حرکت و جابجایی هستیم، پس هرچه بار کوله سبک تر باشد، حرکت آسان تر شده و جابجایی به راحتی و بدون مشکل انجام می گیرد.

طبیعت، مکانی که برای گذراندن اوقات فراغت خود انتخاب نموده ایم، علاوه بر زیبا و بکر و ناب بودن، بسیار پرخطر نیز می باشد. به عبارتی می توان گفت که با حمل بار سنگین، علاوه بر اینکه سرعت حرکت و فعالیت را کند تر و آهسته تر می کنیم، احتمال وقوع برخی اتفاقات خطرناک و غیر منتظره را نیز افزایش داده و یا شاید هم جان خود را به خطر بیندازیم. پس به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که یکی از اقدامات مهم و اساسی پیش از شروع طبیعت گردی و کمپینگ، تهیه یک چک لیست وسایل کمپینگ کامل و جامع می باشد. حالا در این چک لیست چه مواردی وجود دارد؟ در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

چک لیست وسایل کمپینگ

همانطور که گفته شد، تهیه یک لیست کامل و جامع از وسایل مورد نیاز در کمپینگ را می توان به عنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین اقدامات مربوط برای رفتن به طبیعت و طبیعت گردی معرفی نمود. از آنجایی که وسایل و تجهیزات مورد استفاده در این نوع سفر باید حتما سبک و کم وزن باشند، پس حتما باید در انتخاب وسایل مورد نیاز خود دقت و توجه بسیاری را صرف نماییم. مطمئنا زمانی سفر و گردش در طبیعت برای ما لذت بخش و دلپذیر خواهد بود که که تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در دسترس کامل ما قرار داشته باشند.

هر گونه نقص و یا کم و کاستی در بین تجهیزات و وسایل مورد نیاز ما در طبیعت گردی، علاوه بر اینکه ممکن است که موجب نگرانی و کاهش لذت بردن ما از سفر گردد، بلکه گاهی اوقات موجب به خطر انداختن جان ما نیز می شود.

وسایل اولیه

این گونه وسایل از جمله مواردی هستند که نه تنها در کمپینگ بلکه در تمامی سفرهای دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارتی اینگونه وسایل در تمامی انواع سفرهای طبیعت گردی مشترک می باشند. از جمله این وسایل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

لیست لوازم اصلی و لوازم خواب کمپینگ 

برای سر کردن در دل طبیعت به مدت یک یا چند روز حتما به وسایل و لوازم زیادی برای خواب و استراحت نیاز پیدا خواهیم کرد. تمامی موارد موجود در این دسته بندی بسیار با اهمیت بوده و حتما باید در هنگام تهیه و خرید مورد توجه قرار گیرند. لوازم و وسایل خواب و شب مانی به صورت زیر می باشد:

تجهیزات آشپزی یا پخت و پز در طبیعت

 وجود لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای در دل طبیعت از جمله مهمترین موارد چک لیست وسایل کمپینگ به حساب می آید. در هنگام تهیه اینگونه تجهیزات حتما باید به فاکتورهایی مانند داشتن وزن سبک، جنس عالی و مرغوب، داشتن سطح کیفیت و کارایی بالا و … را مورد توجه قرار دهیم. چک لیستی از لوازم مورد نیاز برای پخت و پز در طبیعت به شرح زیر می باشد:

پوشاک

 از جمله مواردی که حتما باید در چک لیست وسایل کمپینگ وجود داشته و همچنین مورد توجه قرار گیرد، انتخاب مناسب است. از آنجایی که ما در دل طبیعت سفر می کنیم پس قطعا احتمال وقوع اتفاقات غیر منتظره مانند تغییر ناگهانی آب و هوا و … وجود خواهد داشت. از جمله پوشاک و البسه مورد نیاز برای گردش در طبیعت عبارتند از:

لوازم شخصی و بهداشتی

 وجود لوازم شخصی و از جمله وسایلی است که حتما باید در چک لیست وسایل کمپینگ قرار گیرد.

 • و خمیر دندان
 • دستمال مرطوب – حوله دست – دستمال کاغذی
 • مایع شستشو ارگانیک
 • صابون – شامپو
 • پد بهداشتی
 • اسپری دفع کننده حشرات
 • کرم سوختگی
 • کرم مرطوب کننده – کرم ضد آفتاب
 • عینک طبی
 • مسکن و دارو های شخصی

وسایل جانبی الکترونیکی

 وجود وسایل الکترونیکی از آن دسته لوازمی هستند که وجود آنها در چک لیست لازم و ضروری می باشد. وسایل الکترونیکی از جمله وسایلی هستند که حتما در طول سفر کوتاه مدت خود به آنها احتیاج پیدا خواهیم کرد. این وسایل الکتریکی مورد نیاز عبارتند از:

 • تلفن همراه
 • شارژر
 • هدفون
 • دوربین
 • کیسه ضد آب
 • نقشه دیجیتالی ( گوگل مپ )
 • چراغ قوه و باتری هدلامپ

لوازم نجات و ضروری

 وجود لوازم و تجهیزات ضروری و نجات از جمله وسایلی است که برای مقابله و روبرو شدن با اتفاقات ناگوار و خطرناک، به آنها نیازی جدی و غیر قابل انکار پیدا خواهیم کرد. وجود این گونه ابزار در چک لیست وسایل کمپینگ کاملا ضروری می باشد.

 • جعبه کمک های اولیه
 • سوت نجات
 • دستگاه نجات کوهستان ( در هنگام کوهنوردی )
 • چاقو چند کاره
 • پتوی نجات
 • فندک ضد آب
 • سنگ چخماق

ابزار تفریحی و رفاهی

در هنگام گردش در طبیعت گاهی برای گذراندن اوقات خود با دوستان و خانواده به دنبال ابزار و وسایل تفریحی و سرگرم کننده هستیم. این ابزار تفریحی به صورت زیر می باشد:

تهیه تمامی ابزار و وسایل نام برده شده در چک لیست وسایل کمپینگ بسیار مهم و اساسی می باشد. اگر کمپینگ یا طبیعت گردی در شرایط خاص مانند صخره نوردی یا کوهنوردی باید حتما ابزاری مانند کلاه ایمنی، جلد یا محفظه ای برای چکش، کارابین، طناب، قلاب و بست طناب، کمربند نجات، چکش صخره و پیتون یا میخ کوهنوردی و …. را در چک لیست  قرار دهیم.

تنها مسئله پر اهمیت در زمان سفر و گردش در طبیعت، رسیدن به آرامش و آسایش می باشد. در این سفر کوتاه مدت در دسترس بودن تجهیزات و امکانات مورد نیاز، سبک بودن وسایل و تجهیزات در هنگام حرکت و فعالیت و … از جمله مواردی هستند که رسیدن به این آسایش و رفاه نسبی را امکان پذیر می کنند. انتخاب وسایل ضروری و مورد نیاز یکی از اصلی ترین و اساسی ترین اقدامات قبل از شروع کمپینگ می باشد.

 انتخاب پوشاک مناسب، ابزار و لوازم مناسب خواب و شب مانی، تجهیزات آشپزی یا پخت و پز کامل و بدون نقص، وسایل و لوازم بهداشتی و شخصی و … از جمله وسایل و تجهیزاتی هستند که برای داشتن سفر و گردشی لذت بخش و عالی به آنها نیاز پیدا خواهیم کرد. تنها چیزی که باید در هنگام بستن مخصوص سفر و کمپینگ مورد توجه قرار گیرد، تهیه یک کوله سبک و قابل حمل، همراه با لوازم و وسایل مورد نیاز و کاربردی می باشد.

هرچه کوله سفر سبک تر باشد، حمل آن راحت تر و در نتیجه سفری دلپذیر و فوق العاده خواهیم داشت. فراهم کردن تجهیزات و امکانات کافی و مناسب، همان چیزی است که می تواند خیالی آسوده و راحت را در هنگام سفر برای ما به همراه داشته باشد. با تهیه یک چک لیست عالی و دقیق نگرانی های مربوط به فراموش کردن وسایل ضروری نیز از میان می رود. به عبارتی می توان گفت که با تهیه یک چک لیست کامل و جامع دیگر وسیله و ابزاری از قلم نمی افتد و هیچگاه آن را فراموش نخواهیم کرد. صرف دقت زیاد در انتخاب تمام موارد چک لیست وسایل کمپینگ را فراموش نکنید.

جهت خرید باربیکیو کمپینگ کلیک کنید

 

دکمه بازگشت به بالا