عمومیمطالب کسب و کار

چاپ دیجیتال، بالاترین تنوع چاپ، تحویل فوری با بهترین قیمت

چاپ دیجیتال چیست؟​

اگر شما هم میخواهید با یک تعریف مختصر و مفید با چاپ دیجیتال آنلاین آشنا شوید و جزییات و نکات آن را بدانید، میبایست به طور خلاصه بگوییم که این نوع تکثیر یک روش ساده و کاربردی برای تکثیر تصاویر بر روی کاغذ یا دیگر سطوح قابل تکثیر است حتی چاپ و رایت دی وی دی . این روش به نسبت روش های دیگر بسیار باکیفیت تر و با سرعت عمل بیشتر انجام میشود.

در عین حال نحوه این تبدیل و تکثیر تصاویر بسیار آسان تر و راحت تر است. در روش تکثیر به صورت، این دستگاه به صورت مستقیم به کامپیوتر متصل شده و متن و طرح مورد نظر را در نهایت تکثیر میکند. یکی از دستگاه های این تکثیر، پرینتر است.در واقع این تکثیر به تعبیر ساده تر همان پرینتر های موجود در خانه اما با کیفیت و قابلیت رنگی بیشتر میتوان در نظر گرفت.دارای 4 رنگ اصلی ارغوانی،زرد،آبی و سیاه که تصویر مورد نظر شما را تکثیر میکند.

براساس سطح چاپی ،چاپ دیجیتال رو به سه دسته تقسیم میکنند دسته اول : چاپ متوسط ( مثل چاپ دیجیتال کتاب،بروشور،کاتالوگ،اوراق اداری و…) ، دسته دوم : چاپ بزرگ (اندازه این چاپ از سایز ورق های A3 تا 150 سانتی متر رو در بر میگیره مثل چاپ استند،چاپ استیکر و…) و دسته سوم : چاپ عریض ( ابعاد این نوع چاپ از 150 سانتی متر شروع میشه و شامل چاپ بنر،چاپ فلکسی و… )میباشد. چاپ دیجیتال دریچه جدیدی به سمت چاپ فوری و آنلاین به شمار میرود که در لینک زیر چند نمونه چاپ دیجیتال رو برای شما قرار دادیم . در این چاپ شما میتونید با تعداد کم یا زیاد در مدت زمان کوتاه محصول خودتون و به چاپ برسونید.

قیمت چاپ دیجیتال

در چاپ کوثر ، قیمت چاپ دیجیتال رو بر اساس محصول چاپی که سفارش میدید سایز و تعداد مشخص میشه برای مثال قیمت چاپ بروشور به روش دیجیتال با قیمت چاپ کارت ویزیت متفاوت خواهد بود. برای به دست آوردن قیمت چاپ دیجیتال و خدمات چاپ دیجیتال میتونید با شماره های مجموعه کوثر پرینت تماس بگیرید و به طور کامل اطلاعات مورد نظر تون و از قیمت چاپ دیجیتال به دست بیارید.

چاپ دیجیتال فوری

در مجموعه کوثر پرینت به راحتی میتونید اقلام چاپی خودتون و در کمترین زمان ممکن به چاپ برسونید، در هر تعداد و اندازه ایی که نیاز داشته باشید.ما در این مجموعه چاپ دیجیتال فوری را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت چاپ دیجیتال انجام میدیم.

فرآیند چاپ دیجیتال آنلاین کاتالوگ

پلیت های چاپی در دستگاه تکثیر استفاده زیادی دارند. دستگاه های جوهرافشان و لیزری (به عنوان مهمترین دستگاه) تونر را بر روی انواع سطوح همچون کاغذ، کاغذ عکاسی، چوب، کانواس یا بوم، شیشه، فوم، سنگ و … تکثیر میکنند. در بیشتر فرآیندهای تکثیر کاتالوگ، جوهر یا تونر مانند شیوه های سنتی به داخل کاغذ نفوذ نمیکند، بلکه یک لایه نازک روی سطح چاپی قرار میگیرد و در برخی سیستم ها ، امکان تثبیت فایل تکثیر شده بر روی سطح چاپی از مواد پوششی که توسط فرآیندهای حرارتی یا تابش یووی انجام میشود، فراهم میشود.در این فرایند تکثیر برای چاپ تخته شاسی نیز استفاده میشود.

کاتالوگ چیست؟

شکل گیری کارخانه های تولیدکننده محصول ها متنوع و به وجود آمدن رقابت میان آنها، نیاز به تبلیغات و معرفی محصول ها را ضروری کرده است. کاتالوگ نوعی از تبلیغات در زمینه تولید، تجارت و خدمات محسوب میشود که میتواند در برقراری ارتباط مستقیم و نحوه انتقال مفاهیم و تبادل اطلاعات به مصرف کنندگان، نقش به سزایی را ایفا کند.

در کاتالوگ گیرنده پیام، ضمن دیدن مطلب هایی در رابطه با محصول میتواند تصاویر آن همراه شرح محصول را هم مشاهده کند. در واقع کاتالوگ ابزار مناسبی است تا مخاطبان بتوانند راغب به خواندن و دیدن تصاویر در جهت آشنایی بیشتر با محصول ها تولید شده در وقت و زمان کمتری باشند. ابتدا تولید کاتالوگ محدود به یک برگه پشت و رو میشد که بیشتر به تراکت شباهت داشت اما روی جلد آن مانند طراحی پوستر بود. در این دوران کاتالوگ ها به دلیل کاربرد گسترده، صفحه های بیشتری را هم در بر میگیرند. برای تکثیر کاتالوگ با تعداد بالا از چاپ افست هم استفاده میشه.

پرینتر، پر استفاده ترین دستگاه

تقریبا همه ما یکی از آن ها را در خانه داریم و از آن ها استفاده کرده ایم.از آن برای آن دسته تکثیر های محدود و در حجم بسیار کم استفاده میکنیم تا در زمان و هزینه صرفه جویی کنیم.این دستگاه های تکثیر مختلف دارای تکنولوژی های گوناگونی میباشند و در اندازه های مختلف برای کارایی و کاربردهای خاص تولید میشوند.در ادامه بیشتر با دستگاه چاپی آشنا خواهیم شد. مجموعه کوثر پرینت هم از جدیدترین تکنولوژی ها و دستگاه تکثیر بهره گرفته و کلیه خدمات چاپ دیجیتال به تکثیر را با بالاترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار میدهد.

مزایای چاپ دیجیتال کاتالوگ

مدت زمان آماده سازی سفارشات کوتاه است. به وسیله یک پایگاه اطلاعات (Data Base) در دستگاه تکثیر مورد نظر، میتوان در هر برگ تکثیر کاتالوگ، محتویات متنی و حتی تصویری متفاوت از برگ قبلی را تکثیر کرد.

کار با دستگاه تکثیر بسیار آسان است و به همین دلیل تکثیر کاتالوگ به سهولت انجام میشود.

چاپ دیجیتال بهتر است یا چاپ افست؟

اگر بحث مقایسه سنی بین چاپ دیجیتال و افست باشد نمیتونیم بگیم کدوم یک از این چاپگرها خوب و کدام یک بد است زیرا که در این مقایسه انگار داریم دو آدم در دو نسل متفاوت رو با هم مقایسه میکنیم و این کار درستی نیست همانطور که میدانید تولید یک دستگاه جدید به این منظور نیست که دستگاه قبلی از کار افتاده و منسوخ شده هست دستگاه افست،چاپگری است که باتجربه تر و قدیمی تر است اما دستگاه دیجیتال جوان تر و هنوز امکان آزمون و خطا دارد.همانطور که میدانید نمیتونیم به طور کلی بیان کنیم که فقط چاپ دیجیتال بهتر است یا افست زیرا که هرکدام از این چابگر ها ویژگی های خاص خودشون رو دارند. هر دستگاه جدیدی که تولید شده با توجه به نیازها و خواسته های نسل خودش برنامه ریزی شده است.

مزایای چاپ دیجیتال

– حذف مراحل قبل از چاپ از قبیل لیتوگرافی و فیلم و زینک و …

– قابلیت چاپ حداقل تیراژ حتی یک نسخه

– هزینه چاپ به تعداد نسخه ارتباط دارد

– امکان کالیبراسیون دستگاه در تیراژ پایین نیز وجود دارد

– قابلیت انتخاب سطوح چاپ مختلف

– امکان شخصی سازی کردن سفارش

– چاپ اطلاعات متغییر از قبیل متن یا تصویر ویا تعداد

– مدت آماده سازی کوتاه

– چاپ دیجیتال نیازمند استخدام اپراتور حرفه ای نیست

– هزینه تمام شده مرقوم به صرفه با توجه به سرعت کار و تیراژ کم

قابلیت اجرای اکثر مراحل بعد از چاپ در چاپ دیجیتال از قبیل سلفون و یووی و برش و صحافی و طلاکوب و ….

-چاپ دیجیتال برخلاف چاپ افست به چاپخانه بزرگ احتیاج ندارد

-این نوع از چاپ همچنین به  ماشین های چاپ عظیم نیازی ندارد

– تمام کارها در یک دفتر کار و با استفاده از دستگاه های چاپ لارج فرمت، لیزری و جوهر افشان صورت میگیرد

-در این روش میزان مواد باطله شامل کاغذ و مواد شیمیایی کمتر است چون نیازی به رسیدن به رنگ یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد

-روش دیجیتال در هر دور چاپ می‌تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی‌شود

-چاپ دیجیتال سیاه‌ و سفید هزینهٔ بالایی ندارد.

-روش دیجیتال باعث صرفه جویی در نیروی انسانی شده است.

-دقت دستگاه های چاپ دیجیتالی امکان خطای انسانی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

-این امکان وجود دارد که چاپ دیجیتال شبانه روزی انجام شود و دستگاهها و اپراتورها میتواندد بصورت شیفتی کار کنند.

-امکان چاپ دیجیتال هفت رنگ و چاپ دیجیتال هشت رنگ نیز با دستگاههای جدید وجود دارد.

دکمه بازگشت به بالا