علمی و پزشکیمطالب کسب و کار

عوارض تزریق فیلر چیست؟

تزریق فیلر چیست و از چه موادی ساخته شده است؟

ژل یا فیلر موادی از مولکول قندی است که از بافت پیوندی تولید شده است و در نقش اسیدی ظاهر شده است. ژل ها از هیالورونیک اسید بدست می آید که برای جوانسازی و زیباسازی چهره کمک کننده هستند. این بافت به راحتی در بافت بدن جایگزین می شود و عوارض حادی برای بدن ندارد. شایان ذکر است که بگوییم چون این مواد از بافت های بدن ساخته شده است در نتیجه  هیچ گونه آلرژی و حساسیتی برای بدن ایجاد نمی کند و عوارضی برای بدن به همراه ندارد. بهترین مزایای که تزریق فیلر ژوابکس برای بدن ایجاد می کند شامل:

  • هیچ گونه دوره نقاهت ندارد، در نتیجه متقاضی بعد از تزریق می تواند به راحتی به ادامه امور روزمره خود بپردازد.
  • نتایج آن بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است.
  • هیچ گونه عوارض و خطراتی را برای فرد ایجاد نمی کند.
  • به احیا و پر کردن منافذ خالی صورت می پردازد.

عوارض تزریق فیلر گونه چیست؟ کاندید مناسب تزریق

افراد بسیاری هستند که می‌خواهد صورت زیباتری داشته باشند و چین و چروک‌های صورت خود را از بین ببرند. این افراد بهتر است با فیلر بیشتر آشنا شوند؛ زیرا تزریق فیلر گونه برای افرادی که می‌خواهند عمل جوان سازی را انجام دهند بسیار کاربردی است. یکی از راه‌های دستیابی به صورت جوان‌تر و شاداب‌تر، است. ژل گونه عامل برجسته شدن گونه است و به صورت فرم بهتری می‌دهد. اما اگر فردی می‌خواهد را انجام دهد؛ بهتر است پیش از تصمیم گیری نهایی از گونه کاملا آگاه باشد و بداند که این نوع تزریق مناسب چه افرادی است.

پاسخ این سوال که تزریق ژل به گونه چه عوارضی دارد؟ بسیار مهم است زیرا در صورت ندانستن این عوارض ممکن است فرد پس از انجام تزریق پشیمان شود و یا با بروز فکر کند که عمل خوبی نداشته است. البته پزشکان متخصص در مراکز تخصصی جراحی پلاستیک پیش از انجام تزریق این موارد را با بیمار مطرح خواهند کرد. یکی از ورم کردن و باد کردن محل تزریق است. البته این ورم شدید نیست و در کمتر از سه روز از بین می‌رود.

از دیگر عوارض تزریق فیلر گونه می‌توان به کبودی در ناحیه تزریق اشاره کرد که کاملا طبیعی و رایج است و آن هم پس از گذشت دو الی سه روز از بین می‌رود. اگر هم بعد از چند ساعت هنوز در پوست خود احساس بی‌حسی می‌کردید جای نگرانی وجود ندارد. علت این موضوع این است که برخی از برندهای تولید ژل گونه، ژل‌های خود را حاوی مواد بی‌حس کننده تولید می‌کنند تا میزان درد را به حداقل برسانند. پس با کمی صبر و قرار دادن کمپرس آب یخ بر روی ناحیه به زودی حس پوست شما بعد از چند ساعت برمی‌گردد.

می‌توان ادعا کرد که و حتی قرمزی پوست بعد از انجام تزریق هم بعد از گذشت چند ساعت از بین می‌رود. بنابراین در صورت استفاده از یک برند خوب برای فیلر و تزریق در کلینیک تخصصی و زیر نظر یک پزشک متخصص جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

عوارض تزریق فیلر در صورت

باز هم تاکید می‌شود که بجز عوارض کوتاه مدت، تزریق ژل در صورت هیچ عارضه‌ای ندارد بخصوص اگر فرد را جدی بگیرد و آن‌ها را انجام دهد. مگر اینکه از مواد نامرغوب و بی‌کیفیت استفاده شود و یا در مراکز نامعتبر عمل تزریق انجام بگیرد که در این صورت تزریق ژل دارای عوارض و آسیب‌های جدی و طولانی مدت خواهد بود. همچنین برخی افراد اقدام به می‌کنند که ممکن است این کار غیر اصولی منجر به بروز عوارض شدیدی در فرد شود.

نواحی رایج تزریق فیلر

در اکثر نواحی صورت از جمله گونه، لب، چانه و بینی می‌توان ژل تزریق کرد و تمام این‌ها برای فرم دهی بهتر به نواحی مورد نظر است. مثلا برای از بین بردن قوز بینی می‌توان از تزریق فیلر استفاده کرد و یا برای حجم دهی لب‌ها هم می‌توان ژل تزریق کرد. یکی از نقاط بسیار پرکاربرد در تزریق فیلر به صورت، ناحیه گونه است. که خود این ناحیه به سه بخش کلی تقسیم بندی می‌شود. نواحی رایج تزریق فیلر برای گونه سه جا است: شقیقه، مالار زیگوماتیک و ناحیه زیر مالار. این نواحی بر اساس فرم صورت و گونه تقسیم بندی می‌شوند.

تزریق ژل به گونه چگونه است؟

در عمل ابتدا پزشک متخصص محل و میزان ژل را محاسبه می‌کند. سپس با انجام بی حسی موضعی محل را آماده تزریق می‌کنند. اما تزریق ژل به گونه چگونه است؟ به این صورت که بعد از تمیز کردن محل تزریق و آماده سازی فرد در نهایت ژل یا فیلر به وسیله سرنگ و سوزن مخصوص به زیر پوست تزریق می‌شود. بعد از انجام تزریق هم باید مراقبت ها بعد از تزریق فیلر گونه انجام شود.

ماندگاری تزریق ژل گونه

اگرچه عوامل مختلفی در میزان دخیل هستند اما با رعایت برخی شرایط می‌توان از آن مراقبت کرد و میزان مراجعه برای تزریق دوباره را کاهش داد. به صورت معمول و بر اساس پفته شرکت‌های سازنده، ماندگاری ژل تزریقی بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه است. میزان ماندگاری ژل هیالورونیک اسید، کاملا بستگی به نوع نگهداری و مراقبت و همچنین شرایط سنی و فیزیکی فرد دارد. از جمله بهترین برندهای ژل گونه، آلیاکسین سوئیسی است که در اروپا طرفداران فراوانی دارد. ژل‌های رستیلن امریکایی،

تئوسیال سوئیسی و استایلج فرانسوی هم از دیگر برندهای معروف هستند.

اما بجز جنس و نوع فیلر، محل تزریق آن هم در میزان ماندگاریش تاثیر دارد. همانطور که گفتیم در افراد مختلف واکنش بدن به ژل تزریقی متفاوت است، حالا این موضوع قابل اشاره است که واکنش نقاط مختلف بدن به ژل هم با یکدیگر متفاوت است. دلیل آن این است که میزان ضخامت پوست و چربی در نقاط مختلف فرق می‌کند و همچنین میزان آنزیم‌های بدن نیز در نقاط مختلف متفاوت است. بنابراین تحلیل رفتن فیلر و ماندگاری تزریق ژل در نقاط مختلف صورت با یکدیگر متفاوت خواهد بود. یکی دیگر از تفاوت‌های مهم در نقاط مختلف بدن میزان حرکت آن ناحیه است. ژل در ناحیه‌ای که حرکت زیادی دارد، مانند دور لب، به نسبت نقاطی که حرکت کمتری دارند، مانند بینی، ماندگاری کمتری خواهد داشت.

کاندید مناسب تزریق فیلر گونه

البته تمام افرادی که دارای سلامت جسمی هستند و به سن قانونی رسیده‌اند می‌توانند فیلر گونه تزریق کنند اما افراد بالای ۲۱ که می‌خواهند گونه‌های خود را فرم دهی کنند و یا گونه‌های برجسته‌ای داشته باشند کاندیدهای مناسب‌تری برای تزریق هستند. تزریق ژل گونه برای از بین بردن خط و خطوط صورت هم مناسب است. افرادی که سلامت کامل فیزیکی دارند و حساسیت پوستی خاصی هم ندارند بهترین گزینه برای انجام تزریق ژل هستند و می‌توانند از می‌توانند بهره‌مند شوند.

مقدار تزریق ژل گونه

ممکن است فردی بخواهد گونه‌های بسیار برجسته‌ای داشته باشد و در هر سه ناحیه گونه خود تزریق انجام دهد یا ممکن است فرد تنها با تزریق موضعی بخواهد چین و چروک صورتش را از بین ببرد. اما میزان تزریق ژل با محاسبات دقیق و توسط پزشک متخصص اندازه گیری و مشخص می‌شود. البته این محاسبات بنابر درخواست مراجعه کننده انجام می‌پذیرد و به اندازه‌ای که مراجعه کننده بخواهد؛ میزان مناسب تزریق می‌شود.

هزینه تزریق ژل گونه

هزینه تزریق ژل گونه و قیمت تزریق ژل گونه یک عدد ثابت نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این هزینه به میزان ژلی که فرد برای تزریق نیاز دارد و تعداد نواحی‌ای که باید تزریق انجام شود بستگی دارد. همچنین برخی از برندهای معروف فیلر وارداتی هستند و از کیفیت بالایی هم برخوردارند اما باید این موضوع را در نظر داشت که قیمت این ژل‌ها با توجه به نوسانات بازار ارز ممکن است بالا و پایین شود.

منبع:

youtube.com

medicalnewstoday.com

دکمه بازگشت به بالا