عمومیمطالب کسب و کار

مدارک مورد نیاز وقت سفارت هلند

انواع وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند به دو صورت فوری و عادی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وقت عادی سفارت هلند

اگر قصد دریافت را دارید دریافت وقت عادی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. در روش اخذ وقت عادی سفارت هلند متقاضی فرصت کافی برای جمع‌آوری مدارک خواهد داشت، همچنین هزینه دریافت وقت عادی سفارت نسبت به‌وقت فوری پایین‌تر است، بنابراین اگر قصد صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر را دارید دریافت وقت عادی سفارت هلند گزینه مناسب‌تری خواهد بود. باتوجه‌به شرایطی ممکن است وقت دهی کمی زمان‌بر باشد یا وقت دهی انجام نشود. مانند دوران کرونا که سفارت‌ها به‌طورکلی پذیرای هیچ متقاضی‌ای نبودند.

 وقت فوری سفارت هلند

اگر دارای دعوت‌نامه هستید و یا تا زمان آغاز شروع ترم تحصیلی‌تان فرصت زیادی نمانده و باید در تاریخ مشخصی در هلند حضور داشته باشید بهتر است وقت فوری سفارت هلند دریافت کنید. هزینه دریافت وقت فوری سفارت هلند نسبت به عادی بیشتر است، اما در عوض زمان را از دست نمی‌دهید.

شرایط دریافت ویزای هلند

پس از حضور در کارگزاری وی اف اس در روزی که برای شما تعیین شده و ارائه مدارک و پس از بررسی پرونده‌تان به شما اعلام می‌شود که آیا صلاحیت اخذ ویزای هلند را دارید یا خیر. برای دریافت ویزای هلند باید دارای شرایطی باشید که مهم‌ترین آنها عبارت‌اند از:

پرونده و مدارک شما باید به‌گونه‌ای باشد که افسر بررسی‌کننده پرونده مجاب شود شما صلاحیت لازم برای دریافت ویزا را دارید. عدم تمکن مالی و گردش مناسب ممکن است قبل درخواست ویزای شما را به خطر بیندازد زیرا برای افسر پرونده و دولت هلند مهم است که شما از عهده مخارج سفر خود برآیید.

مدارک موردنیاز وقت سفارت هلند

بسته به نوع ویزای درخواستی شما مدارک درخواست شده می‌تواند متفاوت باشد. اما مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ ویزای توریستی هلند موردنیاز است موارد زیر هستند که باید به‌صورت ترجمه شده باشند:

گرفتن وقت سفارت هلند

وقت سفارت هلند، در ایران از طریق کارگزاری VFSGlobal تعیین می‌شود. با ورود به سایت VFS کشور مبدا خود را ایران، و کشور مقصد خود را هلند انتخاب کنید. پس از تعیین مبدا و مقصد، شرایط تعیین وقت سفارت هلند برای شما باز می‌شود. یک آدرس ایمیل برای تعیین وقت سفارت وجود دارد که شما باید درخواست خود را با فرمت تعیین شده به این آدرس ارسال کنید. وقت سفارت هلند برای ۳ ماه بعد (۹۰ روز) برای شما تعیین می‌شود.

وقت فوری سفارت هلند

اگر با هدف تجارت و یا اهداف کاری قصد ورود به هلند را داشته باشید، وقت سفارت شما نهایتا برای ۱ هفته تا ۲ هفته بعدی در دسترس خواهد بود. سفر با اهداف کاری ملزم به ارائه دعوت‌نامه از سوی شرکت و یا موسسه دعوت‌کننده شما می‌باشد. اما در صورتی که دعوت نامه نداشته باشید، وقت سفارت شما برای ۳ ماه بعد در دسترس خواهد بود و نمی‌توانید زودتر از این تاریخ به دفتر VFS مراجعه کنید.

وقت سفارت هلند در تهران

وقت سفارت هلند در ایران، به عهده شرکت VFSGlobal می‌باشد. برای حضور در دفتر این شرکت، باید به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی (گلستان پنجم)، مجتمع هروی، طبقه چهارم، مرکز درخواست مراجعه کنید. این مرکز از یکشنبه تا پنجشنبه در ساعات ۸ تا ۱۷ فعال است. در این ساعات هم برای ارائه درخواست و هم برای دریافت پاسپورت می‌توانید مراجعه کنید.

هزینه وقت سفارت هلند

این هزینه فقط برای تعیین وقت سفارت می‌باشد و پرداخت هزینه های صندوق سفارت به عهده متقاضی می‌باشد. هزینه های داخل سفارت براساس نوع ویزای درخواستی متفاوت می‌باشد. به طور مثال، برای درخواست ویزای توریستی هلند، باید 80 یورو به سفارت این کشور بپردازید. در صورتی که خودتان بخواهید اقدام به گرفتن وقت سفارت هلند کنید، نیازی به پرداخت هزینه نیست.

مدارک مورد نیاز وقت سفارت هلند

برای درخواست ویزای هلند، این مدارک را باید همراه خود به دفتر وی اف اس ببرید. مدارک ویزای هلند باید به زبان انگلیسی و توسط دارالترجمه رسمی ترجمه شوند. مدارک ویزای هلند نیازی به گرفتن تائیدیه از سوی دادگستری و وزارت امورخارجه ندارند.

سوالات متداول وقت سفارت هلند

خیر، نیازی به ارسال جداگانه ایمیل نیست. برای هریک از اعضای خانواده، یک جدول جداگانه در یک ایمیل باز کنید و برای VFS ارسال کنید. در غیر اینصورت، کلیه اعضای خانواده نمی‌توانند همزمان به این دفتر مراجعه کنند.

وقت سفارت فوری هلند، فقط با ارائه دعوت نامه پزشکی و یا شغلی امکان پذیر است. که در این صورت، شما می‌توانید از یک هفته تا ۱ ماه بعد در سفارت حضور داشته باشید.

برای گرفتن وقت سفارت هلند فقط به اسکن و یا عکس واضح از پاسپورت نیاز است.

چه ایرادی در این قسمت از متن وجود دارد؟

خوشحال می‌شویم اگر در این مورد توضیح بیشتری دهید

دکمه بازگشت به بالا