اجتماعیمطالب کسب و کار

مزایا و معایب اقامت در امارات متحده عربی

اطلاعاتی درباره دبی و سایر شهرهای امارات

دبی شهر امارات است که در جنوب شرقی خلیج فارس قرار گرفته و می‌توان آن را یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجارت در خاورمیانه قلمداد کرد. اقتصاد این شهر به دلیل استخراج نفت و تجارت بین‌المللی بسیار مساعد است.

البته می‌توان گفت که با داشتن کار مناسب، می‌توان از پس هزینه‌های گران آن برآمد.

مهاجرت به امارات: از دیگر شهرهای‌ مهم دبی می‌توان به اشاره کرد. زندگی در ابوظبی نیز می‌تواند بسیار دلنشین و جذاب باشد. این شهر پس از دبی است. این شهر، جزیره‌ای است که شباهت بسیار زیادی به حرف T دارد. ابوظبی حدود 2/3 اقتصاد امارات را در دست گرفته و از این رو بعد از دبی شهر مهمی برای کشور امارات به حساب می‌آید.

و نیز از دیگر شهرهای مهم امارت هستند که اقتصاد آن‌ها روز به روز در حال بهبود است. امروزه این شهرها را می‌توان در لیست 100 شهر برتر در جهان قرار داد. با توجه به این که توریست‌ها و مهاجران زیادی به این شهرها برای زندگی در امارات مهاجرت می کنند، این دو شهر نیز به زودی جزو شهر‌های معروف و مهم جهان می‌شوند.

به طور کلی می‌توان گفت که دولت امارات با تغییر سیاست‌های خود توانسته تغییرات مهم و اساسی برای کشور به وجود آورد. این موضوع باعث شده تا امروزه کشور امارات جز در خاورمیانه باشد.

امارات کشوری با پرچمی قرمز، سبز، سفید، سیاه است که مساحتی معادل 83.600 کیلومتر دارد. واحد پول این کشور است. این کشور از تشکیل شده که عبارت‌اند از:

هر کدام از این امیرنشینان  استقلال بسیار بالایی دارند و در بین آن‌ها یک امیر به عنوان حاکم کشور فعالیت می‌کند. رئیس امارات و حاکم ابوظبی است.

در بین شهر‌های امارات، را می‌توان یکی از مهم‌ترین و ثروتمند‌ترین آن‌ها به شمار آورد.  واحد پول این شهر از کشور امارات تبعیت می‌کند و واحد آن درهم امارات است. این شهر مساحتی معادل 4.114 کیلومتر مربع دارد که  در آن مشاغل و کسب و کار‌های مهمی فعالیت می‌کنند. وجود امکانات بی‌نظیر این شهر، زندگی در دبی را بسیار دلنشین می‌‌کند.

شرایط زندگی در دبی برای ایرانیان چگونه است؟

برای آن که بخواهید به دبی مهاجرت کنید بهتر است که قبل از آن با تجربه زندگی افراد دیگر در دبی آشنا شوید. تحقیقات مختلفی در مورد میزان رضایت مردم در مورد شرایط زندگی در دبی انجام گرفته است. به طور کلی در این تحقیقات زندگی در دبی را بر اساس معیار‌های مختلفی نظیر آب و هوا، امنیت، مراقبت‌های بهداشتی و کیفیت زندگی سنجیده‌اند.

آب و هوا:

شهر دبی آب و هوای به نسبت گرمی دارد و در طول روز تحمل آن کمی سخت است. اما به دلیل سیستم‌های سرمایشی در محیط‌های کاری، می‌توان از گرمای آن چشم پوشی کرد.

امنیت:

زندگی در امارات امنیت بالایی دارد و از این رو شهر دبی نیز از این قاعده مستثنا نیست. در این شهر به هیچ عنوان نگران دزدی و جیب‌بری و… نخواهید بود. از این رو در این آمار، امنیت زندگی در دبی درصد بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است.

مراقبتهای بهداشتی:

در دبی با بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیادی روبه‌رو هستیم که در آن‌ها بهترین و مجهزترین دستگاه‌ها به کار رفته است. همچنین این شهر بهداشت بسیار بالایی دارد و به سختی می‌توان در آن زباله‌ای را پیدا کرد.

کیفیت زندگی:

دبی به عنوان یکی از لوکس‌ترین شهر های جهان دارای ساختما‌ن‌ها و برج‌های جذاب و زیبا است. در خانه‌های این آپارتمان‌ها بهترین لوازم و تجهزات ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته است. وجود هتل و رستوران‌های مجلل و بازار‌ها و مراکز تفریحی جذاب و مدرن از دیگر مواردی که شرایط زندگی در دبی را بسیار مناسب و مساعد کرده است.

در دبی هم می‌‌توان زندگی معمولی را گذراند و هم می‌توان با صرف هزینه‌های زیاد از امکانات تفریحی و رفاهی این شهر استفاده کرد؛ اما اگر با هزینه‌های مختلف شهر دبی آشنا شوید، می‌‌توانید با برنامه ریزی و صرف هزینه‌های مناسب و کم از امکانات مختلف آن لذت ببرید.

لازم به ذکر است که علاوه بر دبی سایر شهر‌های امارات نیز شرایط مناسبی برای زندگی دارند و باید گفت که به طور کلی انتخاب کشور امارات برای زندگی به دلیل بالا بودن امکانات و خدمات مختلف، انتخاب خوب و مناسبی است.

زندگی در امارات برای ایرانیان امنیت دارد؟

در دبی هیچگونه دزدی، جیب‌بری، کلاه‌برداری و… به چشم نمی‌خورد. دلیل این امر را می‌توان قوانین سخت حاکم بر این کشور دانست. به طور کلی دبی یکی از امن‌ترین شهرها در جهان است و افرادی که تجربه زندگی در دبی را دارند، همواره به امن بودن این شهر اشاره می‌کنند.

از این رو اگر می‌خواهید که در کشوری خارج از ایران زندگی کنید که امنیت بالایی داشته باشد و به راحتی در هر ساعت از شبانه‌روز در خیابان‌های آن قدم بزنید، امارات  و علی الخصوص شهر دبی می‌‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.به طور کلی کشور امارات برای زندگی کشور خوب و مناسبی است و در آن با رعایت کردن برخی از موارد جزیی می‌‌توانید زندگی آرام و خوشی را برای خود رقم بزنید.

فرهنگ و مذهب مردم، زندگی در دبی را برای ایرانیان آسان کرده است

دبی از لحاظ فرهنگ و مذهب، یکی از شهرهای مسلمان بوده که زبان اصل آن نیز عربی است. از این رو قوانینی که در شهر وجود دارد بر اساس دین اسلام تصویب شده‌اند. به همین دلیل ایرانیان به راحتی می‌توانند با زندگی در دبی خوی بگیرند.

اما تقریبا در تمام کوچه‌ها و خیابان‌های این شهر مسجد وجود دارد و مسجد جمیراه یکی از زیباترین مسجده‌های این شهر است. با توجه به این توضیحات باید گفت که فرهنگ و مذهب دبی ترکیبی از فرهنگ اروپایی و فرهنگ مسلمانان است. به عنوان مثال در ماه رمضان رستوران‌ها و کافه‌ها به روی مردم باز بوده اما خوردن و آشامیدن در مکان‌های عمومی در این شهر جرم محسوب می‌شود.

علاوه بر دبی، سایر شهرهای این کشور نیز از نظر دین و فرهنگ نزدیک به ایران هستند و از این رو زندگی در امارات نمی‌تواند سخت‌های زیادی را برای ایرانیان داشته باشد.

 آیا میتوان در دبی به شغل و درآمد دلخواه خود رسید؟

از دیگر مسائل مهم که باید درباره دبی و زندگی در آن توجه کنید کار و راهی برای کسب درآمد است. به طور کلی شهرهای اماراتی به دلیل جمعیت کم همواره برای تامین منابع انسانی خود در مشاغل مختلف، مهاجران زیادی را استخدام می‌کنند. این موضوع یکی از اصلی‌ترین دلایل مهاجرت ایرانیان به این شهر است. با و زندگی کردن در این شهر می‌‌توان درآمد بسیار بیشتری از ایران به دست آورد و همچنین می‌توانید زندگی لوکس و زیبایی را برای خود رقم بزنید. برای یافتن کار در امارات روش‌های بسیاری وجود دارد اما بهتر است قبل از هرچیز نگاهی به لیست سایت‌های کاریابی در مقاله بیندازید.

البته تنها راه رسیدن به درآمد در امارات مهاجرت کاری نیست، بلکه هم یک روش برای رسیده با درآمد است. توصیه می‌شود که قبل از زندگی در امارات در زمینه‌ای به مهارت لازم و کافی برسید تا از طریق آن بتوانید درآمد قابل توجهی را به دست آورید.همچنین میزان تسلط شما به زبان انگلیسی نیاز بسیار حائز اهمیت است. موارد زیر از جمله رشته‌هایی است که می‌توان از طریق آن‌ها به درآمد بالایی رسید.

علاوه بر موارد فوق می‌توان گفت که رشته‌های پزشکی نیز در این شهر محبوبیت بسیار زیادی دارند. از این رو اگر شما نیز دارای مدرک پزشکی معتبر هستید و قصد مهاجرت به دبی یا امارات را دارید، به هیچ‌عنوان مطلب را از دست ندهید.

افرادی که برای کار به شهر دبی سفر می‌کنند باید برای تمدید خود هر سه ماه یکبار اقدام کنند. اما اگر از طرف کارفرما به شما پیشنهاد کار شود، کارفرما موظف است که اقامت شما را تمدید کند. البته اگر سرمایه کافی داشته باشید می توانید به عنوان سرمایه گذار به دبی بروید و روشهای را امتحان کنید.

با توجه به این توضیحات باید گفت که کشور امارات برای زندگی، کار و تحصیل بسیار مناسب و به نوعی با زندگی در امارات می‌‌توان به خواسته‌ها و آرزو‌های خود رسید.

کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

آیا میتوان از پس هزینههای زندگی در دبی برآمد؟

یکی از مهم‌ترین مسائلی که درباره دبی و زندگی در آن باید بدانید قیمت و هزینه‌های این شهر بزرگ است. به طور کلی می‌توان گفت که دبی شهر گران قیمتی است. به دلیل اینکه بیشتر محصولات آن از کشور‌های دیگر وارد می‌شوند قیمت بسیار بالایی دارند. اما این موضوع جای نگرانی ندارد چرا که باید گفت که کسب درآمد‌های بالای در این شهر بسیار راحت است و با داشتن مهارت در شغلی به راحتی می‌توانید در این شهر به درآمد بالایی برسید.

لازم به ذکر است که برای اجاره یک آپارتمان لوکس و مجلل در دبی باید حدود در ماه هزینه کنید. اما به دلیل وجود ساختمان‌های متعدد و زیاد می‌توانید با میزان درآمد خود منزل خوب و مناسبی را اجاره کنید. از دیگر ویژگی‌های زندگی در دبی می‌توان به در آن اشاره کرد.

البته به طور کلی با زندگی در امارات نگران پرداخت مالیت نخواهید بود چرا که یا شهر‌های این کشور مالیاتی از مردم دریافت نمی‌کنند و یا میزان آن بسیار کم و ناچیز است.

اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در این کشور را می‌توانید در مطلب مطالعه کنید.

 آشنایی با مزایا و معایب زندگی در دبی

زندگی در دبی و یا به طور کلی‌تر زندگی در امارات مزایای زیادی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

با وجود مزیت‌های فروان، زندگی در این شهر معایبی را نیز به دنبال دارد که در ادامه قصد داریم تا معایب زندگی در دبی را بیان کنیم.

سخن پایانی

دبی شهر مناسبی برای مهاجرت است که در آن بهترین و باکیفیت‌ترین امکانات وجود دارد. با مهاجرت به این شهر می‌توان زندگی راحت و باآرامشی را تجربه کرد. این شهر یکی از شهرهای لوکس و گران در جهان است. از این رو بسیاری از امکانات رفاهی و تفریحی که در این شهر وجود دارد را در معدود شهری در جهان می‌توانید مشاهده کنید. از این رو اگر قصد مهاجرت و زندگی در دبی را دارید، این تصمیم را سریعا عملی کرده و زندگی مدرن و متمایزی را آغاز کنید.

سوالات متداول:

دلایل بسیاری می‌تواند دبی را به شهری ایدئال برای مهاجرت تبدیل کند. کیفیت مطلوب خدمات شهروندی، اقتصاد قدرتمند، نیاز به نیروی کار متخصص، درآمد سرانه بالا و توسعه‌یافتگی از جمله این موارد است.

امارات و دبی به دلیل نیاز به نیروی کار و متخصص، روش‌های متنوعی برای جذب مهاجرین طراحی کرده‌اند. از جمله این روش‌ها می‌توانیم به مهاجرت از طریق کار و مهاجرت پزشکان اشاره کنیم.

بسیاری از مؤسسات برای تبلیغات و جذب مشتری، به‌دروغ می‌گویند هزینه‌های زندگی در دبی کم است. درحالی‌که این‌طور نیست. هزینه‌های زندگی در دبی بالاست. بااین‌حال چرا دبی جای خوبی برای زندگی است؟ چون درآمدهای شما نیز در این شهر امارات، از خیلی از نقاط مهاجرپذیر دیگر بالاتر است. درآمد بالا، علاوه بر پوشش هزینه‌ها، به شما اجازه پس‌انداز و سرمایه‌گذاری مناسب نیز می‌دهد.

بله! به دلایل بسیار. علاوه بر دلایلی که بالاتر خواندید، فاصله زمانی و مسافتی کم نسبت به ایران، آب‌وهوای تقریباً مشابه با ایران و فرهنگ نزدیک مردم این کشور به مردم ما، توانسته دبی را به مقصدی مطلوب و ایدئال برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کند. شمار بالای متقاضیان و افراد مهاجرت کرده به این شهر زیبای حاشیه خلیج فارس، گواه این واقعیت است.

دکمه بازگشت به بالا