علمی و پزشکی

عکس | پستاندار جدیدی که در بریتانیا پیدا شد؛ کشف قرن!

یک حشره‌خوار بزرگ با دندان‌های سفید به اولین گونه پستاندار جدیدی تبدیل شد که در یک قرن اخیر در بریتانیا کشف شد، پس از انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی که منجر به کشف آن شد.

تصویری که در فیس بوک از شکار یک حیوان توسط گربه منتشر شده است، منجر به شناسایی اولین پستاندار غیر بومی بریتانیایی شده است که از دهه 1920 در بریتانیا زندگی می کند. یک حشره خوار بزرگ با دندان سفید قبلاً هرگز در سرزمین اصلی بریتانیا یافت نشده بود.

با این حال، بوم شناسان نگران هستند که این حیوان جمعیت کوته های بریتانیایی را از بین ببرد. مشابه آنچه در ایرلند اتفاق افتاد، جایی که حشرات برای اولین بار در سال 2007 ظاهر شدند.

ملیسا یانگ، یک مدیر بازاریابی دیجیتال در ساندرلند، تصاویری از گربه حشره خوار جدیدی که در گاراژ پیدا شده بود منتشر کرد که منجر به کشف آن توسط یان باند بوم شناس شد.

آزمایش‌های انجام‌شده توسط متخصصان انجمن پستان‌شناسی بریتانیا تأیید کرد که این یک حشره‌خوار بزرگ با دندان‌های سفید است که در غرب اروپا، گرنزی، آلدرنی و اهرام و همچنین بخش کوچکی از شمال آفریقا یافت می‌شود.

عکس یک پستاندار جدید در بریتانیا پیدا شد.  کشف قرن!

ملیسا یانگ گفت از اینکه حیات وحش بسیار نزدیک به خانه او می تواند منجر به این کشف جدید شود شگفت زده شده است.

یانگ توضیح داد: “من همیشه گربه هایم را در داخل خانه نگه می دارم تا تاثیر آنها بر حیات وحش را به حداقل برسانم، بنابراین وقتی آنها شروع به شکار منظم حشرات خوار کردند، واقعاً شگفت زده شدم.” خانم یانگ گفت خوشبختانه اکثر آنها موفق شدند بدون آسیب بگریزند، اما با مطالعه افرادی که به این کشف ارزشمند دست نیافتند.

حیات وحش در نزدیکی محل زندگی شما شگفت انگیز است و من از ایان به خاطر مشاهدات و راهنمایی هایش سپاسگزارم که ما را قادر ساخت تا نگاه دقیق تری به چیزی داشته باشیم که اکثر مردم نادیده می گیرند.

یان باند بوم شناس می گوید که او به سمت حشره خوار دندان سفید جذب شده است زیرا دمی متمایز دارد که شبیه شخصیت یک برنامه تلویزیونی کودکان است.

پس از تماس با آقای باند، نگهداری شده توسط خانم یانگ کالای مشکوک را برای آزمایش بیشتر در فریزر خود قرار داد. آزمایش DNA تایید کرد که این یک حشره خوار بزرگ با دندان سفید است.

آلن مک‌دویت گفت جای تعجب نیست که حشره‌خوار بزرگ دندان‌های سفید پس از بیش از یک دهه قبل در ایرلند به سرزمین اصلی بریتانیا رسیده است.

آقای مک‌دویت گفت: «این یک پیشرفت نگران‌کننده است زیرا این حشره‌خوار مهاجم به وضوح با ناپدید شدن محلی کوته‌های بومی در ایرلند مرتبط است.

مشخص شده است که این پستاندار با سایر گونه های حشره خوار در جزایر دیگر رقابت می کند، بنابراین پراکندگی و اثرات بالقوه آن بر سایر گونه ها باید به سرعت ارزیابی شود.

5858

دکمه بازگشت به بالا