علمی و پزشکی

افزایش آمار متولدین اُتیسم / درخواست از رییس جمهور آتی

انجمن اوتیسم ایران نامه ای را منتشر کرده است که خواسته های انجمن اوتیسم برای رئیس جمهور بعدی را توضیح می دهد.

به گزارش نازک نارنجی ، در نامه ای از انجمن اوتیسم ایران به رئیس جمهور بعدی آمده است: “این روزها ، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ، در مورد حقوق معلولان صحبت می شود. غالباً وقتی از معلولین صحبت می کنیم ، معلولیت بدن می آید به ذهن خطور می کند ، اما گروههای زیادی وجود دارند که معلولیت آنها با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست ، دارای نیازهای ویژه و شرایط ویژه ای برای زندگی اجتماعی هستند ، نیازهایی که اغلب نادیده گرفته می شوند ، زمان تلف می شود و به تأخیر می افتد. ما در مورد جامعه اوتیسم در ایران صحبت کردیم.

جامعه اوتیسم در ایران اکنون در حساس ترین دوره قرار دارد. تعداد اوتیسم هنگام تولد در حال افزایش است و به دلیل عدم دانش جامعه ، تشخیص و مداخله به موقع اتفاق نیفتاده است ، یا به دلیل هزینه بالای توانبخشی ، خانواده شرایط و زمان طلایی مناسب برای تشخیص و مداخله را فراهم نکرده اند. خیلی دیر است طبق آمار رسمی ایران ، این یک جامعه کوچک نیست ، از هر 150 کودک یک کودک با اوتیسم متولد می شود.

آقای رئیس جمهور ، آنها اوتیسم را به رسمیت نمی شناسند ، با تبلیغات کم و مشارکت اجتماعی ، نمی توانند انتظار افزایش آگاهی عمومی را داشته باشند. در هشت سال گذشته ، با تلاش سازمان های غیردولتی و پیگیری این سه قدم ، گام های مثبتی برداشته شده است ، اما درد جامعه اوتیسم نیاز به درمان مداوم و منسجم دارد.

خانواده باید با مراکز توانبخشی منظم آموزش ببینند تا مداخله در یک روش صحیح و خانواده محور ادامه یابد ، به طوری که ظرفیت آموزشی کمتر از پنج سال دو برابر شود و کودک مهارتهای اساسی برای کمک به خود و هزینه های خود را کسب کند. زندگی بزرگسالان

کودک مبتلا به اوتیسم باید وارد جامعه شود و از یک فضای آموزشی مناسب برخوردار شود. برکناری کودک در مرحله ارزیابی رایج ترین آزار و اذیت کودکان دبستانی است.

اما امروز ، جامعه بزرگ اوتیسم ایران با مهمترین چالش روبرو شده است ، یعنی ورود کودکان به بلوغ و بزرگسالی. وضعیت مریضی که خانواده را درگیر خود کرده است. کمبود مدارس شبانه روزی برای اختلالات طیف اوتیسم ، کمبود مراکز مراقبت موقت ، کمبود معلم ماهر برای مراقبت و نگهداری ، کمبود مراکز آموزشی ، عدم مراقبت و سیستم پشتیبانی از پایداری و سایر معلولیت ها که به شدت بر وضعیت روحی و جسمی افراد تأثیر می گذارد. خانواده. حالا که از خانواده جدا شده است.

از طرف دیگر ، وضعیت بحرانی معیشتی خانواده و عدم اجرای هزینه های توان بخشی و درمان از طریق بیمه پایه ، جامعه اوتیسم در ایران با ویرانی عمیق و شدیدی روبرو است.

درخواست و درخواست انجمن اوتیسم ایران در معظم له یک تحقیق جامع و کامل ، با برنامه ریزی کد و بررسی کلیه دستورالعملهای بین بخشی برای همسو سازی سیستم ارائه خدمات توان بخشی با روشی برای رسیدگی به رنگ اختلال اوتیسم است.

“انجمن اوتیسم ایران ، متشکل از سازمان های غیر دولتی ، درمانگران ، مربیان و خانواده ها در سراسر کشور ، برای همکاری در سطوح مختلف در تدوین سیاست ها ، اجرای و اصلاح برنامه های پیشنهادی اعلام آمادگی کرده است.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا