بین الملل

نخست‌وزیر کره جنوبی: باید دارایی‌های بلوکه شده ایران را سریعا بازگردانیم

یونهاپ روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: چانگ سای کیون سفر خود به تهران را بازگو کرد ، جایی که با مقامات ایرانی در مورد تنش در مورد مسدود کردن بودجه ایران در سئول به دلیل تحریم های ایالات متحده گفتگو می کند.

چانگ روز دوشنبه به خبرنگاران با او گفت: “من قبلاً به شما گفته ام كه ​​این پول پول ایرانی است و باید به صاحب آن برگردانده شود.” بهتر است راهی پیدا کنید و بلافاصله آن را پس بگیرید.

وی افزود که انجام این کار به نفع کره جنوبی است و باید تلاش شود تا “محدودیت های مختلف” که از آزادی پول جلوگیری می کند ، غلبه کند.

نخست وزیر کره جنوبی یادآوری کرد که مقامات ایرانی با وی دیدار کرده و از وضعیت موجود ابراز ناامیدی کرده و خواستار راه حلی سریع هستند.

چانگ اولین نخست وزیر کره جنوبی بود که پس از 44 سال به ایران سفر کرد.

وی همچنین روز گذشته در یک کنفرانس خبری مشترک با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران گفت که کره جنوبی آماده است تا از برجام در ادامه گفتگوها حمایت کند.

چانگ به خبرنگاراني كه در اين سفر او را همراهي مي كردند ، گفت: “كره جنوبي بايد از طريق تبادل نظر با آمريكا ، آلمان و ساير طرفها در شوراي امنيت سازمان ملل در تصميم گيري براي توافق نامه اصلي شركت كند.”

وی روز گذشته نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی با جهانگیری گفت که کره جنوبی “باید همکاری با کشورهای مربوطه ، از جمله ایران را افزایش دهد” تا مسئله وجوه بلوکه شده را حل کند.

چانگ قرار است پس از سه روز اقامت روز سه شنبه به سئول بازگردد.

311311

دکمه بازگشت به بالا