اقتصادی

پیگیری ایران و اندونزی برای برقراری پرواز مستقیم

معاونان گردشگری ایران و اندونزی با نهایی کردن مفاد تفاهم‌نامه همکاری گردشگری میان دو کشور، قرار شد برای راه‌اندازی پروازهای مستقیم میان تهران و جاکارتا تلاش کنند.

به گزارش نازک نارنجی، علی‌اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری ـ در جریان سفر تبلیغاتی هیأت گردشگری ایران به تعدادی از کشورهای آسیای جنوب شرقی، با «نی آیو مارتینی» ـ معاون وزیر گردشگری و اقتصاد خلاق اندونزی ـ با هدف توسعه روابط گردشگری دو کشور دیدار کرد.

در این دیدار، معاونان گردشگری دو کشور با نهایی کردن مفاد تفاهم‌نامه همکاری گردشگری میان ایران و اندونزی، پس از دستیابی به اشتراکات موضوعی، مسیر توافق مورد نظر را برای امضاء وزرای گردشگری دو کشور تسهیل کردند.

در این دیدار، برگزاری تورها و رویدادهای مشترک نیز در دستور کار طرفین قرار گرفت و موضوع تلاش برای راه‌اندازی پروازهای مستقیم میان تهران و جاکارتا به عنوان موضوع مجزا بررسی شد تا از طریق سفارتخانه ایران در اندونزی پیگیری شود.

بنابر گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری، تقاضای معاون وزیر گردشگری و اقتصاد خلاق اندونزی نسبت به گسترش همکاری‌ها در زمینه تعاملات صنایع‌ دستی و ارتباطات موزه‌ای نیز مطرح شد که با همکاری بخش‌های تخصصی مربوطه در وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جمهوری اسلامی ایران مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

هیأت گردشگری ایران به دنبال لغو یکطرفه روادید با ۲۸ کشور، با هدف انجام اقدام مکمل، از جمله برگزاری رویداد معرفی ظرفیت‌های گردشگری جمهوری اسلامی ایران (Road show) به جنوب شرق آسیا و کشورهای ویتنام، مالزی و اندونزی سفر کرده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا