استان ها

رئیس جمهور چهاردهم ادامه دهنده راه شهیدان رئیسی، رجایی و باهنر باشد

نازک نارنجی/تهران امام جمعه شهرستان پردیس گفت: مردم انتطار دارند دولت چهاردهم ادامه‌دهنده راه شهید خدمت رئیسی عزیز و شهیدان رجایی و باهنر باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس در بخشی از خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته که در مسجد الغدیر شهر پردیس برگزار شد، با اشاره به فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، اظهار داشت: هنگامی‌که مرحوم سیداحمد رشتی نزد امام زمان (علیه السلام) مشرف شدند، حضرت (علیه السلام) به ایشان فرمودند: «به شیعیان ما بگویید چرا عاشورا را نمی‌خوانند؟» و سه مرتبه به حالت تأکید فرمودند: عاشورا، عاشورا، عاشورا. 

وی با اشاره به بیان کلمه رزق برای چهار مورد در زیارت عاشورا اشاره کرده و رزق برائت از دشمنان حاکمیت اهل‌بیت(علیهم السلام)، رزق برگرداندن حق الهی اهل‌بیت(علیهم السلام) به ایشان: که به آن انتقام و خونخواهی می‌گویند، رزق انتقام را ما با قید «مَعَ إِمَامٍ مَنْصُورٍ» و «مَعَ إِمَامٍ هُدًی» می‌خواهیم که این خودش قید مکرر است، رزق حیات پس از مرگ با حسین(علیه السلام) را آن چهار مورد خواند.

امام جمعه شهرستان پردیس امر به معروف و نهی از منکر را راه پیامبران و روش صالحان و واجب بزرگی که به وسیله آن، واجبات به‌پا داشته می‌شود معرفی کرده و افزود: این را بدانیم که باید مثل انبیاء و صالحان امر به معروف و نهی از منکر کنیم.

حجت الاسلام حسینی عهد رئیس جمهور منتخب با خدا و مردم را از وظایف دولت چهاردهم برشمرده و گفت: برنامه هفتم ترجمان سیاست‌های کلی رهبر حکیم انقلاب اسلامی است و توسط مجلس انقلابی و دولت شهید رئیسی تهیه و آماده شده و باید اجرا شود.

امام جمعه شهرستان پردیس ادامه داد: بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری نباید کسانی به‌عنوان مشاور و وزیر و دستیار انتخاب شوند که «ذرّه‌ای» با انقلاب و امام و نظام، زاویه دارند.

وی اضافه کرد: مردم انتطار دارند دولت چهاردهم ادامه‌دهنده راه شهید خدمت رئیسی عزیز و شهیدان رجایی و باهنر باشد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: یکی از راهبردهای خنثی‌سازی تحریم، جلوگیری از زمینه‌های تشدید تحریم است که باید بیش از پیش مورد توجه دولت چهاردهم قرار گیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا