بین الملل

لاپید: کابینه نتانیاهو «دیوانه» و «مشکل‌ساز» است/ اسرائیل در بحران‌های گوناگون غرق شده‌است

به گزارش نازک نارنجی؛ «یائیر لاپید» رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در این باره اظهار داشت: اسرائیل علاوه بر جنگ با بحران‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کند.

لاپید بار دیگر به انتقاد از کابینه رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: ما باید انتخابات برگزار و کابینه فعلی را نیز سرنگون کنیم. اسرائیل در بحران قرار دارد و تنها راه حل آن برگزاری انتخابات بوده و اعتصاب یکی از ابزارهای تحقق این امر است.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری المیادین، وی در ادامه با پرده برداشتن از دروغ‌پردازی‌های نتانیاهو و اطرافیانش برای مقصر جلوه دادن جنبش حماس در مسیر دستیابی به توافق آتش‌بس و تبادل اسیران، تصریح کرد: کابینه نتانیاهو با توافق مخالف کرد و اکنون جنگ را بدون بازگرداندن افراد ربوده شده (اسرای صهیونیست در نوار غزه) متوقف خواهد کرد.

لاپید همچنین تاکید کرد: کابینه نتانیاهو دیوانه و مشکل ساز بوده و اعتراضات تنها راه نجات اسرائیل است.

رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی شنبه هفته جاری در سخنانی از مذاکرات با طرف‌های مختلف به منظور سرنگون کردن کابینه این رژیم خبر داده بود.

پس از عملیات «طوفان الاقصی» در ۱۵ مهرماه سال گذشته، سیستم امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی به هم ریخته است و به عقیده بسیاری از کارشناسان، این رژیم دیگر نخواهد توانست وضعیت گذشته را بازیابد.

تشدید اختلافات داخلی میان سران رژیم صهیونیستی درباره مقصران شکست از مقاومت فلسطین و حزب‌الله نیز بر دامنه تنش‌ها در سرزمین‌های اشغالی افزوده است و اغلب صهیونیست‌ها، نتانیاهو را مقصر این شکست می‌دانند و خواستار سرنگونی وی هستند.

310310

دکمه بازگشت به بالا