مقایسه بیت کوین و سولانا

در این مطلب میخواهیم به بررسی و تحیلیل دو ارز محبوب بازار یعنی سولانا و بیت کوین بپردازیم پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) پرجم دار های دیجیتال می باشد که در رتبه اول بازار قرار داد. بیت کوین در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاماتو راه  اندازی شد.

بیت کوین سهمی 44 درصدی از کل بازار داشته و حجم معاملات روزانه آن 27 میلیارد دلار در روز می باشد.

اما در مقابل با نماد اختصاری  SOL قرار دارد که در رتبه نهم بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. این ارز سهمی 1 درصدی از کل بازار داشته و حجم معاملات روزانه آن 1 میلیون دلار در روز می باشد. بهترین قیمت ارز دیجیتال سولانا مربوط به تاریخ 16 آبان 1400 میباشد که این ارز سقف قیمتی 159 دلار را لمس کرد. در حال حاضر بیشترین مبادلات سولانا در صرافی بایننس صورت میگیرد.

بیت کوین (BTC) چیست ؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال می باشد که با هدف ایحاد پرداخت و انتقال پول غیرمتمرکز و دور از نظارت نهاد و دولت ها توسط شخص یا تیم ساتوشی در سال 2008 راه اندازی شد. در واقع بیت کوین میخواهد شخص ثالث را در پرداخت ها حذف کند و یک شبکه همتا به همتا ایجاد نماید.

در حالی که از آخرین بیانه و آپدیت این سیستم چندین سال میگذرد، این سیستم اینقدر منظم و مرتب نوشته شده است که هنوز سیستم های جدید و نوین نتوانسته اند جایگزینی محکم برای این شبکه باشند.

بر خلاف ارز های فیات، بیت کوین بر اساس یک سیستم دفتر کل به نام بلاکچین راه اندازی شده است و تراکنش های آن توسط ماینر ها تایید میشود و کارمزد شبکه به ماینر ها تعلق میگیرد.

هر 4 سال یک بار هاوینگ بیت کوین رخ می دهد و پاداش ماینر ها نصف می شود. هاوینگ بعدی در سال 2024 رخ خواهد داد. هربار که هاوینگ بیت کوین رخ داده است پاداش ماینر ها نصف شده و روند بیت کوین صعودی تر میشود.

چند میلیون بیت کوین وجو دارد ؟

در در حال حاضر 21 میلیون بیت کوین در دنیا قرار دارد که 1 میلیون آن در اختیار تیم ساتوشی می باشد.

چه تعداد بیت کوین برای استخراج وجود دارد ؟

2 میلیون بیت کوین برای استخراج وجود داشته اما شما برای معامله میتوانید همیشه از طریق صرافی ها اقدام به خرید بیت کوین نمایید.

در حال حاضر میتوانید در صرافی بدون احراز هوییت در تمام ساعات شبانه روز اقدام به خرید بیت کوین نمائید.

چند میلیون بیت کوین در شبکه گم شده است؟

دقیق نمیتوانیم این سوال را پاسخ دهیم اما حدودا 3 4 میلیون در شبکه وجود دارد که آدرس های آنها سال هاست تکانی نخورده است و میتوانیم حدس بزنیم صاحب های آنها کلید خصوصی خود را فراموش کرده اند.

آخرین بیت کوین چه زمانی استخراج میشود؟

احتمال میرود آخرین هاوینگ بیت کوین در سال 2140 صورت گیرد.

سولانا SOL چیست ؟

سولانا یک پروژه فوق العاده پرسرعت و متن باز که یک بلاکچین جدید و نوآورانه می ارائه میدهد. سولانا توسط یاکوونکو مدیر سابق کوالکام در سال 2017 با هدف یک بلاکچین توانمند و در حین حال کم هزینه راه اندازی شد. سولانا یک مدل نوآورانه برای اثبات تاریخ را ارائه میکند که با سرعت بالا با اثبات سهام ترکیب میشود.

معماری و شبکه نسل جدید و سوم سولانا برای ایجاد یک شبکه هوشمند و پرسرعت می باشد که برای قرارداد و پلتفرم های دیفای و ان اف تی (NFT) پایه گذاری شده است.

سولانا در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته و در سال 1400 به قیمت 259 دلار هم رسید.

آیا سولانا قابل استخراج می باشد ؟

خیر ارز سولانا قابل استخراج نبوده ولی میتوانید از صرافی ها اقدام به خرید آن نمائید.

شما در صرافی ارز دیجیتال پی ام ایکس چنج میتوانید با کارت شتاب خود در کمتر از 1 دقیقه اقدام به خرید سولانا نمایید.

در حال حاضر قیمت سولانا چند است؟

قیمت سولانا متغیر است که می توانید از طریق کلیک بر آن، قیمت لحظه ای را مشاهده کنید.

سولانا چند سکه در گردش دارد؟

طبق گفته بنیاد سولانا، در مجموع 489 میلیون توکن SOL در گردش منتشر خواهد شد که قبلا 260 میلیون از این تعداد، وارد بازار شده است.

جمع بندی نهایی

در کل سولانا را هیچگاه نمیتوانید با بیت کوین کوین مقایسه کنید چون دو ارز با دو هدف تقریبا متفاوت می باشد اما آینده و چشم انداز خوبی برای سولانا میتوانیم ببینیم زیرا برعکس بیت کوین این ارز تازه اول راه می باشد و اهداف قیمتی خیلی خوبی خواهد داشت .

سولانا مجموعه ایی می باشد که تیم قوی، وایت پیپر خوب و رویداد های درخشانی دارد و قطعا بیشتر از این ارز در آِینده میشنویم.

دکمه بازگشت به بالا