فرهنگ و هنر

اجرای سامانه «رمزینه پاسخ سریع» برای ابنیه تاریخی و ثبت ملی تهران

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران از اجرایی شدن سامانه “رمزینه پاسخ سریع (QR-Code) برای ابنیه تاریخی و ثبت ملی شهر تهران خبر داد.

به گزارش نازک نارنجی، حمیدرضا حاجوی در توضیح بیشتر گفت: پروژه طراحی و ایجاد سامانه برای معرفی ابنیه و میراث فرهنگی بر اساس بند سوم ماده ۴۶ برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران و ابلاغ مصوبه شورای اسلامی شهر تهران درخصوص «الزام شهرداری تهران به تهیه رمزینه پاسخ سریع جهت معرفی ابنیه تاریخی و میراث فرهنگی ملموس و غیر منقول شهر تهران» QR-Code، برای اولین بار در پایتخت اجرایی شد.

وی ادامه داد: این پروژه با راهبری مدیریت بافت و بناهای تاریخی شهر تهران، به دنبال ظرفیت سازی فرهنگی در راستای حفاظت از میراث، هویت ملی و توسعه گردشگری شهری با هدف افزایش آگاهی شهروندان و گردشگران و ایجاد زیرساخت‌های مناسب گردشگری مجازی در بافت تاریخی شهر با استفاده از ابزار تبلیغات، اطلاع رسانی و معرفی بناها آغاز شده است.

بر اساس گزارش سایت شهر، مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران افزود: شهروندان و گردشگران با خوانش کدهای نصب شده QR-Code روی ۳۴۲ بنای تاریخی ثبت ملی میراث فرهنگی از طریق تلفن همراه خود، امکان مشاهده اطلاعات تخصصی و عمومی بنا، تاریخچه(به سه زبان فارسی، عربی، انگلیسی)، تصاویر و تور مجازی (برای ۳۰ بنا) را خواهند داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا