گوگل دست به دامن کارمندانش شد/ حذف دستی پاسخ‌های عجیب هوش‌مصنوعی!

به گزارش خبرگزاری نازک نارنجی، براساس گزارش زومیت، رسانه‌های اجتماعی پر شده‌اند از اشتباهات سرویس هوش مصنوعی جدید گوگل موسم‌ به AI Overview که از بین آن‌ها می‌توان به پیشنهاد ریختن چسب روی پیتزا یا پیشنهاد خوردن سنگ به کاربران اشاره کرد. انتشار گسترده‌ی تصاویر طنزآلود درمورد پاسخ‌های عجیب‌وغریب، گوگل را وادار به حذف دستی جست‌وجوهای خاص در AI Overview کرد.

پاسخ‌های اشتباه در قابلیت AI Overviews عجیب به‌نظر می‌رسند؛ زیرا گوگل به‌مدت یک‌ سال این ویژگی را آزمایش کرده است.

گوگل دست به دامن کارمندانش شد/ حذف دستی پاسخ‌های عجیب هوش‌مصنوعی!

سرویس مذکور در می ۲۰۲۳ (اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۲) با عنوان تجربه‌ی نسل جدید جست‌وجو به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی شد و سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، اعلام کرد سرویس مذکور تاکنون به‌ بیش‌ از یک میلیارد پرسش کاربران پاسخ‌ داده است.

گوگل همچنان باور دارد AI Overviews در اکثر موارد اطلاعات باکیفیتی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مگان فارنسورث، سخنگوی گوگل، به وب‌سایت ورج گفت: «بسیاری از نمونه‌های پاسخ اشتباه مربوط به جست‌وجوهای غیرمعمول بودند و همچنین نمونه‌هایی را دیده‌ایم که دست‌کاری شده‌اند یا اینکه نتوانستیم آن‌ها را بازتولید کنیم.»

فارنسورث می‌گوید گوگل اقدامات فوری را برای حذف پاسخ‌های اشتباه AI Overviews در برخی جست‌وجوها انجام می‌دهد و از این نمونه‌ها برای بهبود سیستم‌های خود بهره می‌برد.

227227

دکمه بازگشت به بالا