استان ها

داور مطرح کشتی: المپیک بدون حسن یزدانی بی‌معنا است

نازک نارنجی/مازندران یکی از داوران مطرح کشتی کشور گفت: حسن یزدانی نماد ورزش مازندران و ایران است و حضور نداشتن او به همراه تیم‌ملی کشتی در بازی‌های المپیک پاریس بی معنا است.

حسن گلدشتی در گفت‌ گو با خبرنگار نازک نارنجی اظهار کرد: ما هم به مانند همه مازندرانی‌ها دوست داریم حسن یزدانی با سلامتی کامل بازهم در المپیک حاضر شود تا شاهد افتخارآفرینی او باشیم.

وی ادامه داد: حسن یزدانی نماد ورزش مازندران و ایران است و باید قبول کنیم که در مقطع کنونی و از روی مدال آوری درالمپیک پاریس هم اگر بخواهیم حساب کنیم، تیم‌ملی به او نیاز دارد.

این داورمطرح کشتی رامسر، درعین حال با آرزوی موفقیت برای دلاور مردان ایرانی و مازندرانی، در رقابت‌های پیش رو اضافه کرد: رقابت‌های المپیک برای هر ورزشکاری دارای اهمیت بالایی است، چرا که نتیجه چهار سال تلاش همه تیم‌ها و ورزشکاران یک کشور به آن ختم می‌شود

گلدشتی اضافه کرد: هر مدال المپیک با چندین مدال جهانی برابری می‌کند و برای همین حضور ورزشکاران و حتی قضاوت در چنین میدان مهمی برای داوران هم یک افتخار بزرگ است و هر کسی در این رویداد بزرگ حاضر باشد، نامش دراین رشته ورزشی هم تاریخی و ماندگار می‌شود.

امیدواری به حضور تعداد بیشتر داوران ایرانی در فدراسیون جهانی

وی همچنین به شرایط سخت داوری در مسابقات بزرگ جهانی وبین المللی اشاره کرد و گفت: داوری کشتی بسیار پرتحرک است و به همین علت داور باید جسم و ذهنش آماده و در مدت زمان کوتاه حرکات و فنونِ سریع را ببیند و قضاوت کند.

گلدشتی با بیان اینکه داوری فعلی کشتی ما نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده است، افزود: قطعا وقتی کشتی ایران در دنیا شاخص است، داوری آن نیز باید شاخص و مورد حمایت و توجه فدراسیون کشتی کشور و فدراسیون جهانی باشد.

داور مطرح کشتی: المپیک بدون حسن یزدانی بی‌معنا است

این داور کشتی اظهار کرد: به روز بودن داوران از لحاظ علمی و فنی موضوع مهم دیگر است و در سال‌های اخیر فدراسیون جهانی سعی کرده است با تغییر قوانین، تعداد فنون و نحوه امتیازدهی به کشتی تنوع دهد و آن را از حالت ایستاده خارج کرده و پرهیجان کند، بنابراین قوانین هم در راستای جذاب‌تر شدن کشتی در حال تغییر هستند.

گلدشتی در پایان تصریح کرد: امیدواریم در آینده تعداد بیشتری از داوران ایرانی در فدراسیون جهانی عضویت داشته باشند، چرا که این حضور علاوه بر رشد داوری موجب می شود در رقابت‌های بین‌المللی مختلف دقت نظر داوران کشورهای دیگر نسبت به کشتی ما بالاتر برود، حق کمتری از کشتی ما ضایع می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا