بین الملل

آنروا: بیش از ۱۵۰ هزار زن باردار در غزه با شرایط بهداشتی وخیم مواجه هستند

آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) هشدار داد که بیش از ۱۵۰ هزار زن باردار در غزه در پی جابه‌جایی اجباری از رفح به دلیل جنگ رژیم صهیونیستی با شرایط وخیم بهداشتی روبرو هستند.

به گزارش نازک نارنجی، آژانس آنروا در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) با انتشار عکسی از نوزادی نوشت: «حبیبه در یک چادر کوچک به دنیا آمد، او دو هفته سن و کمتر از ۲ کیلوگرم وزن دارد.»

آنروا می‌افزاید: «بیش از ۱۵۰ هزار زن باردار در غزه به دلیل آوارگی و جنگ با شرایط وخیم بهداشتی روبرو هستند. آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی همچنین تأکید کرد هیچ کودکی در جهان نباید این رنج را تجربه کند و ضرورت برقراری آتش‌بس فوری را یادآور شد.»

پیش‌تر آنروا پستی را منتشر کرده بود که در آن ساختمان مدرسه‌اش در خان‌یونس توسط بمب‌های رژیم صهیونیستی، جایی که آوارگان در آن پناه گرفته‌ بودند، تخریب شده است.

به نقل از آناتولی، این نهاد سازمان ملل متحد اعلام کرد: با این جابه‌جایی عظیم از رفح به خان‌یونس، مرحله جدیدی از ناامیدی در برابر چشمان جهان آشکار می‌شود. خانواده‌ها و کودکان در جستجوی امنیت و سرپناه به مدارس تخریب شده آنروا در خان‌یونس باز می‌گردند.

از ۷ اکتبر ۲۰۲۳، رژیم صهیونیستی جنگی ویرانگر را در نوار غزه به راه انداخته است که منجر به کشته و زخمی‌شدن ده‌ها هزار غیرنظامی شده است که بیشتر آنها کودک و زن هستند.

انتهای پیام

بخش مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با روشی زنده و غوطه‌ور در جزئیات. با تمرکز بر رویدادهای جهانی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع، به شما نقشه‌ای دقیق از رویدادهای روز ارائه می‌دهم. با استفاده از شیوه‌های نوین گزارشگری، اطلاعات جذابی را برای شما فراهم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا