عمومی

رد خون روی حلقه‌ها – نازک نارنجی

حداقل کاری که سازمان‌های بین‌المللی ورزش می‌توانند انجام دهند محرومیت تمام ورزشکاران اسرائیل از مسابقات جهانی و المپیک است.

به گزارش نازک نارنجی، وطن امروز در مطلبی چرایی لزوم محرومیت اسرائیل از المپیک پاریس را بررسی کرده که در ادامه می‌توانید بخوانید: «تحریم اسرائیل در ورزش ابزاری قدرتمند برای محکومیت نسل‌کشی در فلسطین»؛ این گزارش سایت alkhanadeq برای استفاده از ورزش به عنوان ابزاری برای تحت فشار گذاشتن رژیم صهیونیستی است. اسرائیل در ۷ ماه جنگ علیه غزه بیش از ۳۵ هزار فلسطینی را به شهادت رسانده که ۷۰ درصد آنها کودکان و زنان بی‌دفاع هستند. رژیم اشغالگر قدس از ۷ اکتبر به بعد با یورش به غزه نه تنها کودکان و زنان بی‌دفاع فلسطینی را به شهادت رسانده، بلکه بسیاری از ورزشکاران مطرح این کشور قربانی این جنایت اسرائیل شده‌اند. بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، ۱۸۳ ورزشکار از آغاز جنگ غزه توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که ۸۳ نفر آنها فوتبالیست بوده‌اند. 

سایت alkhanadeq می‌نویسد «تحریم ورزشی» قدرتمندترین ابزار برای فشار به نظام آپارتاید اسرائیل است تا جنایت‌های وحشتناک این رژیم را به دنیا نشان دهد. بر اساس گزارش این رسانه عربی، مسابقات المپیک پیش رو مهم‌ترین رویداد ورزشی دنیا به شمار می‌آید که با تحریم ورزشکاران اسرائیل در این مسابقات می‌توان «بزرگ‌ترین فشار را به این رژیم جنایتکار آورد تا از نسل‌کشی در غزه دست بردارد».

کمیته بین‌المللی المپیک (IOC)، روسیه را به دلیل جنگ با اوکراین از حضور در مسابقات المپیک ۲۰۲۴ پاریس محروم کرد. اقدامات جنگی اسرائیل علیه مردم فلسطین و نوار غزه چندبرابر بدتر از جنگ روسیه با اوکراین است. اسرائیل در غزه بیشتر، مردم بی‌دفاع یعنی کودکان و زنان را به قتل می‌رساند اما در جنگ روسیه و اوکراین اغلب کشته‌ها نظامیان هستند. نشریه RMC فرانسه مدعی است اسرائیلی‌ها از خودشان در مقابل حماس دفاع می‌کنند و این اقدامات جنگی نمی‌تواند مانع حضور آنها در مسابقات المپیک پاریس شود اما شبکه المیادین می‌نویسد جنایت‌های رژیم صهیونیستی و «کشتار ۳۵ هزار فلسطینی مصداق بارز نسل‌کشی است» و اسرائیل باید از مسابقات بین‌المللی محروم شود. بر اساس گزارش شبکه الجزیره، کمیته‌های بین‌المللی ورزشی نباید در زمینه کشتار کودکان و زنان بی‌دفاع فلسطین توسط اسرائیل رفتار دوگانه‌ داشته باشند. کشتار مردم فلسطین در نوار غزه توسط رژیم اشغالگر نباید نادیده گرفته شود و حداقل کاری که سازمان‌های بین‌المللی ورزش می‌توانند انجام دهند «محرومیت تمام ورزشکاران اسرائیل از مسابقات جهانی و المپیک است».

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا